Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

ajuska

Optimistická roztančená pohoda, šedesátá léta mají zkrátka své neopakovatelné kouzlo. Písně tu jsou povětšinou patřičně chytlavé, vše je dobře zazpíváno a zatančeno a ani ten Travolta není nakonec tak hrozný, ale vzhledem k námětu mohl být film o něco kratší a jaksi úspornější, v druhé polovině už toho všeho bylo tak nějak přespříliš. ()

Pepinec

V posledních letech jakoby se roztrhnul pytel s podobnými americkými muzikály. Úspěšnost tohoto spočívá dle mého mínění v tom, že se narozdíl od jiných opírá o zaručená jména. Vtipný Travolta, charismatický Walken a mrchoidní Pfeiffer utáhnou to, co Zac Efron nikdy utáhnout nedokáže. A co tento modrooký superman neutáhl snad ani zmiňovat nemusím... :-) ()

petaspur

"Dostala jsem pozvání od barevnejch! - To je tak boží!" Obrovská vlna obézní pozitivity se rozlila po pokoji, optimismus se drze zavrtal do omítky a plovoucí podlaha se spontánně rozvibrovala do rytmu show Cornyho Collinse. Stačilo vypnout zbytečné funkce mozku, připravit si chipsy ke chroupání, nastartovat pravou nohu k podupávání a barevná jízda bez dramatických kudrlinek mi dokázala vykouzlit jiskřičky smíchu v jindy unavených kukadlech. A za to se platí, v tomto případě hvězdami. ()

Rosomak

Vlastně mě to ani tak nevzalo. Taneční scény mě začaly chytat až na konci filmu a hudba mi často přišla dost pomalá, takže o nějakém blaženém vrtění do rytmu v sedačce nemůže být řeč. Klady filmu bych ale viděl v jiné stránce. Pokud se dokážeme přenést přes přirozený divákův odstup od příliš barevných filmů, infantilní stylizace a naivních dialogů (což si myslím, že je používáno naprosto vědomě) můžeme vidět i mnoho inteligentních a originálních záměrů. To co bych chtěl především vyzdvihnout je to, jak se úspěšně film vyhýbá žánrovým schématům. Dát jako hlavní hrdinku mírně obézní děvče je výborný nápad. Není hezká, není hubená, přesný opak ideálu krásy. A aby mohla dojít ke svému cíli a šťastnému konci, NEMUSÍ se do tohoto ideálu předělat (zhubnout, nalíčit, natužit..) ba právě naopak. To je naprosto zásadní, protože většina muzikálů vychází právě ze schématu "jsem outsider a abych něčeho dosáhla, změním se na něco co se obecně pokládá jako ideál" (např. v Pomádě se hrdinka musí změnit na ideál tehdejší rebelující mládeže, oblíknout se do koženejch hadrů a zapálit si cigaretu..). Svět není jen seriál pěkných úsměvů, hubených holek a těl jak vystřižených z módních časopisů. A právě toto se mi na tom filmu tak líbí: na první pohled strašná umělost je vlastně pouhou slupkou, za kterou stojí příběh, který naopak proti umělosti bojuje... ()

Rosaviva

No.. nebylo to špatný, ale některý scény bych vystřihla/zkrátila, protože jsem se občas nudila. A rozhodně bych vyměnila herečku co hraje hlavní hrdinku. Jasně, už vidím jak by Zac Efron s někým takovým chodil. Byla nejenže, divná ale ještě ke všemu neskutečně nesympatická. A že by něják skvěle uměla tančit? Nevšimla jsem si, když začala tančit, spíš jsem se děsila. A ty růžový šaty? No katastrofa. A ten konec? WTF? Spoiler tak ona tam na ní čeká celá garda policajtů a nakonec se někam vypaří?! Jo, velmi věrohodné. No.. ale tak 3* ()

k212

Značná dávka nadsázky dělá z tohoto hudebně i tanečně povedeného muzikálu opravdu vtipný zážitek. A že to má trošku šroubovaně naroubovanou zápletku s rasovou segregací ... inu, proč ne. 60%. ()

Payushka

Chtela sem se na to podivat kvuli zvracene vyjimecnosti tohoto filmu - Travolta, jo TEN krasnej Travolta z Pomady, tu nosi pet pneumatik, podprsenku o velikosti 150Z a natuzenej dvoumetrovej uces. A podpatky. Silena kombinace. Jenze ono to vazne neni az tak hrozny, ono to je dokonce perfektni! Po dlouhe dobe mi zase nejaky snimecek pripomnel, ze bych dala nevim co, abych se mohla kouknout do 50.-60. let. Sice to stale nema na prvni Navrat do budoucnosti nebo Peggy Sue se vdava, ale melodie vsech pisnicek vas donuti si podupavat a me uz asi nic nezastavi od shaneni soundtracku. Vyber hercu perfektni - Travolta uchazejici, Marsden k sezrani, Pfeiffer spravne zla a Walken nenapodobitelny. Jen me trochu zarazi hlavni postava Tracy - sice se na roli asi skvele hodila, ale nejak mi nesedela. Mozna uz sem zhollywoodovana, rada se koukam na "hezke" lidi. Jenomze porad jsem tak nejak neverila, ze by tahle outsiderka mohla sbalit nej frajera na skole, mohla se stat favoritkou souteze v popularite a hlavne... Neprijde mi, ze by az tak dobre tancovala, jak to cely film opakujou. ()

Tsuki

S podobným nádechem jako Pomáda (asi to bude tím, že se jedná o snímek ze stejné doby), ovšem Travolta si tu tentokrát ironicky nezahrál školního drsňáka jako hlavní postavu (což by po několika desetiletích od Pomády ani nešlo), ale obtloustlou matku hlavní postavy. No což, role mu z nějakého důvodu docela sedla... Hairspray sice není nikterak uchvacující film, ale je zábavnou, barevnou a svým tancem docela chytlavou podívanou. ~(3,3)~ ()

Smok

Zabudnite na Pomádu, teraz je nový trend na vlasy používať Hairspray. No a tí diváci, ktorí už vlasy nemajú, tak tí si určite radšej pozrú nejaký film s Bruce Willisom :) ()

teutates

Atmosfericko-"barevná"vyvraždovačka,ktorá je nabušená hudbou,tancom a dokonca myšlienkou..!Muzikáli nemusím,avšak Hairspray potešil moje oko:)Skvelé herecké obsadenie na čele so snaživou réžiou...proste tento snímok má štýl! ()

predators

Zábavné nejen pro milovníky hudby a tance. Má to šmrnc, dobře se na to dívá a ještě lépe poslouchá. Herci zvládají své role na jedničku a barevné prostředí 60. let navozuje tu pravou muzikálovou atmosféru. A dokonce jsem se několikrát zasmál... Zajímavosti: J. Travoltu jsem ze začátku vůbec nepoznal. Pak už teda ano... / Momentů, kdy si Ch. Walken "ulevil", bylo mnohem více. Víme však jen o jednom. :-) 70% ()

nash.

Přes samý zpěv a tanec už sice nezbyl čas na příběh, který je osekán doslova do podoby holými větami odbyté synopse, nicméně ten zpěv a tanec nejenže působí naprosto bezprostřední radostí ze života., ale jsou natolik chytlavě svižné a zabavné, že člověk prostě nedokáže nepodlehnout dobré náladě. Spíše než Travolta v roli korpulentní dány kupodivu pobavila spíš Amanda Bynes v roli Penny. ()

Slarque

Takhle parádně rozjetý a roztančený muzikál jsem neviděl, ani nepamatuju! Navíc přišel od režiséra, od kterého jsem nic zajímavého nečekal. Travolta a Walkenem mají parádní romantické číslo a ani při něm nevypadají teple (BTW: Travoltova maska je dokonalá). Debutantka Nikki Blonsky v hlavní roli bez problémů utáhne většinu filmu. Michelle Pfeiffer stále vypadá lépe než většina o polovinu mladších bárbín. Jedno z pozitivních překvapení roku. ()

Pedestrian

Díval jsem se na to jenom kvůli Amandě "Who the fuck is" Bynes, která dnes skončila s herectvím. Podle diskutujících je to tragická ztráta a Hollywoodu bude trvat léta, než se z toho vzpamatuje. :D Těžko hodnotit její výkon a talent na základě Hairspraye; hraje tu holku s copánky a lízátkem, ale vím, že bych jí rád viděl v pornu. Film vcelku fajn, nemám mu prakticky co vytknout, jen ta hudba mě moc neoslovuje. Sedmde ()

Chrustyn

Musím uznat, že tento snímek jsem si pustil na zlepšení nálady a povedlo se mu to na výbornou. Výborný, zábavný, svižný a hlavně neuvěřitelně optimistický muzikál s chytlavými písněmi a výborným hereckým obsazením. Hlavní role se zhostila (zatím) neznámá Nikki Blonsky, která by sice nemohla soutěžit o titul královny krásy ale její hrdinka je tak neuvěřitelně roztomilá a hyperaktivní, že si mě naprosto získala. John Travolta si roli obtloustlé matky náležitě užíval a ani na chvíli nevypadal trapně. Christopher Walken si zde vystřihl další z rolí chápavých otců a potvrdil tím, že mu tyhle role sedí. A Michelle Pfeiffer si svojí mrchu zahrála opravdu s chutí. Opravdu velice zábavný muzikál u kterého jsem občas uvažoval o absolutním hodnocení i když se docela stydím. ()

lola3121

Muzikály mám ráda, tenhle byl navíc i vtipný.Hlavní hrdinka žádná hollywoodská krasavice, ale obézní malé pivo, které se chce stát televizní hvězdou. Také nápad obsadit do role matky Johna Travoltu (!) považuji za vydařený, čili milý film jako stvořený pro nudné zimní odpoledne. ()

Stanislaus

Hairspray je všemi barvami laděný a absolutně ulítlý muzikál, ve kterém se sešel hvězdný herecký ánsámbl, který mi předvedl, že umí velmi dobře skloubit tanec, zpěv a v některých případech i aktérský výkon. Taneční choreografie měla šťávu a písně, kterých bylo na konci už na mě moc, taktéž. John Travolta vypadá v latexovém obleku hodně zajímavě a hlavní hrdinka není po dlouhé době kupodivu žádná vychrtlá kost. Zkrátka průměrně natočený americký muzikál, který se skvěle hodí na zaplácnutí odpoledne, a neomrzí (tedy aspoň mě) po více jak jednom zhlédnutí. ()

rikitiki

Původní verze se mi líbila víc, ale už je to hodně dlouho, co jsem ji viděla, takže nechci srovnávat. Nepochopila jsem záměr obsadit Travoltu do role obtloustlé matky, většina písniček mi zněla monotónně a nezajímavě. Poměrně těžké téma rasové diskriminace bylo podáno až nebezpečně zlehčující formou, že za to může jen pár zlých lidí nahoře, kteří když se odstraní, bude svět jedna pestrobarevná objímající se školní družina. V druhé polovině film ztratil tempo, ale pak se zase hodně chytil v závěrečném tanečním a hudebním finále. /15. 1. 2011/ ()

Xeelee

Remake originálu je ořezaný o veškeré vtipné a provokující věci, které mě na Watersově muzikálu tak bavily. I dějově to je díky tomu dost zploštěné a výrazně komerčnější. Navíc ten konec byla nekonečná dávka až otupujícího zpěvu a tance. ()

Janek

Čekal jsem hodně a dostavilo se spíše mírné zklamání. Hairspray boduje v jednotlivých částech, bohužel ne vcelku - na to je děj příliš pitomý. Ovšem hezky pitomý. Některé scény jsou výborné a nadsadil bych zejména černošská čísla, která jsou neuvěřitelně zběsilá a mají tu správnou šťávu. Tu šťávu, kterou pro mě Hairspray jako celek postrádá. Možná by to napravilo zkrácení stopáže. A pak je tu samotná hudba Marca Shaimana. Rozhodně se mi chytlavý a návykový soundtrack k South parku líbil mnohem víc. Ve snímku je jen několik málo písniček, při kterých bych si dovedl podupávat. Ale pořád tu je nějaký ten silný náboj, s kterým se dostaneme až na konec. Z herců mě překvapil James Marsden. Rád bych si pustil některé scény znovu (a takový třicetiminutový sestřih by mohl být fantastický), ovšem na celý film bych se už nepodíval - toť můj postoj. ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)