Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

AngelG

Jelikož jsem četla naprosto úchvatnou povídku od Clive Barkera Půlnoční vlak smrti (The Midnight Meat Train), tak jsem se docela těšila... bohužel ale použiju trapné klišé aneb knížky jsou prostě lepší než film.. samozřejmě není to vždy pravidlem.. tady bohužel ano.. Když se scénáristům nevyvedl například Pokoj číslo 1408 od Stephana Kinga či jeho Kukuřičné děti, tak nad tím člověk ještě může přimhouřit oko, protože se jedná o těžce zfilmovatelné věci.. ale pokud mluvíme o Půlnočním vlaku, tak si myslím, že je v té povídce docela dost materiálu na celkem slušné zpracování, které by nemuselo dopadnout, tak jak dopadlo.. Takže pro mě je to takový slabší průměr.. ()

snoodles

Už nikdy nepojedu nočním metrem. Ještě shlédnout nějaký horor o taxikářích a asi nevytáhnu paty z baráku. Masa se ale nevzdám. Přítelkyně fotografa neskutečně annoying a jak to skončí jsem tušila už poslední půlhodinu... i tak dobrý. ()

Kadas97

Výborné filmové stelesnenie poviedy Cliva Barkera. Znalému divákovi nemôže ujsť, že na filme (poviedke) je podpísaný Barker veľkými písmenami, či už v podobe atmosféry alebo brutality. Vinnie Jones je doslova učebnicový vzor pre maniaka. Kladivo a háky je v tomto filme kreatívne využité a dávajú slovú rezník úplne iný význam. 10 z 10 P.S. Aj u nás na Slovensku by som zriadil podobné vlaky. ()

Mayers

Po zajímavém průběhu přišel neskutečně debilní konec. Z Vinnieho šel docela strach, to se musí nechat. Ale když si vzpomenu na ten dementní závěr, nemůžu dát víc než slabší tři. ()

bakeero

Celou dobu se to tváří jako áčkový thriller, ale závěr ukáže, že se jedná o zábavné sebereflexivní dílko, které se netočí často. Konec na vás zkrátka dýchne tou správnou atmosférou osmdesátých let ;-) ()

Bart16

No,to mě pos:r na holý záda!Tak,takový maso jsem už pěkně dlouho neviděl.Ač se to nezdá,tak v tomto filmu teče krev proudem,ba dokonce řekou!Co mi,ale udělalo jěště větší radost,bylo to,že nešlo jen o další výplach,ale šlo o docela dobrý příběh,který mě přikoval do křesla a nepustil.Mimochodem,Bradley Cooper má podle mě na to,aby z něj byla jednou velká hvězda. ()

Veseldaa.!

Upřímně, s žánrem horor to vypadá na delší dobu bledě. Kam se poděla myšlenka ze staré školy, že horor má vzbuzovat strach a ne, jak se tomu děje dnes – nechutnost! Nezbavím se pocitu srovnávat s pro mě typickým představitelem tohoto žánru – The Shining. Je to horor? Ano! Stávají vám vlasy hrůzou? Ano! A jsou tam tuny krve? Ne! A dokud se tohle současní filmaři nenaučí, nebudu o jejich „horory“ mít zájem. Ale zpět k The Midnight Meat Train. Co mě zaujalo je povedená vizuální stránka. Dobře, i ta hudební nezní špatně. Samozřejmě jsem kroutil hlavou nad parádními first person záběry, celkově kamera byla na dobré úrovni. A tady mé nadšení opadá, protože přichází konec. Tak špatný důvod jsem nečekal. Na druhou stranu aspoň malé spasení a možnost dobrého hodnocení přinesla poslední scéna. Převzetí tradice bylo na místě, ale sakra – ten důvod! Bohužel, po shlédnutí hororu ze současné kinematografie vypínám DVD opět neuspokojen. ()

Sign

cekal jsem horor ve stylu vrazdeni kazdou noc az nakonec prijde nekdo a prezije...no zkratka neco jako metro, ale dostal jsem uplne neco jineho coz me prekvapilo, ale v dobrem, spise jsem cekal totalni blby becko, a becko to taky je, ale skvele a vyborne ja sam k tomu nemam skoro nic ale na zacatku tu ranu do zatylku a vypadeni oci si opravdu mohli odpustit... ()

LabySo69

Na tenhle filmek jsem se koukal zhulenej a přiznávám, že jsem se málem posral :D. Takže jsem možná malinko ovlivněn svou nestřízlivostí, ale musim říct, že mě Půlnoční vlak totálně pohltil svojí atmosférou, za kterou může z 80-ti % charisma Vinnieho Jonese, z 15 % brutalita a těch zbylejch 5 % tvoří vše ostatní... Jen je škoda, že se tvůrci drželi předlohy (ač jsem jí nečetl), protože ten konec prostě není takovej, jakej by si tento horůrek zasloužil... Ale i tak jsem s tímto počinem spokojenej, protože už dlouho (naposledy snad u Blair Witch Project) jsem se u filmu nebál. Takže, pokuď se chcete bát, zhulte se a účinek se určitě dostaví :D :D ()

Deftie

Väčšina Barkeroviek, ktoré či už som čítala, alebo videla, má jednu obrovskú chybu. Pomalý rozjazd. Podobne aj tu. ,,Nutné" dodanie hĺbky postavy Leona ma nenadchlo, bohužiaľ sa tiahlo celou prvou polovicou, ktorú zachraňovali azda len konfrontácie diváka s mäsiarom, ale od istého momentu to bola poriadna mäsiarina. Väčšinou až takéto nechutnosti nemusím, ale tu to bolo znesiteľne gorové (pre niekoho možno málo, pre iných až veľa) a koniec síce predvídateľný, ale paradoxne práve takéto zakončenie si príbeh doslova žiadal, na čom mal istotne zásluhu aj uveriteľne šalejúci Bradley Cooper. Netreba zabúdať ani na mäsiara Vinnieho Jonesa, ktorý mrazivým pohľadom dodával počas celej stopáže potrebnú dávku atmosféry, vlastne celá stála iba na ňom, ale palec hore, zvládol to bravúrne, film by bez neho bol len akési odbavovanie režiséra nad brutálnymi scénami. ()

ER

Až na závěr, který ustřelil jinam,než samotný děj naváděl,jde o solidní podívanou se slušným vizuálním zpracováním a atmosférou. Bradley Cooper v roli fotografa, který se honí za životním snímkem,je přesvědčivý a s ním i Vinnie Jones v roli zabijáka. Ponuře laděné reálie metra, plynule přecházející v noční atmosféru města,vyvolávají správné napětí,kdy téměř s jistotou očekáváte,že tady a dnes někdo zemře. Do této atmosféry se nechá vtáhnout i hlavní postava, která jde po stopách vražd,jejichž oběti se nikdy nenašli. Atmosféra houstne a mordy přibývají,ale pak přijde závěr a s ním vysvětlení, proč se to děje,které celkový dojem srazí dolů. Ale jen závěr. ()

lakart

Povídku jsem četl a nechápu proč ji filmovali. Příběh je knižně velmi dobrý a hlubokomyslný, ale tady se snažili o zalití obrazovky krví. Nechápu to. Všechno je třeba dělat pro slavné 3D, všechno musíme vidět a nad vším se musíme zhnusit. Tento film tohle splnil dokonale. A přesně tohle já vidět nechci. 20% ()

1985lula

Krv všade kam len oko dovidí...ehm resp. doletí. :) Štýlový Vinnie Jones si to dáva s prehľadom počas celého filmu. Párkrát som sa ale fakt musela zasmiať...oko alebo pri narážke na Forresta Gumpa. Záver bol viac ako slušný. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Za mňa veľmi dobrý horor. Film je podľa poviedky C. Barker, ktorú som pár krát počul ale dávno. Film má veľa plusov ale aj jeden mínus. Začnem mínusom, keďže je jeden. Jeden mínus je ten, že sa film ak si dobre pamätám nedrží predlohy čož je logické, keďže je to dosť ťažko spracovať aby to bolo aj filmovo nezaujímavé. No a teraz plusy. Skvelé herecké výkony. Hudba je tiež zaujímavá. Príbeh je tiež dobrý. Začne to síce náhle a to jednou vraždou čož je klasický filmový ťahák, ktorá je síce irelevantná ale ničomu to nevadí, keďže je to dobre spravené. Herecký je to nadpriemer. Bohužiaľ vedľajšie postavy sú slabý priemer. Film s dĺžkou 98 min má síce trochu pomalšie tempo ale to nevadí pretože sa mu podarí pekne vykresliť charaktery hlavných postáv. V. Jones ako zaporák je skvelý v svojej úlohe, hoci za celý film povie len jedno slovo. Vo filme sa na svoju dĺžku nachádza dostatok gore scén. Koniec je skvelý, pretože je nepredvídateľný. Celkové hodnotenie za mňa je 70% ()

Lichty

Chápu Barkerovu filozofii a mám rád i Jonesovo nakrknuté hraní, ale japonský ninja Kitamura udělal ze stylového hororu s vtipným rozuzlením trapnou akčňárnu - sic s počítačovými triky, ale bez srdce. Dobře rozjeté napětí tak nesmyslně narušuje směšně světlá krev a oči lezoucí z důlků. Nechci ani pomyslet, co by s takovým tématem vyvedl třeba Frank Darabont... ()