Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

maat.re

Na tenhle film jsem se do kina dostala celkem náhodou. Je to animák pro děti to je jasné, ale přesto se na to šlo koukat. Bylo to zajímavé a myslím, že pro menší i napínavé. Je to film, který se hodí na nějaké odpoledne s celou rodinou. ()

J.Bonnie

Já fakt nevím. Třeba jsem na to jen neměla náladu nebo mi to fakt nesedlo, ale mně to opravdu přišlo DIVNÝ, NEZÁBAVNÝ, NEVTIPNÝ, MÍSTY AŽ TRAPNÝ. Asi tak bych shrnula svůj názor. ()

CrashHP

Príjemné animované prekvapenie v podobe sympatickej Kung Fu Pandy. Tvorcovia chceli tuším vsadiť na mladšie publikom, to však nie je žiaden problém a film dokáže potešiť každú vekovú skupinu, čo je pri takýchto druhoch filmov podstatné. ()

Pukancek

Veselá rozprávka o nešikovnej pande, z ktorej treba vykresať Kung-Fu bojovníka ;) Nemožné sa stane realitou aj vďaka Pandinej vytrvalosti a odhodlanosti. Zachránila údolie pokoja, našla nových priateľov a ziskala si obdiv mnohých.:) .. pekná oddychová a pohodová animovaná komédia. Osobne sa mi páčila posledná veta: "Nedáme si niečo?" (necitujem ) - stále pahltná panda :) ()

Ludva

70% * [2023-10-17 * 2010-09-24] * Na slavnosti má být vybrán nový dračí bojovník, který by se postavil přicházejícímu zlu. Shodou náhod se vyvoleným nestane nikdo ze slavné kung-fu pětky, nýbrž obtloustlý panda Po, který sice je velkým fanouškem kung-fu, ale pouze v teoretické rovině. Přesto Mistr Želva tvrdí, že volba je správná a platná, a tak nezbyde učiteli než začít s Poovým výcvikem. * Příjemný animák, který neurazí ani dospělého. Tradiční vedlejší postavička "legračního" nešikovného zviřátka se zde představuje rovnou jako role hlavní. Kupodivu to funguje, především proto, že vtip vychází z podstaty postavy, nikoliv z toho, že by pořád někam "srandovně" padala a podobně. * "Synu, převezmeš po mne restauraci, stejně jako jsem ji já převzal po svém otci, který ji převzal po svém otci, který ji vyhrál nad kamarádem v mahjonggu." * "Tenhle obraz znám jen z obrazu." ()

trigen

Milovníci vtipu a akce si u tohoto snímku určitě přijdou na své. Kung fu panda snad jako první animák skvěle kombinuje obojí. Sice zde působí trochu stupidní humor, ale i ten dokáže většinou rozesmát. Navíc propracované, nápadité a efektivní akční scény mi přišly naprosto skvělé. Celkový dojem pak doplňuje vynikající hudba a povedená animace, které snad ani není co vytknout. ()

Mirešák

U scény s umírajícím Sifu jsem si říkal, že toho klišé už snad bylo dost... Ještě že není film předvídatelný všude. ()

Lucky001

Tak takhle jsem se už dlouho nezasmál. Tupý, tlustý, líný panda se dostane do kláštera, kde nepřichází nouze o neskutečné scény... Od začátaku až do konce opravdu k popukání... ()

Vindemiatrix

Z filmu čiší upřímná snaha vzdát hold klasickým kung-fu snímkům, od sérií o Shaolinu až po Tygra a draka. Akční scény jsou místy tak zdařilé a snaha zavděčit se žánru tak poctivá, že to skoro vyvolává dojetí. Od animáku ovšem člověk čeká také nějakou protiváhu v podobě humoru, parodie a ironického odstupu. Ne že by tu takové prvky chyběly; spíš jde o to, že ani zdaleka nevytěžily svůj potenciál. A tak film stojí spíše na nostalgii než na progresi a neotřelosti, což by se u soudobého animovaného celovečeráku s hitovými ambicemi stát nemělo. ()

Darriel

Vždycky se mi líbili cesty proměny. Proč ne cesta prodavače nudlí, který se stane Dračím bojovníkem...Nebýt to panda a nemít kolem sebe nejrůznější přátele, sem tam nějaký ten neohrabaný kousek, velkou snaživost a dobrou hudbu, asi by to na 3 hvězdy nestačilo ()

onevoice

Totálne uletené. Panda, ktorá má za otca vtáka sa učí kung-fu. Čo sa týka originálneho scenára tak tento film predčil asi len Rattatouille. Teším sa na pokračovanie. ()

Usacek_

Ten kdo má rád filmy s tématikou bojových umění a nevadí mu animovaná podoba, bude dozajista nadšen. Já takový jsem a proto dávám 90% za film a do sta dalších 10% za skvělou hudbu pana Powella a Zimmera. Dokonce si troufám říci, že je tohle můj nejoblíbenější animovaný film. prostě paráda! ()

GreenQueen

Osobne sa mi zdá tento film s pandou trochu overrated, zrejme asi nie je robený pre ľudí, ktorí sa nevyžívajú v kung-fu scénach. Okrem nich ponúka len tradičný príbeh "from zero to hero" a samozrejme moralizujúci happy end. Aspoň, že tá animácia je dobrá. ()

lokolop

U tohoto filmečku jsem se moc bavil, zrelaxoval, zasmál, co víc si přát. Tvůrci se mi trefili přesně trefili do noty. ()

whass

Skvely animovany film ktery pobavi vsechny vekove kategorie vubec tu nechybi humor a hlavne skvela atmosfera takze za me je to za 8/10 ()

Bednobuch

Skvělá kung-fu sranda. Co si v tomhle filmu nevymyslí. Naprosto geniální výcvik. Myslím, že by i mě přiměli naučit se kung-fu, kdyby šlo o jídlo. No a závěrečná bitka s Tai Langem. Supr. A díky zvířátkům vhodné i pro děti. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)