Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

Alqarin

Nudil jsem se. Je to škoda, protože jsem Pandě docela věřil, ale co jsem dostal, to byl pouze trapas a nuda. Paradoxně nejlepší scénou filmu (od kterého jsem čekal, že bude především vtipný) mi přišel velmi dobře vyvedený boj na mostě, kde měly všechny ty kung-fu triky a skoky opravdu grády, a závěrečný fight také nebyl špatný, jinak jsem vesměs zíval. ()

Wysch

[DVD] Do chvíle, kdy si Panda (teda Po) vymáchá podpaždí v Tůni posvátných slz (či jak se to jmenuje), je to nuda k uzoufání, kterou už nikdy nechcete vidět. Jenže pak se to konečně rozjede a vyvrcholí to nápaditou a vtipnou akční sekvencí, která nemá v animáku obdoby. No a i když Jackie Chan a Lucy Liu toho moc nenamluvili, v bojovým umění nabitým filmu nesměj chybět, čímžto chci říct, že hlasový osazenstvo se povedlo a hlavně Dustin Hoffman má šmrnc. "You wanna get something to eat?" ()

Z0oMb3E

Čo sa dá napísať k animáku, ktorý sa v ničom nelíši od jeho predchodcov? To čo sa v dnešnej dobe očakáva a berie už ako samozrejmosť je dokonalá animácia a kde tu nejaký ten vydarený fórik tu samozrejme je, ale v konkurencii v akej sa nachádza je to už trochu málo. Scenár sa takmer v ničom nelíši od zaužívaných konvencií, takže ani v tomto smere nijak extra neohúri. Jediné plus ktoré sa tu ako tak dá nájsť je prostredie Číny, ale už aj tá sa začína divákovi pomaly zunovať. Inšpirácia hranými filmami je tu zjavná, ale ten kto chce rozprávku vnímať si ich poriadne ani nevšimne. Kto sa v podobných veciach vyžíva tak nájde paralely so StarWars, Bulletproof Monk, Matrix bullety atď. Decká zaujme bojujúci plyšák a dostanú morálne poučenie v sebadôvere. Dospeláci sa pár krát zahihňajú pri vtipoch a možno aj oni odídu trocha morálne povzbudení. Pre mňa čistý priemer. ()

Bajda

Kung Fu Pandu doporučuju opravdu všem. Krásná animace je asi u společností typu Dreamworks standardem, nicméně prostředí staré Číny ji ozvláštňuje a umožňuje nám říct si opět "tohle jsme ještě neviděli". Děj je jedno velké klišé, ale to dokážu u filmů odpustit za předpokladu, že se celou dobu bavím něčím jiným než dějem, což je přesně případ Kung Fu Pandy. Vtípky fungují dokonale a celý film samozřejmě stojí na hlavním protagonistovi, dokonale namluveným Jackem Blackem. Jack mě dokáže rozesmát ve všech svých filmech a charakteru Pandy dodal neuvěřitelnou lidskost. Navíc - pokud jste viděli alespoň jeden nebo dva starší Kung Fu filmy, určitě se pobavíte spoustou parodií a narážek. Kung Fu Panda rozhodně není nejlepší animák (na Ratatouille vážně nemá), ale Po (postava Pandy) je určitě jeden z nejlepších animovaných charakterů vůbec. ()

E..

Těšila jsem se a věřila, že to bude dobrej animák a nemýlila jsem se. Opravdu povedenej a příjemnej film se spoustou zábavy, ftipnejch scén a záběrů. Je pravda, že příběh je od začátku do konce jasnej..(až na překvapující obsah dračího svitku:)) a místy je to fakt doják:)..ale na tom vůbec nezáleží. Nikde jinde neuvidíte ten nejlepší souboj o poslední knedlík:) Já animáky prostě zbožňuju a odteď zbožňuju i Po. ()

mysiak

Áno Dreamworks natočil konečne niečo originálne (naposledy to bol Shrek, a to už je dávno)...ale stále to nemá to čo má Pixar - to čaro, to čo láka všetkých. Ale je to skvelá rozprávka kto je určená ako aj pre deti tak aj pre dospelých, vtípky sú podarené aj bitky. Vrcholom je bitka o jedlo a dabing sa podaril, trošku toho čara a Presto môže byť ďalšia skvelá rozprávka.. ()

katasta

Moc jsem od tohoto filmu nečekala, koukala jsem na něj jen na zabití času, a takto film uspěl...v tomto snímku se toho dokonce zkrývá víc než jen blbůstka na zabití podzimních večerů. Kinotrhák to podle mě sice také není, ale je to film, který je vtipný, což je v poslední době docela vzácnost, narazit na vtipnou komedii, která vtipná opravdu je a pouze to o sobě nehlásí. Rozesmál mě i přes mou blbou náladu, co jsem měla když sem na film koukala a proto dávám 4*. Jednu si odpustím za to, že film není zas až tak vtipný úplně od začátku, ten rozjezd je trochu pomalejší než by se slušelo. ()

Praxis

Peckáá:-) Po dlouhé době jsem se zase nasmál. Animák jak vyšitý. Skvělé forky, skvělé gagy. No prostě super:) ()

ArsenalEagle

Skvělé pobavení, sledovat tlustého velkého pandu jak cvičí karate, navíc s hlasem Jacka Blacka byl nezapomenutelný záčitek.. Výborný příběh a celkem dobrý dabing i v češtině - což je jen málokdy.. Poslední bitka byla také výborná, u té jsem se opravdu bavil 85% ()

ivishka

Velká sádelnatá panda se stala - tedy Po se stal dračím bojovníkem. Než jsem vůbec stihla zaregistrovat co to ten dračí bojovník je a k čemu je dobrý, tak jsem byla svědkem zrodu "super hrdiny", který vypadá a chová se jako obtloustlý německý turista s nezdolným apetitem. Končí to vždycky stejně kýčovitě a než vůbec film skončí tak jste svědkem nejméně padesáti nevyzpytatelných zpomalených záběrů, které rozklepou nebo jinak deformují tukové části "polívkového" hrdiny. Tento film nebyl opět žádná sláva jak jsem si představovala - a doba kterou jsem dokázala odolávat fenoménu jsem mohla klidně prodloužit a nic by se nestalo. Nejvtipnější na tom celém je, že hlavním mistrem kung fu byl veterán želvák ninja s klacíkem v ruce a mistrem jakási veverka nebo co...Jedna hvězda navíc za rčení z tohoto filmu - Včerejšek je ten tam, zítřek nám není znám, ale dnešek to je dar - tak si toho daru náležitě važ. ()

Popluh

Pandastický animák s brutálně vtipným akčním finále :-) Po rozpačitém třetím Shrekovi mi v žilách zase koluje o něco více důvěry v DreamWorks ()

Jillen

Asi sem moc zmlsaný Pixarem, ale animáky bez srdce, založené na průměrné grafice mě absolutně netankujou. A už vůbec mě nezajímá jaký hold to skládá Kung-Fu, nebo jak to paroduje KillBilla. Pro mě je prostě Panda na hranici průměru. 50% ()

GodComplex

Super!!! Dokonce jsem chvili vahal, jestli nedat 5 stars, ale tempo na konci uz precijen trochu polevilo. Jinak se ale jedna o nejlepsi animated stuff za poslednich x let, veskery Cars, Robots, Madagascar a podobny total zoufalosti se na to vubec nahrabou. Panda ma nekolik obrovskych trumfu, jednak je to Kung-Fu tema a uzasne orientalni prostredi i feeling. Dale fantasticke charaktery, kterou jsou nemene kvalitne namluveny, obzvlast chvalim Angelinu a Dustina Hoffmanna. Typicky vyborna hudba Hanse Zimmera, ktera me donutila si vychutnat credits az do absolutniho konce. A predevsim pak fakt, ze nechybelo nekolik vtipnych, temer zachvatovych situaci. 8/10 ()

Sandiego

Příběhově průměrný animák, který až nezdravě připomíná Shreka však vysoko vyzdvihuje úžasné zpracování, ze kterého se až točí hlava (v dobrém slova smyslu). A i fyzické gagy se tvůrcům často povedly. ()

UncleG

Nemůžu říct, že by mě Panda nebavila. Je to takový svižný filmeček, celkem vtipný a člověk se sem tam i zasměje. Velkým plusem je, že míra demence všech vtipů nepřekračuje hranice přijatelnosti i pro dospělého diváka. Ale jsou tady určitá "ale". Asi největší pocit smutku mi přivodila ta příšerná samoúčelnost "Mít příběh obsazený samými hvězdami." Blacka nebo Hoffmana ještě chápu. Úplně mi ale uniká, proč musí zmiji dabovat Lucy Liu a opičáka Jackie Chan, když obě postavy ve filmu dohromady řeknou tři a půl věty. A druhá věc, která mi trošku nesedla, bylo zpracování bojůvek. Animace výborná, ale to kopání a skákání mi místy přišlo až moc přespídovaný. Všechno se tam v jednom záběru kope, seká, skáče, kouše, smaží ...až si člověk ty krásné ladné pohyby skoro ani neužije. Když k tomu připočtu ještě hooodně slabý příběh (jasně, o příběh nejde, ale tohle je zase takové to "hraní si na východní moudro", smíchané s obligátním "měj se rád, takový, jaký jsi") a absenci jakékoli památné scény, kvůli které bych se na Pandu chtěl kouknout znovu, vychází mi v součtu průměrné tři punktíky. ()

Bordoshut

Recenze na animovaný film Kung Fu Panda: Úsměvná rodinná podívaná o dospívání a hledání sebe sama, která místy rozesměje a jindy zase citlivější povahy dožene k slzám. Nesnaží se vám věšet bulíky na nos, dělat, že je něco víc, než přesně to, co vám ukazuje, je přímočará. Ani jí nejde o to vás oslnit detailní animací scenérií, propracovaností jednotlivých scén. Sází spíše na hravost, originalitu kung-fu soubojů a důvtip. Její hlavní poselství se nese v duchu víry v sebe sama, kterou staví nade vše. Citlivě otevírá i témata otcovství či rivality. Je zkrátka přesně tím, čím být má – Kung-fu Pandou. ()

zipper111

Musím říct že pixar má opravdu velkou konkurenci v podobě Dreamworksu. A je to dobře, zdravá konkurence nutí k pořád lepším výkonů. Je pravda že animace nedosahuje takových detailů a nebojím se říct skoro dokonalosti Pixaru, za to to kompenzuje příběhem a vtipnými scénami. Já měl to štěstí že jsem jí viděl v originálu a nekazil my dojem dabing, který poslední dobou nějak strádá... A opravdu jsem se bavil. V pandě nejsou vtípky nijak extra složité, přece jen to je spíš pro děti, ale i tak nepůsobí nijak tupě ani moc dětsky-podle mě docela vyváženě. Když si ještě někdy představím tu držku Blacka jak namlouvá Pandu ( a že je mu pěkně podobná;) ) tak se prostě nemůžu nebavit. Přesto má film nedostatky, mohl by být trochu delší, příběh by mohl být trošku rozvinutější a nápaditější, jinak vcelku nemám co vytknout. A mistr Oogway je ultimátní shaolin :D ()

Sawyer815

Kung fu Panda je pro mě jen a pouze utvrzení v tom,že králem animáků je Pixar.Dreamworks vystřílel svůj prach se druhým Shrekem.Příběh tak chabý,že by uspokojil snad jen mého tříletého bratránka.Animace taky žádný zázrak a proč probůh ta Kung fu pětka (představující pět kung fu postojů či co,jak jsem si někdě přečetl),která vyznívá zcela zbytečně.K tomu si přičtěte jednu sečtělou želvu a mistra Yodu.Ale bych pořád nehledal nějakou tu špínu,tak musím přiznat,že jsem se taky párkrát zasmál. Nejsíš už si,ale Kung Fu Pandu nikdy nepustím. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)