Mat21

Nejprve by to chtělo vymyslet nějakou originální zápletku, například by nám mohli zabít prezidenta. A pak, jelikož světem hýpe ekonomická krize, chtělo by to co nejvíce ušetřit na rozpočtu. Inu, umístíme tedy kamery všude možně a reálných 25 minut děje promítneme divákovi z Úhlu pohledu všech hlavních aktérů. Pro maratonce v těžké váze Foresta Whitakera (odhadem 120 kilo) nebude vůbec žádný problém stíhat sprintující agenty a ještě zvládat vše točit na kameru. Řekli jsme předce, že kamery budou všude, ne? A náš smělý plán na likvidaci - únos amerického prezidenta nám málem i vyšel, postříleli jsme na potkání kde koho, ale malé holčičky stojící naší dodávce v cestě jsou nedotknutelné i pro araby. Tohle je drama? Ach tak, já si myslel, že se jedná o frašku. ║13.4.2009║ ()

TaanStari

Pokud nemáte rádi 24 hodin, tak vám nemusí sednout ani tohle. Jako v mém případě. Všechno to vypadá sice moc hezky, ale téměř anonymní hlavní hrdinové (ať teroristi nebo agenti) ten film docela pohřbívají. Průměr. ()

Saur.us

Originálně zpracovaný thriller, který má všechno co má správný thriller mít. Poctivá akční jízda s výbornou závěrečnou honičkou. Má svoje chyby ale v té rychlosti to ani tolik nevadí. ()

G900

'Povidkovy' zacatek trochu rusi, ale okoloo pulky film najede na prijemnou notu, ze ktere uz pak nesjede a pokracuje v zapocatem tempu spesne az do konce... Dobre se na to diva a bavi to... Kazdopadne uz jen kvuli 'Jackovi' v zaporne roli se vyplati na to podivat... Jen toho Amerikanismu' je tam na me precijen trosku moc ;) 75 % ()

Wardan

Travis málem králem. Fakt ta opakující se událost z pohledu různých, díky čemuž se sestavuje mozaika, mě bavila. Jenže pak se děj začíná hýbat kupředu a zjistíte, že je to scénáristický blábol. Navíc, jakmile dáte úhel pohledu teroristů je jasné, že film ztratí mysterióznost. Díky bohu za tu bournovskou zběsilou režii. Travis z toho dělá mnohem větší adrenalin než to ve skutečnosti je. Herci super. Bevadná, strhující a poměrně dravá akční jednohubka, na kterou se rád jednou za čas podívám. ()

johnymdoe

Bomba, a to nejen při útoku na prezidenta. Opět jeden film, který je plný zvratů, akce a skvělých hereckých výkonů. Dobře zrežírované a dobře napsaný scénář (oči přilepené na monitor, stejně jako zadek v křesle), který Quaid, Whitaker a další pozvedají ještě o jednu hvězdu. A tak nevadí, že ze začátku poněkud méně záživné. Ba naopak, film od kterého jsem nečekal nic a je pro mě na 90%. ()

SpeedyCZ

Seriál "24 hodin" mám velice rád. Od VP jsem čekal něco podobného jen ve filmovém vydání. A dočkal jsem se. 90 minut téměř nepřetržité akce, nečekaný zvrat, skvělý Fox i Quaid. Poslední půlhodinku jsem v kině ani nemrkl, abych nepřišel o žádný záběr. Konec trošku americky sentimentální, ale koho to zajímá :-) 80% ()

Mbeast

Od tohoto filmu jsem opravdu nic neočekával a proto mě mile překvapil, snad až na ten nejtypičtější americký konec. 75% ()

film-fancz

80% Drobatko pritazene za vlasy, nejvice od propasovani tasky s bombou pres detektor kovu po selhani cele ochranky prezidenta, ale musite to brat jako film a ten urcite stoji za shlednuti. Herecke vykony skvele, predevsim Forest Whitaker me nezklamal a Dennisi Quaidovi role sedla bez nejmensi chybicky. ()

vojo

Svižne natočený snímok. Opakovanie tej istej udalosti nenudilo - naopak puzzle kúsky do seba postupne zapadali. Automobilová naháňačka a lá Bourne -výborná. Škoda len miestami zbytočných citových výlevov - hlavne už viackrát spomínaného dievčatka a turistu s kamerou - ten tam asi ani vôbec nemusel byť - ale keď je sponzor Sony?. Teroristi mohli havarovať radšej tiež pre iný dôvod. A záverečný pátos?Čo už to k prezidentským filmom patrí, no bez toho by to bol priam dokonalý produkt dnešnej rýchlej doby. ()

FilmWave

Svižná podívaná někde mezi "24" a "Bournem". Prostřední úhly pohledu jsou ale poněkud zbytečné a celý film by mohl být o dobrých dvacet minut kratší. Želbohu čím blíž konci, tím více nelogičností, ale zase se skvěle stupňuje akce (automobilová honička opravdu bere dech). ()

Dement

Kromě dobrého střihu, slušné hudby a dynamické kamery nenabízí tato mainstreamová akčnárna nic moc zajímavého. K hodině H se divák vrací zhruba do dvou třetin filmu a začíná to být už trochu únavné, což je jakž takž vykompenzováno adrenalinovou akcí a známými herci. Pro mně zklamání. ()

Lyžař

Film s velký spádem od začátku až do konce. Ve snímku je popisován pohled několika lidí, z nichž nakonec vyplyne i závěr. Film vás na začátku doslova nádherně vcucne do sebe a na konci vás z jedné velké honičky vypustí. Příběh je pro mě sice průměrný, způsob natočení a obsazení jsou pro mě však dokonalé. ()

PDcz

2** hvězdičky Těžké to rozhodování. Ve škole bych to okomentoval "Lepší trojka", ale v 5-ti hvězdičkách se to blbě vyjádří. Takže 2 a 1/2, aby se neřeklo :-) Koukal jsem na hodnocení našich oblíbenců a těch hvězd je požehnaně, proč mi tenhle film ale narozdíl od nich nesedl? Asi za to může prokletí a to je v detailech reality. Všiml jsem si bohužel moc drobností které se mi nelíbili. Jaké? Jdeme na to!! [X] Minus 2** hvězdičky Omlouvám se, že nerozepisuji jednotlivě, ale mám trošku fofr a na včerejšek menší výpadek mozkovny. Možná kdybych si psal poznámky během filmu tak bych to tu rozepsal, ale tak daleko naštěstí ještě nejsem :-D K hodnocení... Režisérka přenosu určuje která kamera bude co natáčet, přepíná ručně kamery co jdou do éteru (spousta akčních detailů jak tahá páčky), po výstřelu jsou ale všichni paf, drží si obličeje a nikdo nereaguje. Kdo tedy přepíná zdroje kamer jdoucí do éteru? Další věc co mi přišla jako nereálná byla, když agenti ochranky pronásledovali španělského policistu (jehož přesná role mi není jasná) tak v běhu stříleli. Proti nim běží několik místních policistů, oni střílejí ve směru proti nim a přesto místní policie běží svým směrem a ani se neotočí? Takových pro mi nehezkých věcí byla velká spousta. [X] Minus 1* hvězdička Nesedl mi ani děj filmu. Náhodná přítomnost turistického kameramana byla divná, časté opakování stejné situace z různých pohledů mi časem přišlo otravné a tak vůbec nějak.. prostě no.. [X] Udržované napětí po kouskách se odvíjejícího děje a krátká stopáž je ideální na večer po náročném dni. ()

Darkslayer

V celku dosť solídny snímok. Pomalší uvod s rýchlou gradáciu deja, zopár slušných akčných scén, dobré obsadenie, zaujímavý (neokukaný) dej s dobrým prevedením a zopár naivných scén (nemôžme chieť zázraky). Ľahká, nenáročná a chutná jednohubka rýchlo skonzumovaná a ešte rýchlejsie strávená. ()

optimus0s

Tenhle film mi vyrazil dech. Čekal sem nějakou odpočinkovou akční jízdu, ale toho sem se nedočkal. Místo toho to bylo velmi skvělé na odhadování děje. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“