HAL

_Blíží se poledne a v rušné španělské metropoli se blíží událost celosvětového významu, summit s americkým prezidentem o válce proti teroru, a to pro šéfku televizního zpravodajství znamená spoustu starostí - a ty se změní v hotové šílenství ve chvíli kdy zazní několik výstřelů, prezident se hroutí k zemi a zemí začnou třást bombové útoky... |REWIND| _Blíží se poledne a v rušné španělské metropoli se blíží událost celosvětového významu, summit s americkým prezidentem o válce proti teroru, a to pro dlouholetého člena jeho ochranky znamená spoustu... |REWIND| _Blíží se... __Rashomonovský styl vyprávění popisující jednoznačnou událost několika subjektivními popisy lidí které se od sebe v mnohém liší je vynikající a bohužel ne příliš častý způsob jak pojmout thriller, který by svou dramatičností dokázal přibít diváka do sedačky a nejednoznačností několika nezávislých pohledů ho nechat ať si celkový obraz složí v hlavě sám jako puzzle. Vantage Point ho ale využívá jen částečně a dalo by se říci že i jen naoko - nejenže subjektivita vyprávění jednotlivých lidí je jen zdánlivá a od ostatních se v ničem neliší, a přímo z ní trčí prvoplánovitá snaha představit diváku hromadu důležitých postav v minimálním časovém úseku a ukázat mu že se "něco" děje, ale neříct mu "co" vlastně. Ale hlavně je po několikátém zopakování úvodní části najednou tento způsob narace opuštěn a dál už se jede podle klasických pravidel žánru akčního thrilleru ala Bourneovky, ve kterém na přemýšlení není pro samé honičky a střelbu čas, a místo skutečných emocí tryská všemi směry jen patos. _Což o to, dívat se na Vantage Point rozhodně dá, ale stejně jako i ty nejlepší díly Kobry 11 jen prolétne před očima a během chviličky zase zmizí, aniž by za sebou zanechal jakoukoli hlubší stopu. A vůbec krátkost filmu je jeho největší problém, jednak se s délkou 80 minut (bez titulků) snad ani nedá označit za celovečerní film, ale hlavně ubíhá od počátku do konce takovým tempem, že nemá žádnou šanci vybudovat mezi hromadou postav pořádný dramatický oblouk, a tak už není ani tak strhující, jako spíš únavný. 6/10 ()

misterz

Dynamika síce tomu nechýbala, no z tých jednotlivých črepiniek príprav atentátu, jeho následného prevedenia a rôznych variánt uhlov pohľadu sa mi čoskoro zatočila hlava, čo v konečnom dôsledku viedlo iba do nudy a šedivého vyvrcholenia. Taký rozháraný mišung, ktorý sa snažil cítiť pointovo, ale v konečnom dôsledku som dostal iba nezáživný guláš, v ktorom ako tak vyčnievali iba akčné scény. Slabší priemer. 55/100 ()

Javert

Něco mezi 4* a 5*. Jde o opravdu velice povedený akční film s výbornými herci v hlavních rolích, krásnou hudbou a výbornou kamerou alá Greengrass, která bravurně snímá různé honičky a přestřelky (a že jich ve filmu není málo). Po celou stopáž jsem se opravdu výborně bavil. Těm 5* schází jen trochu více propracovaný konec. ()

k212

První polovina nenechá vydechnout, postupný rozvoj děje a situací díky náhledu skrz optiku odlišných aktérů, je úchvatná. Bohužel ve chvíli, kdy se děj přenese do divných vod překombinovanosti, plochých "záporáků" a občasných ohraných klišé, prvotní nadšení počíná vyprchávat. U mě vyprchalo ve chvíli, kdy se všechen ten balast dostal k banálním poučkám o fanatickém terorizmu, absentujíc záměrně na veškeré politicko-dějinné souvislosti. 55%. ()

Snorlax

Ze z počátku dramaturgicky celkem dobře zvládnutého thrilleru se vyklube tuctové akční béčko s nesmrtelnými Američany jedoucími v nezničitelných vozech. Na druhou polovinu tohoto snímku už není potřeba točit parodii, tohle je čistokrevná parodie sama o sobě. ()

Aknah

Ze začátku musim říct, že nejsem zastáncem tohoto žánru. Jak je někde té politiky moc, tak mě to nebaví a většinou tomu ani nerozumim. Jenže sem to už dlouho odkládala a taky sem nechtěla být věrná jen oblíbeným žánrům. Ale tenhle film mě překvapil, dávala sem pozor, všechno sem chápala a bavilo mě, jak je film ztvárněn do smyček a pohrává si s jednotlivými detaily a rolemi, které ovlivňují situaci. Vracíme se tedy s nimi v čase a oni nám nabízí pohled z různých úhlů, což vlastně vyplývá z názvu. Ničím mě nezatěžovali, ani nenatahovali situace, jen zobrazovali, jak se všechno stalo a rychlý slet událostí vzal za dobrý konec. Paráda. ()

Legas

Ze začátku velmi napínavé, opakování úhlů pohledu vcelku vkusné, především ale oproti seriálovým vzorům s velice svižným tempem, ovšem s posledním úhlem pohledu - pohled samotných teroristů - vše padá dokonale na hubu. Nemůžu se příliš rozepisovat, proč a co se mi konrétně nelíbilo, abych nespoileroval, ale snad se spokojíte s tím, že posledních 30 minut bylo pro blbce a automobilová honička sice působila na venek efektně, ovšem evidetní insparace Bournem se stala tak trochu pastí (byla zkrátka neukočírovaná). Veliká škoda. ()

Šakal

tak toto opravdu ne! To si zase pár chlápků sedlo a řeklo si , namýcháme pořádný mix toho osvědčeného a to by bylo, aby nevznikl hit. A jak řekli, tak provedli: vrazíme tam neokoukanou časovou smyčku, proložíme to pořádně nadupanou automobilovou honičkou, nacpeme tam co nejvíce " osvědčených hvězd " a úspěch je zaručen. Jenže ouha, kde se stala chyba.... Nápad to opravdu není špatný, ale samotná realizace jaksi pokulhává. Nejprve atentátníkům vychází vše na co sáhnou bez nejmenších problémů, aby se jim následně zase vše totálně......... V samotném závěru už tomu pouze scházelo, aby prezident sám v sanitce zlikvidoval atentátníky a malou holčičku odevzdal do rukou plačící maminky..... Za nápad, automobilovou honičku......... 2 a 1/2* ()

IQ Tiqe

90%. Nejprve uvidíš 5× počátečních 23 minut z jiného pohledu, než začne plynout jediná dějová linii a střípky zapadat do skládačky. Jedná se o jeden z chytrých filmů (stylu Dannyho parťáků, 21), kde nemůžete odhadnout, co přijde a celý příběh je brilantně vymyšlen. Pokud takhle pracují všechny teroristcké buňky, tak smekám před tajnými službami za to, že ještě žiju. ()

Sonnery

Koupil jsem si úhelník (papírový, je zlá doba), pečlivě změřil křeslo, televizi a postavení domu od USA. Pak jsem z jednoho úhlu sledoval, z druhého se ládoval a ze třetího se nenápadně uvolňoval - každej, ať si to přebere, jak chce. Jo a Denis Quaid mě docela bral, i když jen z 359° ()

Jordan

máloktorý film poslednej doby mal u mňa väčší rozdiel medzi očakávaniami a naplnením: tak, ako som sa naň tešil, keď som prvýkrát uvidel v kine trajler, tak nesmierne som bol sklamaný, keď som z tohto filmu z kina odchádzal. nápad to nebol zlý, ale tak scenáristicky a režisérsky odfláknutý, že až hanba. veľmi slabý podpriemer aj vzhľadom na žáner (akčný thriller) - človek by čakal pekné postupné skladanie skladačky, napínavú stavbu príbehu a prekvapivé dejové zvraty - a vidí čo? nudu! dokonalú nudu! a nvyše z 8 uhlov pohľadu. dennis quaid je starý a nemá charizmu - typ hrdinov "bodyguard" je v amerike obľúbený (nejeden film o tom svedčí), no Thomas Barnes je z nich najslabší - a ajhľa - aj tak všetko prežije! Politicky korektný, nudný, nenápaditý a zbytočný film, ktorý má správnu dávku amerického patetizmu (čestný prezident, správny bodyguard s hláškou "Youre welcome, sir" na záver, černoch, ktorý behom 20 minút cez telefón a televíziu vyrieši problém so ženou a zachráni malé dievčatko) a kopec klišé, doslova serie na prácu s motívmy a aspoň náznak scenáristického umenia a kumštu; naháňačka ulicami (i keď veľmi neuveriteľná a tie kameramansko-strihačské chyby by sa dali rátať jedna radosť) "Salamancy" plnej besniacich a bežiacich komparzistov - priznám, to malo na tú jednu hviezdičku celkom "gule", ale ten zbytok? Prečo, Forest, po tom všetkom, po Oscarovi za Posledného škótskeho kráľa, po tom, čo si sa prebojoval do prvej ligy, takúto béčkovú a k tomu zle béčkovú hlúposť? Toto je hádam ešte väčšie sklamanie roka ako Once . . . rozprávanie príbehu má veľmi zlú dramaturgiu, pri treťom uhle pohľadu to už začne naozaj nudiť takým nepríjemným otravným spôsobom - prvý uhol je ešte v pohode, ten diváka chytí (aj keď nie je nič moc, divák čaká, po tom, čo videl dobrý trajler, čo sa bude diať), druhý ho prenesie priamo na miesto činu . . . a potom? Môžete odísť z kina na Ramba 4 alebo niečo iné, ak sa nechcete unudiť k záveru, kde sa utopíte v trápnych amerických klišé! ()

HoneyBunny

70 %. Brilantní nápad, jak příběh vyprávět (i když ty tři vteřiny do dvanácté hodiny jsou efektní jen napoprvé). Jenže tenhle úvodní nápad je jediné, čím Úhel pohledu vybočuje z průměru. První polovina odsýpá lépe než druhá a konec? Ehm... (SPOILER) Opravdu si scénárista myslel, že terorista, který neváhá odpálit stovky lidí, se slituje nad uřvanou španělskou holčičkou? ()

Anderton

V poslednom čase som videl dva filmy s Dennisom Quaidom, v ktorých sa mi veľmi herecky páčil, ale nechcem sa tým zbytočne nechať ovplyvniť v tomto prípade, čiže pri filme, ktorý som videl ešte predtým a Quaid ma v ňom nijako neuchvátil. Celkom svieži scenáristický nápad je podaný maximálne mainstreamovo, čo by nevadilo, ak by jeho záver ponúkol niečo prekvapivé, poprípade nejaký presah, ktorý by sa vo filme o terorizme celkom hodil. Ale má to hodinku a pol, takže vzhľadom na solídne tempo a niekoľko hviezdnych ksichtov sa nikdy nedostaví nuda. To by mal byť ale základ, ktorý by sme pri dobrých trileroch mali považovať za samozrejmosť a nie ho vyzdvihovať ako jeden z jeho niekoľkých kladov. ()

AppleCore

Tak tohle teda jo. Sakra tohle jo. Větší nářez se jentak nevidí a to už jsem toho viděl dost, každá vteřina našláplá až do úplnýho konce. Co na tom, že je to zas další film, kde chtěj zabít prezidenta, tehle se jim sakra poved. ()

Kothy

Velmi zajímavý film. Na amerického prezidenta byl na návštěvě ve Španělsku spáchán atentát. Dennis Quaid se jako šéf prezidentovy ochranky snaží přijít na to, kdo to byl. Tuto událost vidíte z úhlů několika lidí. Každý je pochopitelně jiný. Kdo stojí za atentátem? ()

Smok

Páni režisér a scénárista si asi myslia, že objektivita sa dá dosiahnuť len vtedy, keď sa na vec pozrieme z viacerých uhlov pohľadu. Môže to byť pravda, ale miestami som mal pocit, že tých uhlov je až príliš veľa. ()

Mia...

Za mě 4 a půl hvězdy ... vadilo mi, že na konci nebylo úplně rozuzlení pro každého teroristu, chybělo to tam. Jinak úplně super film. ()

teutates

U Vantage Point sedí všetko pekne na svojom mieste a nič sa nenechá náhode!Tucet známych tvári,rýchle prevedenie,krátka stopáž,zaujímavý dej a snaha o dokonalé zobrazenia časov a uhlov pohľadu!Akciou nabitý snímok,ktorý patrí do skupiny nad 60%(nadpriemer)!Treba si k tomu sadnúť s chladnou hlavou a nechať sa vtiahnuť do deja.Nebojte sa konca!:ako obyčajne,Americký nacionalizmus nepozná hraníc!:) ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“