st.ranger

Slušná zápletka a příjemná pointa, více bohužel film nenabízí, zvláště když lze některé překvapivé závěry odhadnout v samotném počátku. ()

MoiJe

Trochu... otravne. Vsetky tie sceny "ja nieco vidim ale ty sa dozvies co tak o polhodinu" a urputny Quaidov vyraz, naviac asi najvacsie planovane prekvapko prekvapkom pre mna nijak nebolo... Mno, aspon to nie je uplne nudne... ()

Johny_fork

Velmi hezky nasnímané, akčním scénám nechybí napětí a po dlouhé době slušné automobilové honičky, ovšem to neustálé opakování mi po chvíli začalo nudit a ani napínavý závěr již film nezachrání od průměrnosti a puncu filmu na jedno podívání. ()

murakamigirl

Ja to milujem. Milujem, keď ma filmová akcička rozrajcuje tak, že splašené srdce mi búši do spánkov a žalúdok cítim v nohaviciach. Áno!, opäť beží čas, opäť beží o najmocnejšie amícke krčisko a opäť sa vynárajú staré idylické časy, keď mi z nasratej túžby patriota Bauera po obyčajnom spánku vypadávali vlasy :DDD. (Jediný seriál, s ktorým som musela seknúť po viacnásobnom lekárskom warningu! Kecám? Nekecám? Pripadá, že kecám? Si sBauerom netykáte, že je tak? :)) Teším sa, že môžem Uhlu venovať svoje 4*, skoro panenský, a možno i panenský 4* zážitok:). Akurát keď by sa už invenčnosť sexi, dynamickej koncepcie mohla oplieskať o hubu, deaktivuje váš vnútorný alarm rajský akčný nárez- naháňačka! nie, NAHÁŇAČKA! Držať v ruke popcorn, tá naháňačka by ho musela vymrštiť do vzduchu, nachádzať sa v kinosále, onú popcornovú sprchu by ťažko niekto zaregistroval(!) Šumafuk, že je to nereálna brutalita. Šumafuk, že pravý uhol pohľadu od prvých sekúnd stelesňuje vízia patetického finálneho big bangu amerického superklišé. Ani nezamrzí, to všetko doráža do vedomia, až keď mi ho titulky resuscitujú! To je dôvod, prečo neísť na max, ale dôvod pre smútok?!, prosím vás...? Pri takto šťavnatej, omračujúcej akčnej fikcii??? ()

Terva

Moc zajímavé a velice krásně zvládnutá časová smyčka. Čekal jsem málo, ale bylo toho hodně. Vidět Foresta Whitakera běhat, je poučné. ()

Hismael

Celý film je postavený na vracení času a vyprávění jednotlivých příběhů různých osob. Bohužel zrovna tohle je věc, která mě z neznámého důvodu příliš neoslovila. Každopádně musím uznat, že je to dobře poskládané a celkově dobře zpracované. ()

Ouwen

Ta podobnost s 24 je znatelná. Ať už to jsou nadávky Quaida (damn it, son of a bitch), či tikající hodiny, atmosféra, námět... ale jako jinak nic moc. Film má 90 minut, takže to mohla bejt dynamická jízda - jenže se neustále recyklují pohledy. Jednou z pohledu ochranky, civilisty, atd.. atd... - tempo začlo dost drhnout a vůbec jsem se do toho nedostal. Bylo mi nějak jedno, jak to celé skončí. Navíc mi ty motivace přišli hodně nevýrazné. Krom té skvělé honičky v autech akční scény nestojí za nic. Kojeneckej rating se postaral o své a mě přišli všechny přestřelky nudné. Vizuál dost průměrnej, konec za nic nestojí. Herecké obsazení ujde. Hudba fajn. ()

moviesfan

Film jako takový je určitě zajímavý především proto, že se neustále vrací a ukazuje nám "úhel pohledu" různých postav. Kdyby toto nebylo, tak už je to slabší průměrná podívaná. ()

JohnCZ

Výborný akčňák složený z několika linek, které se navzájem prolínají a v závěru se hezky protnou. Herecké obsazení zaujalo na první pohled, akce byla dynamická, napínavá a tedy přesně taková, jaká má být. Jsem spokojený. ()

jahol

Ale jo, poměrně originálně poskládaná mozaika, poctivý akční thriller pro oddech, který se nechala hodně silně inspirovat výbornou Dvacetčtyřkou (v dynamice ji asi předčila) a Bourneho triologií (na tu pro změnu zdaleka nedosáhla). Akce je to svižná, nenechá vás vydechnout, a o to tady jde, žádnou hloubku, ve které by jste si aspoň trochu zaplavali bez odřených kolenou nehledejte, postavy jsou naprosto ploché, konflikty černobílé. Pár honiček je o něco delších, než by mělo být, pár situací mírou klišé předčí vše rozumné i nerozumné, ale zas je tu několik vychytávek, které ani v Bournem nebyly, pár (možná až trochu moc) hodně překvapivých zvratů a celkově to má tempo opravdu ďábelské, mnohem větší, než byste čekali po prvních dvou třech úhlech pohledu (takže z kina ani od compu neutíkejte!). A milovnice Jacka Matthew Foxe dostanou za pár šupů pořádný kus... žvance a budou uneseny... nebo taky ne (této kategorii diváků/fanynek bych předčasný odchod z kina jednoznačně zakázal :-) ) Poctivé tyhle čtyři hvězdičky nejsou, ale tři by byly málo... ()

Crazer

Jo, tak tomuto fimu tleskám. Takový zvrat jsem ve filmu snad ještě nezažil. Prvních 40 minut filmu usínáte a ani nedoufáte, že film dokoukáte (nevím, zda to bylo po náročném dnu, nebo film od začátku prostě neodsýpal) určitě za to mohl nezpočetný replay replay a replay filmu .. už jsem si začínal myslet, že budou tvůrci pokračovat do nekonečna - naštěstí ne :). Naopak, když přežijete tuto "seznamovací část" dostanete adrenalinovou injekci .. co injekci, ba přímo infuzi, po které vydržíte nespat další dva dny. Tento film je velmi netradiční, chutný bonbon, který na obal vypadá omšele, ale když jej postupně rozbalujete, zjišťujete, že jeho jádro je stále více chutnější. Jen škoda, že pořádná hudba začala hrát až při závěrečných titulkách. 4* - 80% - a nakonec jsem byl rád, že jsem film mohl vidět, resp. dokoukat .. a už jdu opravdu spát. ()

sidzej

Sigourney Weaver a jej úvodné "shit" ma dokonale navnadilo na zvyšok filmu. Ani neviem prečo, ale hneď mi zišlo na um aké krásne by bolo keby sa pustila do 5. Votrelca najlepšie režírovanom Jamesom Cameronom. Ale to je skôr moja zbožná útopia, ktorá sem koniec-koncov vôbec nepatrí. Vráťme sa k filmu, popri príjemnom castingu (Matthew Fox z Lostu), roztrasenej kamere a videoklipárskom strihu je zaujímavý aj náhľad atentátu na prezidenta z viacerých uhlov, nič viac, ani nič menej. Ako adrenalínová jednohubka to funguje výborne. 85% ()

F.man

Tak to je fakt smíchu. Celou dobu se docela dobře kouká na zajímavou akční pecku až nakonec příjde naprosto dementní závěr, který veškeré snažení pošle do kopru. Ale popořadě - několik úhů pohledu na jeden teroristický útok je dobrý nápad. Funguje i proto, že se dostáváme od naprosto obecného pohledu televizního štábu ke konkrétnějším postavám až do centra celého plánu. Režie je pěkné svižná a všímá si důležitých momentů (někdy možná až dost polopatě). Lehce otravně však působí neustále vracení a přehrávání prvních minut dokola - přesto se na to dá docela dobře dívat. Dobrou pasáž (2/3 filmu) pak ještě uzávírá honička, která by sice mohla být o pár desítek sekund, kdy se už objevují akorád stále podobné záběry, kratší a přehlednější, ale pořád jsme relativně v normě. Na jejím konci však přijde celá řada scénaristických nelogičností, kterou uzavře nelogičnost největší, kdy člověk, který neměl doteď problém likvidovat lidi po desítkach, zareaguje ... Aaa! Konec je fakt zlo a to ještě nemluvím o tom, kolik amerického patosu nabízí poslední minuty. Upřímně mám chuť nalepit Úhlu pohledu odpad!, ale to bych hodnotil pouze konec. Zbytek filmu jsem se bavil a tak jsem někde mezi 2 a 3 hvězdama. Jelikož ale výrazně delší část hovoří plusově nakonec se kloním ke třem... The President of the United States has been shot. ()

Marsik

HBO HD - Ty jo. Když jsem film náhodou začal sledovat a přečetl jsem si o čem to je, tak jsem měl chuť to vypnout. Říkal jsem si: ("Zase další kravina o atentátnících. Nechápu proč amíci takovýhle filmy točej. Zase přijde nějakej frajer a všechno vyřeší. Když jsou ti Američani tak dobrý, proč už dávno nedopadli skutečný teroristy, jako např. Usáma".) Zkrátka jsem filmu nedával moc šanci. Ale s přibývajícími minutami mě film čím dál víc vtahoval a než jsem se nadál, uběhlo 80 minut a byl konec :) Dobrý bylo sledovat atentát z šesti různých pohledů a když vždycky jedna sekvence skončila a začalo se to "přetáčet" zase na začátek, tak jsem to s úsměvem přivítal. Byl to dobrej film, napínavej, téměř furt se něco dělo. Hluchá místa jsem po pravdě nezaregistroval, takže thriller, jak má být. 80%. // (19.1.2012) NOVA HD - Repete, hodnocení malinko krotím, ale pořád je to kvalitní 4-hvězdičkový thriller. 75% ()

Kryton

Nejen já z toho cítil onen 24hodinový nádech.Nebýt těch uhlů pohledu tak je to pruměrný akční thriller o atentátu na prezidenta USA. Tak či onak úhly pohledu u mě fungovaly a držely mě v napětí. Dennis Quad zahrál výborně úlohu agenta , který po předchozím útoku se necítí ve své kůži. Rozhodně jako herec nepatří do starého železa a akční role mu sedne. Což se nedá říci o Matthew Foxovi. Tak já vám nevím , ale tady někdo dostal roli jen , že je v kurzu. Já mu toho hajzlíka prostě nevěřil , nešlo mu to , když dokonce ucedí : "Válku nezastavíte" , tak jsem se musel zasmát. Matte zustan u Jacka , protože úděl hajzlíka neumíš. Jako skrytý až neprávem je výkon Foresta Whitakera. Obyčejný člověk co jen svou kamerou se dostal na blbé místo v blbý čas. Mé sympatie rozhodně tito dva získaly a také kvuli nim ten film se drzí nad prumere. Co se týče konce a honičky byl vidět krapet slabší scénař,rozpočet a očividná ještě né moc zkušenost. V porovnáni s Jasonem Bournem je to jako sledovat Kobru 11. Nebojte se celkově moc přemýšlet člověk nemusí a děj uběhne celkem rychle. 70 % ()

spaceboyCZ

Prekvapive naprosto strhujici thriller, i kdyz od zacatku tezce mainstreamovy, o atentatu na US prezidenta behem summitu ve Spanelsku. Tech 90 minut jsem sedel prikovan k sofa a ani nedutal a zaverecnou honicku v ulicich Spanelske Salamancy mi dokonce zvysila tep a ja malem ohryzaval nehty na rukou :D. Konec je do prvni pulky celkem necekany, pak uz ale vite, jak to skonci (tak jako kazdy US mainstream), nicmene ani to nebere tomuto filmu na jeho strhujici atmosfere. ()

ledzepfan

Zprvu zajímavá záležitost ze které se vyklubala přiblblá pakárna plná klišé a naprosto nesedících časoprostorových rovin kdy se postavy rozdělí v bodě A a sejdou se v bodě B i když jedna prožije svou linku za cca 5minut a ta druhá to má mnimálně na minut 20. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“