Sofia

Z mého úhlu pohledu se mi to líbilo - celou dobu mě film udržel v napětí a při úvodní sekvenci s výbuchem se mi překvapením i otevřela pusa a zamrazilo mě v zádech :-) scénář sice nepřichází s ničím novým (všechno jsme už tak nějak někde jinde viděli), ale přesto výsledek překvapil. Škoda jen toho krátkého štěku Sigourney Weaver. ()

claudel

Svižně natočená akce ve stylu 24 hodin s pár překvápky. Dennis Quaid byl vždycky sympaťák, Matthew Fox určitě přivítal po Jackovi příjemnou změnu a Forest Whitaker překypuje lidskostí. Zoe Saldana mohla dostat víc prostoru, klidně v jiné roli, na ni se totiž dá koukat velmi dlouho :-) ()

becki_tu

Do detailu propracovaná mozaika lidiček, jejichž osudy se dokonale propletou v osudný den, kdy je spáchán atentát na prezidenta Spojených států. Překvapuje mě, kolik se toho dá vměstnat do necelých 90 minut, kde v podstatě není moment, který byl nebyl důležitý nebo by nějak nedoplňoval sestavovanou mozaiku události. Whitakerův pohled dojme, Quaidův pohled překvapí a Foxův pohled...no však se podívejte sami. (Fanoušci seriálu 24 hodin by se při sledování Úhlu pohledu měli cítit jako doma.) 90% ()

mm13

To je ako šachová partia dvoch imbecilov, ktorí sa naučili akurát tak ťahy figúr... aj tie si chvíľami pletú a šach-mat je, keď ich to prestane baviť. Všetkým dookola však budú vykladať, akú dobrú partiu práve dohrali... hovno! ()

evapetra

Dobrá oddechovka. Tedy, pokud si chcete zcela oddechnout od reality a nechat se unášet zběsilou filmovou jízdou, při které na nádech moc času není. ()

prome

Popcornový snímek, který mě naprosto dostal. Obsahuje sice pár klišé, ale kvůli svému tempu, zběsilé akci a výborné kameře, které film má, tak vám nebudou vůbec vadit a budete si film užívat od začátku do konce. ()

Morholt

Oceňuji nápad a oceňuji akční sekvence, které měly vysokou kvalitu. Líbilo se mi i herecké obsazení a Dennis Quaid příjemně překvapil. Nicméně jsem se po nějákem čtvrtém shlédnutí atentátu, začal lehce nudit. Zejména Whitakerova postava mi přišla naprosto zbytečná a dostával mě jeho obtloustlý turista, který bez větších potíží stačil vycvičeným agentům a ještě při tom filmoval kamerou, která přežila i blízký výbuch a následnou ránu o zem. Na druhou stranu ve chvíli, kdy na scénu vstoupili teroristi jsem se opět začal královsky bavit a to mi vydrželo až do konce. 75% ()

Sawy

Dynamicky pádící jednohubka se zajímavým konceptem, který se ale hodně rychle okouká a po půlce filmu začne malinko otravovat. Protože jakkoliv jsou všechny úhly pohledu podány atraktivně, skutečně zajímavých je jich minimum a vlastně mě skutečně zaujal jen terorista Edgara Ramireze bojující o život svého bratra. Zbytek je snůška nudných postav v podání nudících se herců (zvlášť Quaid opět hraje na nájem), které oživuje snaživý režisér a úsměvné logické boty. Je to krátké, svižné, pěkně se na to kouká, ale o víc než jednorázové pobavení se vytvořit nepovedlo. 60 % ()

Fleur6

Veeľmi dobrý akčný film, ktorý som ako divák nezvyčajne prežívala - hlavne posledných dvadsať minút. Niekoho možno môže naštvať typické americké vyvrcholenie či priam neuveriteľný talent hrdinov byť v pravej chvíli na správnom mieste a vidieť presne to, čo je dôležité, ale tak - ja to mám rada (t.z. odporcovia us-komerčno-neoriginálnych-akčných thrillerov - zďaleka sa vyhýbajte) A čo som to ešte chcela.. jasné - Dennis Quaid is the best! ()

RelaxMan

Z úhlu mého pohledu , se mi film " Úhel pohledu " líbil . Především je to originální nápad . Klobouk dolů před střihačem , protože , já tohle střihat , tak se z toho zblázním . Režisér Pete Travis , tak ten to měl taky docela složitý , aby se v tom všem vyznal . O hereckých výkonech tento film snad , ani není , je to totiž jedna velká akce , která může časem i někoho nudit , protože se to vše , tak trošku opakuje . Přesto , že film má pouhých 86min , tak mě to přišlo , že to má , tak cca 120min . Čím to je , opravdu nevím . Možná tím , že se to odehrává víceméně na jednom místě a čas u filmu moc neutíká . I přes nějaké nedostatky jako je např. typický americký konec má film " Úhel pohledu " něco do sebe . Kdybych dal tomu 3 hvězdy , tak to by bylo málo , protože to rozhodně není žádný průměr , na druhou stranu 4 hvězdy jsou , už možná moc , tak že kdybych to šlo , dám tomu 3,5 hvězdy . ()

Genero

Komplexní návod pro Pavla Vondrouše, jak zpackat atentát a nevyplýtvat při tom jedinou airsoftovou kuličku. Přičmoudlíci zosnovají příšerný plán a vypraví se do Kokršpanělska postřelit, unést a zřejmě následně zprznit amerického pana prezidenta. A to prosím přes vzorný kosočtverec bodyguardů! Naštěstí Bůh stvořil Tomáše Barnese, agenta traumatizovaného střelbou, aby jim zkušeně nasral do komplotu. Nečekal bych, jak může být zábavné sledovat hodinu a půl do zblbnutí jedinou desetiminutovou scénu, ale protože pan režisér velmi rád neukazuje všechno, co vidí postavy, neměl jsem dlouhou dobu ani tušení, která bije a kdo je padouch a kdo národní hrdina. Strhující tempo, občasná překvápka, Whitaker jako pedofil s kamerou, vymazlené dvojničení pana Hurta a především excelentní pan Quaid v hlavní roli mi nedali chvíli na schrupnutí a dokonce nebylo kdy analyzovat, které scény vyprodukoval mozek a které svěrač pana scénáristy. ()

d.beseda

Skvělý snímek, který má stále spád a nemůže ani na vteřinu unavit. Napětí docílené přesným střihem. Viděno: DVD, mé hodnocení: 85%. ()

Lacike

Taka sympaticka jednohubka v ktorej sledujeme atentat na prezidenta z bambiliona pohladov. Niekde v polovici uz zacne byt trochu otravne to neustale restartovanie na pohlad dalsej osoby, ale nastastie ma film kratku stopaz a v zavere nas film odmeni skvelou nahanackou, takze nakoniec su dojmy kladne. Herecke obsadenie je hviezdne a kazdy z hercov sa stihne dostatocne predviest aj na malom priestore. Lídrom je sympatak Dennis Quaid, ktory sa snazi celemu spiknutiu prist na kobylku. Prekvapila ma ucast niektorych xichov, ktore som v dobe premiery nepoznal. Napriklad môj neoblubenec Édgar Ramírez u ktoreho ma aspon potesilo ako dopadol. Scenar pôsobi celkom zmysluplne a prekombinovanost neprekroci mieru absurdnosti. Na druhe zhliadnutie pri znalosti vsetkych detailov sice uz film nemusi fungovat tak dobre, ale nastastie ja som po rokoch od premiery uz na väcsinu detailov zabudol, takze som mal pocit ak o keby som film sledoval prvykrat a preto som sii ho zase uzil. Miernym minusom filmu je kojenecky rating, takze väcsina vystrelov v prestrelkach padne mimo zaberov kamery. Takze vysledkom je netradicnejsie pojaty thriller, ktory sa raz oplati vidiet. Celkom by ma zaujimalo ako by film pôsobil, keby bol zostrihany chronologicky. 7/10. ()

6thSun

Forest Whitaker je v tomhle filmu úplně mimo! Jeho černošsky emotivně "přeobličejovaný" herectví je jako pěst na divákův solar a úplně nabourává celkovej dojem, kterej už tak nestál na příliš pevných logických základech. Další díly skládačky už naštěstí seděj o něco pevněji, takže celkově se tenhle thriller přežít dá. Z mýho úhlu pohledu je to na 70%. ()

maseer2

výborný thriller s moc zajímavým zpracováním, příjemnou stopáží a skvělým Dennisem Quaidem.. prostě taková pětihvězdičková jednohubka.. :) ()

GeusX

Poutavými, různými úhly pohledu zpracovaný thriller o objasňování atentátu, který má komplikovanější pozadí než se na první pohled zdá. Tempo filmu Vám nedá chvilku na oddych! 85% ()

Silence

Skládání jednotlivých fragmentů mozaiky neomrzí ani po několikerém přetočení a přepnutí úhlu pohledu. Každá postava se totiž do hlavního děje zamotá velmi rychle a tak je rozmotávání překvapivého teroristického útoku velmi svižné, zábavné a celkem chytré a každý pohled příjemně graduje. V pravý okamžik se pak všechny pohledy začnou mísit a tlačítka "backward" na časovém rekordéru již není potřeba. Bohužel na následujícím nahraném materiálu došlo při natáčení k několika poškozením a trochu to skřípe. Vedle výborného nahlédnutí do organizace celé akce se v ulicích tuctově prohání dvě auta - z toho jedno nezničitelné s nesmrtelným řidičem. V sanitce polehává velmi důležitá osoba a po silnicích běhá holčička s nulovým pudem sebezáchovy. Chytrost, styl a zábava zůstaly ke konci schovány pod tlačítkem "zpět". Převeliká škoda... 6.5/10 ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“