Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

Gazy

Tak tohle mi padlo do noty, už režisérská prvotina Petera Hedgese Večeře s April se mi velice líbila a Dan in Real Life si ponechal hodně z pohodové atmosféry svého staršího předchůdce. Asi ne každý se u téhle inteligentně napsané komedie bude bavit, ale já si ji velmi užil, připočítám k tomu navíc výborného Steva Carella kterému role odevzdaného vdovce nehorázně sedla, musím a velice rád dám za 5*. ()

JohnCZ

Ve své podstatně film s naprosto jednoduchým scénářem, ale o to lepším provedením. Já tyhle americké nenáročně dramatické komedie mám rád a "Dan in Real Life" se mi naprosto trefil do vkusu. Steve Carell konečně ukázal, že umí hrát i vážnější role, Brittany Robertson mi tentokrát vůbec nevadila (dokonce spíše naopak). Prostě příjemná a inteligentní komedie, která zvedne náladu za jakýchkoli okolností a kterých není nikdy dost. A ještě malé plus za hezoučkou krajinu a výborný soundtrack. ()

F.man

Celou dobu jsem si říkal jak je Dan in Real Life lidský film. Když jsem se nad tím zamyslel později, tak je to přeci jen vůči realitě hodně přitažené za vlasy, ale Carellova indie poloha prostě dokáže hodně. Dan mu totiž jednoduše sedl a je to postava, které musíte zákonitě fandit. Navíc se mi nestává často, a už vůbec ne u romcomů, abych se některým fórum vyloženě a upřímně zasmál. No a když k tomu přidám hodně povedený soundtrack, dostávám čtyři hvězdy jako vyšité. You are a murderer of love! ()

PauloZ

Steve Carell jako starostlivý otec tří dcer a vdovec, co si nemůže najít lásku. Do komedie málo komedie a do dramatu žádné drama. Příběh, nebo alespoň ta kostra je pěkná, svým způsobem osobitá. Zároveň tak rodinné prostředí je ojedinělé a působivé, kdo by nechtěl tak velkou rodinu a každoroční týdenní rodinnou show v obrovské dřevostavbě u vody :). Tahle filmová rovina Steveovi parádně pasuje, ale vůbec mě k němu neseděla Juliette, která vypadala zbytečně moc zestárle. Líbilo by se mi prohození s Emily. Několik situací bylo spíše trapných (např. zpěv), a to já fakt nemám rád. Konec samotný je pak hodně na vážno. Mám z toho nejasné pocity a nemůžu říct, že bych se nebavil. Víc jak 3* ale díky té nejasnosti nedám. Chybělo mi tam dominující vedení nějakého žánru, nebo něco výraznějšího, zábavnějšího, zajímavějšího ... nevím, ale takhle to poskakuje na pomezí, i když celkem v reálném obraze. ()

yakoob

Tak tomu opravdu říkám rodinná komedie, která mne dostala svou jemností příběhu a postavami, aniž by museli používat sprostá slova a přiblblé grimasy. Steve Carell a jeho dramatická verze jak jsem ji doposud neznal. Příběh, ve kterém se mohl objevit klidně každý z nás.. ()

ladko

"This corn is like an angel"Láska núti naozaj niekedy človeka robiť bláznivé veci. Keď ste niekedy niečo podobné ako Dan zažili, bude vám tento film veľmi blízky. Milujem ten pocit, keď ma film dokáže zároveň rozplakať aj rozosmiať(ako napríklad Láska nebeská a teraz Dan in real life). Dávno ma nejaký film takto nevtiahol do seba, tá atmosféra je kúzelná a nepamätám sa kedy som naposledy takto držal palce hlavnému hrdinovi ako Danovi. Naozaj sa mi ťažko hľadá čo i len jedno negatívum na filme. Herci, hudba, réžia atď., všetko skvelé. Medzi Danom a Marie fungovala chémia, niekedy mi to neprišlo ani ako film. Just real life. Som rád, že sa film skončil ako skončil. Tento film je také pohladenie na duši, keď si chcete spraviť náladu, cítiť sa dobre, máte jasnú voľbu. Tento film mi vlial toľko optimizmu do žíl, že som si po filme spieval, hmkal a usmieval od ucha k uchu. PARÁDA. ()

baribal

Velmi dobře vyvážený poměr humoru a vážnosti, Steve Carell navzdory svým horším rolím dokáže zahrát i poměrně složitou postavu a ne jenom plochého troubu "evana". Krásné podaná komedie z rodinného prostředí a mnohem více odlehčená než těžkopádný fotr je lotr a všechny jeho možné mutace. K dokonalosti něco málo chybí, ale pro mě velké překvapení. ()

Bakllazaan

Scénář: Peter Hedges ...též napsal About o Boy a Pieces of April ... Opravdu skvělý film, který má tendenci vás zahřát místy až do křupava. Rodinná atmosféra je vystižená a hlavně scénáristicky zachycená uplně nádherně a málem si myslíte, že koukáte na něčí "home video". Cerell mě překvapil stejně mile jako jednou Sandler ve filmu Reign over me. 90% ()

Asgy

Tenhle typ filmů není zrovna to co vyhledávám, ale bylo to celkem příjemné překvapení. Žádné stupidní klišé, ale pohodový snímek, který sice ničím neohromí, ale ani nezklame... ()

ivishka

Já jsem se tak hrozně chtěla smát a nebo si z toho filmu něco odnést. Nepovedlo se ani jedno z toho co jsem si přála a místo abych se vcítila do "losera" Dana, tak jsem měla pocit, že přesně vím jak to dopadne...a taky že ano. Momenty ve filmu, kdy přesně víte, že na vás tvůrci americky útočí snad ze všech stran, aby z vás vydojili alespoň litr těch slziček nebo salvy smíchu?? V těchto velmi nepříjemných chvílích jsem zírala jako blázen - kolik těch různých pohybů s obočím dokáže Steve Carell udělat? Ani jedna jediná herečka či herec mě nezaujali a Juliette Binoche dosti klesla na své poměry. Absolutně také nechápu to hodnocení. ()

Alementina

Nevim, jestli jsem zrovna ted tak sentimentalni a nebo me sentimentalni udelal tenhle film. Casto zde opakovana charakteristika "mily" na tento filmovy kousek proste sedi. Uz dlouho se mi na neco tak prijemne nekoukalo jako na tohle, ten film bavi jako komedie, bavi jako romantika, bavi jako drama. Velmi mile pokoukani. ()

Makky

Presne tak - real life. Dojímavý a zároveň úsmevný pohľad na zamotané vzťahy, ktoré sú v živote obvyklé..."Plánujte život tak, aby vás stále prekvapoval." ()

kaylin

A zase jednou Steve Carell, jak ho mám rád. To znamená, že hraje a nepitvoří se. Nebo alespoň ne většinou. S Juliette Binoche mu to sedne dokonale a je mezi nimi úžasná chemie. Ona je neskutečná, když žárlí. Krásný příběh, který by skutečně mohla napsat život. Je to jednoduché a přitom tak krásně komplikované. Copak ale tohle neprožíváme? A když ne skutečně tak aspoň v našich fantaziích. Konec překvapivě ani nevyznívá tak trapně, i když v jiných filmech by tomu tak asi bylo. Snímek vzbuzuje příjemné pocity, většinou, a za to jsem moc rád. ()

Mikita

Hodně příjemná rodinná romantická oddychovka. Jen mi občas překáželo příliš společných rodinných aktivit. ()

Zenitos

Takto si predstavujem romantickú komédiu - neurážajúci situačný humor založený na hereckom majstrovstve hlavného hrdinu a jemná romantika postavená na šarme hlavnej hrdinky... ()

Duotone28

brilantneeeeeeeeee!!!!! Toto je dokonaly nedelny filmiiik, ktory ma v sebe totalne vsetko, co by si vnom predstavoval. Maximalna oddychovka...ktora mi dala neskutocny pocit,pocit pri ktorom sa mi dalo uplne vypnut, na vsetko zabudnut,na vsetko co ma sere v hlave vykaslat....proste vsetky problemi,vsetky picovinky...a husto sa cely filmik bavit !!!! K tomu skvela hudbicka,echh sorry...soundtrack...ktory mi sedel uplne cely...nadhera. A navyse k tomu skvely Steve Carell...Pocuj Steve...nevim ako si to robil...ale dufam ze budem mat podobne nestastie v stasti, stastie v nestasti, alebo proste smolu v smole ako ty :))))))))))))),krasa....za 5,nazdar ()