Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

Streeper

Film už jsem před tím jednou viděla, ale pamatovala jsem si z toho pouze taneční scénu mezi Stevem Carellem a Emily Blunt, takže jsem si ho ráda připomněla. Bohužel jsem si díky tomu uvědomila, že ta taneční scéna mně na celém filmu bavila nejvíc, možná ještě Stevovo pěvecké vystoupení. Každopádně se mi líbila ta tajemná zamilovaná chemie mezi Stevem a Juliette. Steve se mi v takových vážnějších rolí hodně líbí, protože mu ty role sedí na tělo a je škoda, že jich nemá více. Celkově mně film spíše nudil než nějak zaujal a proto ho řadím mezi ty průměrnější. ()

Lopic

Jo tak to mě zase jednou něco příjemně překvapilo. Filmy, kde se řeší rodinne vztahy a tak podobně mám rád a Dan in real life byl jako pro mě stvořený. Velmi mile mě překvapil Dane Cook a hlavně Steve Carell. Nesouhlasím s těmi, kteří ho raději vidí v komediální úloze. Dramatickou stránku svojí role zvádl na jedničku a ukázal, že je dobrý herec a ne jenom komediální pitomeček. ()

C0r0ner

Bylo to překvapivě vtipné, herci špičkoví, bezvadný soundtrack, ale bohužel to dojelo na šlichtě scénáře, kterou jsem viděl už stokrát, a která trapně opakuje křivku antického dramatu, takže mě už dávno nemá čím nadchnout. Špatné to nebylo, ale ta dějová prázdnota byla ubíjející. 60% ()

lakikaki

Film ukuchtený z podobného cestíčka ako napríklad Little Miss Sunshine alebo Juno - a to ja môžem. Opäť raz som sa počas celého filmu prihlúplo usmieval a titulného Dana som chvíľu nemal rád, chvíľu som ho ľutoval, chvíľu som mu fandil a celkovo som si ho zamiloval. Steve Carell definitívne dokazuje, že sa nestratí ani vo vážnejšej role a pôvabná Juliette Binoche je skvelá ako vždy. Dan in Real Life vás pohladí na duši a po skončení filmu počítajte s dvomi vecami: budete sa usmievať a pesničky z výborného soundtracku vám budú ešte nejaký čas hrať v hlave. ()

Andre3000

Docela zajímavé vidět Carella o den dříve v Agentu Smartovi. Nevím, která role mu vlastně sedí víc, ale v tomhle filmku to nebylo zase tak hrozný. Celkově se mi líbil i děj a herci, až na Juliette Binoche. Prostě je divná a nesedí mi, takže to te film možná u mě trochu podhodnotilo, ale jako pravdou je, že na víc než tři hvězdy to nemá. Jinak Carellova dcera, která furt řvala jak miluje svého chlapce, mě opravdu zesmívala :-) ()

pakobylka

Snímek, který by měl podle všech filmových pravidel docela dobře fungovat ... po stránce lehce komediální i těžce romantické - ale z nějakého důvodu to tentokrát nevyšlo. Na vině přitom není průhlednost zápletky, neboť v rámci žánru s ní už dopředu tak trochu počítáte. Možná je zpracování příliš těžkopádné ... nebo pokrytecké ... případně obojí. Faktem zůstává, že se mi ze všeho nejdřív dokonale zprotivila široká milující rodina hlavního hrdiny ... a záhy poté hlavní hrdina samotný, zatímco milá Marie mi byla nesympatická jen mírně, zato hned od prvního momentu, kdy se objevila v záběru. Není to jejich chyba ... ale ani moje - a nemám sebemenší chuť se v nastalé patové situaci dál babrat, neboť pozitivního náhledu momentálně nejsem schopná. Tak třeba příště, prozatím musí stačit 2,5* ()

Juto

Svižná, sladká a dojímavá komédia. Steve Carell ukazuje svojim talentom úplne novú stránku. 7/10 ()

c.tucker

Příjemná a jemně decentní komedie o lásce na první pohled. Steve Carell to zvládl z mého pohledu na výbornou, je vidět, že mu jdou i nestřeřtěné role. ()

campix

Steve Carell je bezpochyby jedním z nejlepších komiků dnešní doby a jsem rád, že si také našel čas na nějaký ten serioznější filmek. Už jsem měl pomalu dost těch jeho často i velmi trapných vtípků, ale zde v Životu podle Dana mě naprosto překvapil. Heges ho dokázal umírnit na jistou seriozní hladinu humoru a díky tomu v hlavní roli Carell exceluje. Myslím že by neuškodilo mít více takovýchto spíše romantických pohodových komedií. S jedním tahounem a zbytkem sympatických a povětšinou méně známých herců. ()

dr.fish

Ne a ne a ne! Ten, kdo vymýšlel tyhle dialogy nemohl být člověk. Tak zoufalou snahu o vtip jsem už dlouho neviděl. Steve Carell je úplně nemožnej a ty vtipy co mu padají z pusy plně odpovídají jeho vzhledu. Lúzr. Chudák paní Binochetová, že už klesla takhle hluboko. Snaží se o milou ženskou, ale kde nic není, ani smrt nebere. Petr Hedges vůbec nevěděl, o čem ten film vlastně má být. Tak tohle je Hollywood nejhoršího zrna....30% ()

Larushka

"You are murderer of love!" :)) Britt Roberston dospívající slečnu hrála skvěle. Juliette Binoche kouzelná. Moc milá podívaná, přesto jen za tři. Stupidní pasáže holt neodpouštím. Soundtrack velmi pěknej. Glee forever! ()

Pilgrimka

Tak se USA konečně zase pochlapila. Kvalitní komedie s nádechem dramatu a s nepřehnanou, strávitelnou romatikou. Výborný scénář. Skvělá hudba. Upřímně a chvílemi i solidně rozesměje. Dokáže i dojmout. Charismatičtí a přirození herci. Hraní Carella se mi tady ultradémonsky líbí, víc takových rolí pro něho. Chemie mezi ním a Binoche je neskutečná. Velmi příjemné to sledovat. Na nejedno zhlédnutí stoprocentně. Při scéně "ranní rozcvička" a při scéně v baru, jsem uvažovala jestli je Carell takový "profi tanečník" i v reálu. ()

StanislachKo

"Láska nie je pocit, ale schopnosť..." Slušný výrok, ktorý v obdobných typoch romantických komédií nie je veľmi na svojom piesku. Taktiež Carell svojím výkom (resp.celkovým pôsobením) bol v pozitívnom tiež niekde inde ako je zvykom. A to iskrenie medzi ním a Julliette bolo naozaj dôrazne vykreslené a sálalo to z nich (v momente, keď sa objavila Emily, ktorá bola tiež fantastická, hádam najviac). Ubral by som akurát za to pridrblé americké rodinkárstvo plné strašne "zábavných" športovných a kultúrnych aktivít... brrrr, takáto degradácia, ale zrejme by to ani inak nešlo... ()

otík

Jednoduše řečeno - paráda. Tohle je opravdu balzám na duši, sice by se tomu dalo možná i něco vytknout, ale anděl to vem. Skvělý casting, krásná hudba, hodnotný příběh, morál na hraně, ale tak, jak už to v životě bývá. Totální spokojenost a krásný film na romantický večer. ()

Magneto

Tento film sa príjemne drží pri zemi...Je tam všetko, čo si človek vie predstaviť pod pojmom príjmene strávený večer. Pointa je klasická, tu sa už veľa originálneho nezrodí, ale prevedenie je sympatické... ()