Píše se rok 1939. Anglická lady Sarah Ahleyová odjíždí do Austrálie. Lord Ashley mezitím v buši shromažďuje stádo dobytka pro armádní účely. Téměř na celou oblast má však monopol dobytkář Leslie King Carney. Sarah odveze na farmu Faraway Downs Honák, kterého jí lord poslal. Na farmě Sarah zjistí, že jejího muže podle zde žijících bělochů proklál oštěpem domorodý šaman Král George... Sarah se seznamuje s malým míšencem Nullahem a jeho matkou Daisy, kterou správce farmy Neil Fletcher zneužívá. Šaman Král George, který je jeho dědečkem, ho naučil domorodému zaklínání a dorozumívání se zpěvem na dálku. Sarah Nullaha zachrání před policií, která bere rodinám míšence k asimilaci. Šaman cítí, že Sarah zemi, kterou Fletcher proklel, vyléčí... Když Sarah zjistí, že Fletcher pro Carneye kradl lordův neznačkovaný dobytek, propustí ho. Účetní King Flynn jí poradí, aby pokračovala v manželově plánu – nahnat dobytek do hlavního města Darwinu a narušit tak Carneyův monopol pro armádu. Sarah s lidmi z farmy a Honákem ženou stádo o patnácti stech kusech k Darwinu. Fletcher jim v tom chce zabránit a zažene dobytek k útesu. Splašené stádo udupe Kinga Flynna, který před smrtí Honákovi prozradí, že lorda Ashleye zabil Fletcher... Před útesem stádo zastaví zaklínáním Nullah. Dochází jim ale voda a King George je vede přes rozsáhlou pustinu. Po písečné bouři všechny zaklínáním znehybní. V Darwinu se právě šíří zpráva, že všichni v poušti zahynuli, když Sarah.s přáteli přižene stádo do města a jako první i do lodi. Sarah s Honákem slaví vítězství nad Carneyem... Sarah s Honákem zvelebují farmu, Nullah žije u nich. Carney se pokusí farmu koupit, ale neuspěje. Fletcher dostal výpověď. Jenže se nehodlá vzdát –úkladně zavraždí Carneye, vezme si za ženu jeho dceru a dobytkářská společnost přejde na něj. Vyhrožuje Sarah, že odvede i Nullaha, když mu svou farmu neprodá... (TV Prima)

kusper

Zajímavé trikové scény (stádo...), ale nemám rád tuhle rádoby originální přeexponovanou kameru. Nicméně lze ji skousnout. Něco mezi 3 a 4* ()

pakobylka

„Jednu věc vím: Vykládat příběhy, to je ta nejdůležitější věc … Protože jenom tak nám budou patřit - navždy …“ Není to hořké válečné drama, ale dobrodružně - romantický western zasazený do Austrálie v období druhé světové války. Je nacpaný stokrát prověřenými klišé, která dojímají diváky od nepaměti, a mohla bych ho odstřelit a ohodnotit 2* a už se jím dál nezabývat. Jenomže nemám proč - on je totiž setsakramentsky dobře natočený, i když ve své druhé polovině balancuje na samotné hranici kýče. Dívky a ženy každého věku, především v závěru si připravte kapesníčky, protože konec vás zaručeně dostane - dokonce si můžete poplakat hned několikrát … Leč Hugh Jackman je chlapácký honák jak se patří, Nicole Kidman naopak napohled křehká, ale ve skutečnosti nezdolná a odvážná dáma, záporáci dle očekávání slizcí a odporní - nic dalšího už ke štěstí nepotřebuju … Průběh, kombinace a načasování všech událostí jsou asi tak pravděpodobné jako výhra první ceny v loterii - ale zázraky se občas dějí, a pokud zrovna žádné nejsou k mání, chci si o nich nechat aspoň zdát. A největší továrnou na sny je Hollywood. ()

Flynn

Film poskytne nejen spoustu povedených záběrů (skoro by se chtělo říci uměleckých) na krásnou australskou přírodu. Dále mi přišlo příjemné použití dětského hlasu pro vypravěče. Ovšem film sebou nese ve svém závěru i spoustu klasických několikrát viděných klišé, které k romantickým velkofilmům bezesporu patří. Koukatelná věc, určitě tím potěšíte ženskou část publika. ()

Wormboy

Velmi pekny a citlivy film plne vychadzajuci z Luhrmannovej schopnosti pre vytvaranie peknych obrazov. Miestami vsak snahy o kreaciu co najkrajsieho zaberu prechadzaju do gycovitosti, ktora filmu znacne skodi. Samotny pribeh je v podstate velmi jednoduchy a blizsi komentar nie je nutny. V mojich ociach je najvacsim problemom noveho Luhrmannovho pocinu jednak spominana gycovitost, avsak predovsetkym mimoriadne nevhodny hudobny doprovod. Krasny vizual, ale aj pribeh ako taky by si dozaista zasluzili ovela vyraznejsiu a kreativnejsiu hudbu, ako film v skutocnosti doprevadza. Okrem piesne Somewhere over the rainbow (z Wizzard of Oz) a jej motivu, sa vo filme nevyskytne ziaden zapamataniahodny hudobny element a to je vec, ktoru po hudobne vypiplanom Moulin Rouge Luhrmannovi neodpustim. Inak som, ale urcite spokojny. ()

Andre3000

Skvělá země a příběh v rytmu mé milované Somewhere Over the Rainbow, tak bych shrnul skvělou podívanou se stále se zlepšující Nicole Kidman a Hughem Jakcmanem, který od dob The Fountain nemá co zlepšovat. K tomu pár menších vedlejších příběhu a David Wenham, kterého už jako Faramira asi nikdo mít rád nebude :-) ()

campix

Čekal sem monumentální podívanou s rozpočtem 130 milion, ale jsem lehce zklamán. Po rozpačitém začátku to až moc pomalu začíná nabírat grády a když už to začíná byt zajímavé upadne to opět do šedi krásných obrazů Austrálie a nudného děje.To vše v celkové stopáži zhruba okolo dvou a půl hodiny . ()

pufina

Cítím se jako uchvácená Alenka v říši válečných (a Hughovo-Jackmanových) divů na kontinentu protinožců. ()

Dannysek4U

Natoceny je to nadherne, dechberouci zabery... ale ten vnitrek, to je teda slabota. Respektive kyc jak bic. Romantika ok, ale takova doslovnost, to je snad mimo hranice lidskosti... ()

agathon

V pravém slova smyslu epické. Potěšil mě hlavně Hugh Jackman, kterému tyhle drsné srdcaře věřím obecně víc, než přímočaré ranaře s drápy. skvěle natočený mix témat a stylů v otevřené poctě klasickému Hollywoodu. Baz Luhrmann je neobarokní autor. ()

Juto

Kinematografia drsného vnútrozemia mi pripomína niektoré z najlepších westernov. Krásna a nebezpečná krajina je kulisou milostného príbehu medzi nepravdepodobným párom. 7/10 ()

c.tucker

Tvorbu Baze Luhrmanna velmi obdivuji a mám jí rád. Toto čistě australské dílko, jelmi pozoruhodné nahlédnutí do nejmenšího kontinentu. Příběh vyprávěný z úst malého aboriginalského chlapce, který vše vidí ze svého dětského pohledu. Kamerové nájezdy na krajinu, které nejsou jako obvykle rozvleklé, ale naopak velmi poutavé a zajímavé mají v příběhu své pravé místo. Vše je zakončeno velkým leteckým útokem na Darwin, kterého se režisér také skvěle zhostil. ()

BoXBe

Méně někdy znamená více. Kdyby toto pravidlo platilo pro Austrálii, máme co do činění s výjimečně hezkým romantickým filmem z australské přírody. Místo toho máme hodně dědy šamana, klučinu s bílými zuby zvaným Karamel, mnoho záběrů na zamyšlené pohledy, mnoho digitálních triků, mnoho střihu dovolím si říct, mnoho kýče, mnoho patosu, mnoho .... mnoho ... všeho je tu tolik, že by chtěl člověk utéct z kina, ale doufá v zázrak a ten nepřichází. Toto je krok vedle a na Luhrmana já bych poslal Camerona...ať se učí od mistra. Kunderova definice kýče pracuje s h...... Austrálie je negací h.... s velkým písmenem na začátku. ()

Maty85

Něco málo tomu sice chybělo a s přibývajícím časem se kouzlo pomalu a jistě vytrácelo, ALE i tak dvě a půl hoďky sem neměl nejmenší problém sledovat tento skvělej příběh a mé oči byly k obrazovce neustále přitahovány. H. Jackman je výbornej herec, N. Kidman má oblíbenkyně a Australie krásná země, takže není co dodat..... 4* ()

Mamie

Vzhledem k režii a hereckému obsazení jsem čekala celkem hodně. No myslím že film moje očekávání tak nějak splnil, dokonce jsem i tu délku přežila. Nevím přesně co, ale něco mi tam stejně chybí, možná víc záběrů na Australskou krajinu a tak... Taky bych možná trochu vytkla že nejdřív je to jako dobrodružný film, potom to přechází v drama a završí to romantika (nic proti romantickým filmům, ale na konec tohohle filmu by se jí asi hodilo trochu míň). ()

papaJA21

Pěkné na pohled, ale natažené až hrůza. Díval jsem se na dramatický konec a říkal si jestli stále sleduju ten film co začal před dvěma hodinami. ()

dr.fish

Tento film je naprosto bezostyšný cajdák se vším všudy. Začíná skoro jako...."měla jsem farmu v...Austrálii...". Všichni herci si jsou vědomi v čem hrají, takže se nesnaží o oskarové výkony, ale odvedou si to, co se po nich chce. Pořád je to na hraně parodie, takže se jednotlivé zápletky dají s úsměvem překousnout. Postavy jsou černobílé, charakterově buď dobráci nebo padouši. Polovinu až dvě třetiny mozku při sledování není nutno vůbec použít. Ale 165 minut jsem bez problémů přežil, takže pohoda. 70% ()

bartias

Totální dobová romantika chvílemi zkouší humor jako z Africké královny a chvílemi nadhazuje absolutně stylizované záběry jako z reklamy na Marlboro. Hugh Jackman vypadá skoro v každé scéně stejně ikonicky a ošlehaně jako Marlboro Man, ale tak to prostě chodí – nemůžete postavit zarostlého Jackmana do protisvětla a čekat, že bude působit civilně. Panenkovská Nicole Kidman mu vystačí. Intertextualita s Čarodějem ze země Oz funguje výborně a závěr chtě nechtě dojme nejméně na třikrát. ()

phoebe.h2

Baz Luhrmann mě opět nezklamal..obsadil do rolí výborné herce, který příběhu dodává na autentičnosti a každou chvílí máte pocit jako byste se dívali na příběh který se doopravdy odehrál..Herci nepřehrávají, jsou přirození..hudba je melodická, kamera a všechno možný se povedlo..Jeden z horkých favoritů na Oscara ()

SoolenJV

Velkofilm, jaký už tady dlouho nebyl. Ostarvné je sice vícero konců, ale to je nepatrný detail ve srovnání s velkolepostí veškerého dění. ()

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

24.02.2011

Velkolepá Austrálie sice jen s potížemi vydělala na svůj rozpočet, ale Baz důvěru producentů neztratil. Studio Warner Bros. mu na novou adaptaci legendárního románu F. Scotta Fitzgeralda The Great… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)

Luhrmann a ekonomická krize

Luhrmann a ekonomická krize

23.12.2008

Velkohubá prohlášení studia 20th Century Fox o „titanicovském“ potenciálu Austrálie se naplnila snad jen v tom smyslu, že klokaní epos šel komerčně rychle ke dnu. Baze Luhrmanna to však nezlomilo,… (více)