Audrey (Halle Berryová) se vzpamatovává z šoku způsobeného tragickou zprávou, kterou jí přišla domů sdělit místní policie – její vřelý a milující manžel Brian, otec jejích dvou dětí, byl zavražděn při náhodném násilném činu. Audrey, jíž její láskyplné jedenáctileté manželství skýtalo pocit jistoty a bezpečí, náhle ztrácí pevnou půdu pod nohama. Bez rozmyslu se proto obrátí na Jerryho (Benicio Del Toro), zkrachovance závislého na drogách, který byl manželovým nejlepším přítelem už od dětství. Audrey, která se zoufale snaží vyplnit bolestnou prázdnotu způsobenou smrtí manžela, navrhne Jerrymu, aby se nastěhoval do volného pokoje sousedícího s jejich garáží v naději, že pomůže jí i jejím dětem překonat náhlou ztrátu. Jerry svádí svůj každodenní boj s drogami, ale nečekaná role náhradního rodiče a přítele Audreyina syna a dcery mu dodá vnitřní sílu. Zatímco se Jerry a Audrey potýkají se zármutkem a odpíráním, jejich křehké pouto je neustále podrobováno zkoušce. Společně ale nakonec najdou sílu jít dál. (Cinemax)

iNKa 1104

Výborný a dechberoucí Benicio Del Toro, jemná režie v chytře použité retrospektivě a smysl pro detail Susanne Bier (svými záběry a vedením filmu mne vždy umí tak nějak konejšit)... Velmi silný zážitek a konec filmu mě víc než potešil, že byl takový, jaký byl... P.S.: Na vícero shlédnutí neztrácí šťávu, ba naopak. ()

Dan

Nemám rád filmové idealizace, kdy do "poklidného života" někoho něco zasáhne. Jak kdyby minulý nebo budoucí zlatý věk ve skutečnosti mohl existovat. Jako kdyby to nebyly jen naše útěky před současností, kterou odmítáme žít. Ale skutečnost je příliš težká, než aby mohla být přijata. Obzvláště, pokud nevíme, kterou skutečnost bychom to měli přijímat... A tak přijímejme dobro. A přijímejme i ty trošku tmavší věci jako dobro... ()

ecis

Susanne Bier vie točiť citlivé filmy o citoch s citom. Tiché vyobrazenia vyrovnávaní sa s tými najťažšími životnými situáciami s neprekonateľným Beníciom a vynikajúco sekundujúcom Halle sú balzamom pre dušu a oči diváka. ()

Perr

Moje třetí setkání se Susanne BIer bohužel nedosahuje úrovně dvou předchozích, velmi nepravděpodobný příběh je skvěle podán, že vám to přijde normální, herci hrají celkem dobře, ale film místy hodně nudí a nedostavila se ani očekávaná dávka emocí jako u předešlých filmů. ()

kwaicheng

Co se v tomhle filmu děje? Nic. Sem tam se rozkřikne jak prdel nepříjemná Halle Berry na chlapa z Akta X. Na jeho místě bych takovou megeru hádavou nechal odvézt ufounama, a ještě zadarmo. Del Toro než vzdychá a pokuřuje, žádný velký výkon. Fakt nuda. ()

E lan

Průměrná a vkus nijak urážející podívaná, která chvilkami nudí, chvilkami je velmi zajímavá. Del Toro je ve své roli vynikající, Berry také není špatná. Prostě celkově je to průměr... ()

danny_21

Tak trochu podivné drama, ve kterém se tvůrci vlastně ani pořádně nerozhodli, které z rovin příběhu se mají věnovat víc, takže ve výsledku to jako celek působí trochu roztřeseně tím, jak se neustále přeskakovalo. Velké překvapení pro mě byla důvěra vložená do Halle a Davida pro takhle dramatické role, které zvládli na výbornou, ale nad vším se tyčí Benicio, to je prostě herecký démon ... a jeho drogová pasáž ... no je to frajer, takže Susanne líbat prsty dobrému castingu - 75 % ()

markotter

Plytké. Nebýt Benicia del Torra, tak úplně bez šťávy. Oba hlavní hrdinové mají problém, oba ho zdánlivě společně řeší, ale nevyřeší skoro nic. Jen prázdně tlachají místo aby si pořádně zapíchali. Dle mého by stačilo se zaměřit na příběh jednoho a ten pořádně rozpracovat. ()

Zikus

SPOILER: Rozjíždí se to celkem slibně, ale po polovině se to začne plácat až k neslanému konci. Benicio předvedl skvělý herecký výkon a Halle Berry je kočka, jenom se celkem často chovala jako píča. ()

mira.l

No to zas bylo veledílo. Mně Halle Berry nějak zvlášť nevadí, o Del Torovi to až tak říct nemůžu, ten mě nějak nerajcuje, toho moc nemusím. Začátek byl ale kurevsky chaoticky sestříhaný, tohle moc rád taky nemám, a když se to tak vezme dokupy kolem a kolem, tak se tam pendrek dělo - to vlastně celou dobu, no a a pak přišla věta "... chyť mě za ucho a masíruj mi lalůček...". A do prdele, tady jsem to asi měl vypnout. No, nestalo se. Takže jsem si dal dalších (i když místy trochu zrychlených) několik desítek minut smažky Del Tora, což jsem fakt vidět nepotřeboval. Jak moc to hrál či jak moc dobře to zná z životních reálií nevím, zkoumat to nehodlám a vědět to ani nechci.  Ale nakonec to dobře dopadne, nebojte, milé děti, on se posadí mezi anonymní alkoho... ne vlastně feťáky, a bude zase dobře. Ještě že už to je z disku pryč. ()

Tanner

Jeden z filmů, u kterých lituju, že čsfd nenabízí možnost jemnějšího odstupňování hodnotící stupnice. Tři jsou pro mě totiž málo (přeci jen průměr to rozhodně nebyl - už kvůli vynikajícímu B. Del Torovi nebo příjemné režii, která dokázala vytvořit na celou dobu snímku podmanivou atmosféru bez hluchých míst), čtyři zase trochu moc: nepříliš originální námět nepříliš originálně zpracován, na druhou stranu vyloženým klišé se taky režisérka dokázala vyhnout. Lze to však brát jako klad? Navíc ani výkon H. Berry mě nijak nenadchl.. Nu, asi zůstanu přece jenom na třech. Ovšem s tím, že tentokrát bych rád, aby byly ještě červené. ()

john.h

Moc pěkné drama s výtečným Del Torem. Halle Berry je tu také ve skvělé herecké formě, asi v nejlepší, v jaké jsem ji kdy viděl. ()

Lilien

srdcervúca dráma o drogách, nezištnej pomoci a veľkom priateľstve. Del Toro dobrý výkon, no o tejto tematike existuje viacero lepších fimov. ()

Zombiepod

Veľmi ťažká a depresívna dráma, ktorej celý prostý príbeh spočíva na Del Torových ramenách a jednom z jeho najlepších hereckých výkonov vôbec. Film si berie na mušku pomerne časté dramatické témy, a podáva ich len na pol plynu. Precítený soundtrack, Benicio, Halle a srdcervúci záver sú skutočne jedinými highlitmi. ()

TommyDiamond

Ach ty emoce! Nezáživné, přecitlivělé drama, které se snaží pouze hrát na city diváka… Ano, vezmeme rodině otce, nejlépe tragicky a necháme vdovu, aby se trápila. Jediné co jí může usnadnit těžké chvíle je manželův kamarád, který je notorický alkoholik. Z lidského hlediska bych pochopení našel. Ale z pohledu diváka mě prostě nebaví se dvě hodiny soužit cizím smyšleným smutkem. Spálené vzpomínky je film na který se už podruhé jistě nepodívám... ()