Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Tuxedo

Pokud se vám nelíbil The Host, D-War se vyhněte obloukem. Megalomanská kravina za 45 milionů dolarů, z nichž většina zřejmě padla na triky. Ty jsou poměrně zdařilé (nepočítám-li momenty, kdy se kamera zastaví a ukáže nám ještěrku v celé své kráse). Demolice města v druhé půli je fajn (ačkoliv občas vykrádá Emmerichovu Godzillu a jiné monster filmy), vše ostatní je děs a hrůza. Jihokorejský režisér a scénárista Hyung-rae Shim zklamal na obou frontách. Dělá příběh zbytečně složitý, namísto vhodnější jednoduché premisy nám servíruje rovnou celou mytologii a rozjetý příběh zdržuje flashbacky, sny postav a podobnými věcmi. Postav je příliš a ti zlí se dokonce zjevují jakoby odnikud. Režie mu dělá bohužel ještě větší potíže a tak většina dramatických scén v jeho podání vypadá jako libovolný výjev ze série Scary Movie a nedokáže vypointovat ani jednoduchý gag (epizodka s hlídačem zoo). ()

Aluska88

Přiznávám, že jsem Dračí války očekávala mnohem horší. Scénář a dialogy jsou typickým žánrovým, tisíckráte ohraným klišé, míchajícím v sobě špetku očekávaného, prvoplánového, trapně - vtipného humoru, patosu, hlouposti a samozřejmě jak jinak, nad tím vším, úkol dvou hlavních postav zjistit, jaký je jejich, již stovky let předurčený osud, přemoci protivníka a nastolit opět světlejší zítřky pro lidstvo. Naproti tomu digitální ztvárnění draků se mi docela líbilo. Nemohla jsem si pomoci, ale již od začátku filmu jsem v něm viděla jistou menší podobnost s Pánem prstenů, Mumií a především Godzillou (drak prchající za autem). Upoutala mne jedna hláška. "Škody jsou tak rozsáhlé, že zatím nebyli nalezeni očití svědci." ()

genetique

Uf, tak toto bolo utrpenie. A keby neprišla záverečná polhodinka, ktorá ponúka nepretržitú porciu akcie, tak by som si začal trhať vlasy. CGI-efekty mali celkom slušnú úroveň, ale čo z toho, keď príbeh bol na úrovni tých zo seriálu 'Power Rangers', režisér si zrejme pomýlil zamestnanie a kameraman by občas mohol s kamerou aj trošku pohnúť, pretože akčné scény boli nanajvýš neprehľadné. 20%. ()

molotov

Je to pitomost, o tom žádná. Ale zábavná a hodně krátká pitomost, takže se dá snadno přežít. Chvílemi tak pitomé, až je to vtipný. Triky jsou poměrně slušný a bouchá to tu o sto6. Něco jako Komando:) ()

Ainy

Tak u tohohle dramatického, fantasy hororu jsem se tak bála, že zvuk mých strachy cvakajících zubů museli slyšet snad i v Jižní Korei. Byla jsem schovaná pod peřinou, pouze jedním okem se dívající a pevně ho zavírající pokaždé, když drak hrrrozivě zařval v tom momentu jsem řvala i já! Ještě jeden takový strašidelný horror a můžu si nechat implantovat pacemaker, jelikož mé srdce takovou dávku hrůzy už příště jednoduše nezvládne. Stephen King by se mohl učit!! ;-) ()

Hitman_47

Škoda, že nebylo víc peněz....ty by se narvali animátorům, kteří odvedli (za ty prachy) přímo výbornou práci. Útok na LA je prostě parádní jak cyp. Jenže, jak už je tu tisíckrát zmíněno, trvá asi tak 30minutek. Jason Behr je prostě neschopnej imbecil, který se umí tvářit jen tragicky (a to ještě k tomu velmi blbě)...kdyby do hlavních rolí obsadili všechny bestboye a osvětlovače, tak ta kulervoucí akce mohla být o 15minut delší, no ne? :) Scénář snad ani nebyl, zadání bylo: "Pamatujete si na největší dějová klišé? Fajn, tak se to snažte na place nějak zahrát." Ale těch oserů je tam víc, párkrát jsem si říkal, jestli to není parodie...fakt, je to příšerné! A opravdu hodně mě překvapilo, že scénář má na svědomí stejný člověk, který se ujal režie....jihokorejec a napíše takové hovno? Neřeknu, kdyby poměr akce:děj byl nějak 85:15, potom by to dávalo smysl, ale takhle? No fucking way, man. ()

Le_Chuck

Keď si vezmem paralelu s Transformermi, ktorí sú z podobného monster súdka tak je to menej coolové, oveľa viac naivnejšie, má to slabšie efekty a nudnejši rozbeh. Ale vzhľadom, že som zhruba v polke upadal do mikrospánku ma finále veľmi potešilo. Ona práve tá bitka v L.A. je to, prečo fanda jednoduchej monster zábavy nemôže ostať nespokojný. Low-costový bracho Emerichovej Godzilly. Štvrtú nedám, lebo som to na veľkom plátne nevidel. 70% ()

NinadeL

Drak sem, drak tam. Ale kdyby to celé vypadalo jako posledních pár minut a bylo to celé CGI, tak jsem maximálně spokojená. ()

Spooner

Taková to mohla bejt pecka. Po trailerech jsem si říkal, že by to mohl být slušnej výplach, ve kterém se dočkáme super střetu armády proti drakům a ostatním potvorám. Toho jsem se teda nakonec i dočkal, akorát už to nebylo tak super, jak to vypadalo v trailerech. A navíc jsem musel ještě předtim přežít hodinu nudného kecání o proroctvích, zlých snech apod. K tomu si přidejte špatné herce,režii a scénář, kterej ani místy nedává moc smysl. Takže vlastně ta bitva z trailerů byla nakonec to nejlepší z celého filmu, ale jenom díky tomu, že ten zbytek je tak strašně špatnej. ()

2Pac

ach jaj...tak toto je podla mna pekna hovadina...od uplneho odpadu to u mna zachranil len ten for s obrovskym hadom v nemocnici a scena, ako sa dinosauri, alebo co to tam bolo, nahanali s marinakmi, ktori ako keby dosli priamo z Iraku. Kvoli totalne debilnej rezii a scenaru sa na tento "vytvor" neda pozerat ani ako na brainwashing, lebo ta stupidita ma po cely cas riadne iritovala...10 z 10 usnych lekarov radi stisit hlasitost na minimum, ak nechcete ohluchnut s "obcasneho" škriekania dracikov... ()

petero

Poriadne pritiahnuté spracovanie ázijskej legendy, ktorej výrazne chýba charakterizácia postáv a v celku je to niečo ako Godzila so slabšími trikmi. Režisér nie je úplne mimo, ponúkne nám pár pekných záberov a keď nabehne vojsko proti príšerám do mesta je sa na čo pozerať, len ten scenár je príliš prázdny. ()

-bad-mad-wolf-

Hm... těžce průměrné digitální triky (se kterými rejža navíc neumí moc zacházet), směrem k závěru čím dál přeplácanější akce (svou nevkusnou přeplácaností a absencí adrenalinu diváka spíše otravující), dále hloupý příběh a hloupé dialogy. Tvůrci obrazově vykrádají vše, co mohou, není tu jediný vlastní nápad - tu bila do očí podobnost s Pánem prstenů, tu s Hvězdnými válkami, tu zase s Godzillou. Celkově příkladná ukázka, jak vyhodit vyšší rozpočet z okna. Od úsměvných televizních hovadin kalibru Varan vs. kobra se totiž Dračí války liší jen docela hezkými triky. Jedna hvězda za ty hezké čínské draky v závěru. ()

Phobia

Svatá makrelo, něco tak stupidního se opravdu nevidí každý den. Už dávno zastávám názor, že japonci a číňani jsou naprosto pošahaní, teď jsem si k nim přihodila i korejce. Měli jste tu smůlu vidět někdy libovolný díl nebetyčné kokotiny zvané "Power Rangers"? "Dračí války" jsou podobně duchaplné;-). Scénárista a režisér v jedné osobě Hyung-rae Shim (na beton narozený po roce 2003 hlavičkou na beton:-)) divákovi předkládá "originální" legendu o bělovlasém Mistrovi s dlouhatánským obočím, co umí lítat jako vrtulník, běhat po vodě a v dlaních má zabudované kulomety; cvičí na podobného frajera svého mladého Žáka a chtějí ochránit nějakou od přirození tetovanou holčinu, aby ji nesežral zlý megahad, anžto ji má sežrat hodný megahad. Protivníci klaďasů jsou taková čistější, nablýskanější varianta temných sil Mordoru - mají samozhmotňující efektní meče, místo koní dinosaury, vzdušnou podporu ve formě létajících ještěrek, vrcholem pak jsou obří želvy s obřími raketomety na zádech. Síly zla neuspějí, tetovaná šmudla uteče s bojovníkem-žákem a koza zůstane celá, nenažere se ani jeden had. Zkoušejí to tedy znovu po půlce století, šikmooký Mistr se reinkarnoval do kulatookého vetešníka, žlutý Žák do bílého novináře a tetovaná korejka do tetované američanky. Potkají se, všechno si snadno vysvětlí, honí je přitom zlý had - skoro jim stačí, když jedou v autě, ale jakmile utíkají pěšky, jsou na něj moc rychlí. Do toho se motá nevtipný černý sidekick, FBI, sem tam vypomůže uvědomělá spoluobčanka, z níž se vyklube metamorfující Mistr. A na konci se hodný had změní v jelena s nudlema u nosu. A vo tom to je, přátelé, nic nepřeháním, nic nepřibarvuju. Vskutku třeskutě imbecilní záležitost, na které se nedá pochválit takřka nic - absolutně dementní scénář (pominu logické kopance, nikdo soudný by v té kupě sraček logiku nehledal), diletantská režie, amatérská kamera, toporní, necharismatičtí herci, dialogy ve stylu "Ema má maso, máma má mísu, miluju tě navěky". Investované milióny jsou vidět akorát na občas obstojných efektech - za ty ponechávám jednu hvězdičku. A tahle nehorázná pí*ovina si na sebe podle údajů od T2 dost solidně vydělala... a má to tady 44%, to mi rozum vážně nebere. Zlatý Uwe Boll, dejte mu Oscara! 11% ()

sheen

Zas tak špatné to není:) je to taková sobotní po-obědová oddychovka, dialogy střídá svižná akce. Docela slušné triky. Děj plyne rychle, 107min uteče jak voda a vy se vlastně dokonce i bavíte:) ()

hippyman

tak jako jasně že to je notně pitomoučký, ale stěžejní myšlenka cyklicky půltisícileté války světů je silná jak hovado... když se k tomu přidá značně epic provedení (přestože často mizerných) efektů, lze přehlídnout i demenci většiny dialogů, toporných béčkových pseudoherců a vykradení několika filmů pánem prstenů počínaje a dračím doupětem konče... prostě totálně předvídatelná oddychovka, od které dostane nejvíc právě ten, kdo čeká nejmíň. 50% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 9/10/// +efekty, triky, povedené akční scény, námět -méně charismatické postavy, i na mě je to moc přeplácané, je to strašná vykrádačka snad všeho/// Tak taková šílenost se hned tak nevidí. Jeden z nejočekávannějších snímku alespoň co se DVD týče je ve výsledku takový miš maš, že i já jsem měl problém to celé pochytit. Vemte si, že co chvíli jsem si říkál, á tohle znám, tohle už jsem někde viděl a co každých pět minut jsem vyjmenoval jeden film. Tak schválně: na první pohled to připomělo Godzzilu. Vyprávění starého muže zase Nekonečný příběh. Retro pohled na legendu mi zase v mnohém připoměl Hrdinu. A potom už to nešlo zastavit. Hele to vypadá jako Den poté, a tohle zase jako Pán Prstenů. "Hele Gandalf" a do toho Hvezdné války. Najedou i Superman a zase Pán prstenů. "Jejda ten dráček vypadá jak Falco" A další bitva byla jak z filmu Dračí doupě. A samozřejmě mi to trošku připomělo i Transformers. No prostě sme se nasmáli. Tedy víc těmto přirovnáním, než že by jsem si užívali film samotný. Jako efekty a akce jsou pompézní a fakt radost se na to dívat. Jen to celé nedává moc smysl. Casting se taky nepovedl. Hudbu si nějak nevybavuji. Ale možná to je tím, že obraz dostal přednost, takže jsem se zaposlouchal až do závěrečných titulků a v nich ta hudba zněla výborně. Ale jak říkám, asi při filmu samotném zanikla. Dráčí války jsem rád viděl, ale trošku jsou doufal v něco lepšího./// Celkem 59%/// ()

666teen

Od půlky filmu mi bylo úplně putna JAK to skončí, zajímalo mě hlavně KDY. Ještě teď z toho mám draka jak po lahvi tequily. ()

Sysel_CZ

Úžasné veledílo. V době, kdy sem ten komentář plácnu, už budu vědět najisto - teď si tipuju, že kolem bude spousta jedno-dvojhvězdiček a potupných komentářů. Ať tomu tak je či není, jsem rád, že patřím mezi ty, kteří si dokáží opravdu, Opravdu užít skvělý film. D-war nezdržuje a neotravuje otravnou omáčkou, jak to dělá spousta jeho žánrových bratří. Již ze začátku máme jádro příběhu, a pak se rozjíždí jízda, která neskončí až do konce. Grafické orgie postavené na prastarém příběhu, nic více, nic méně. Od korejského filmu Host jsem podobný zážitek neměl, a že mi hodně chyběl; plných pět z pěti si rozhodně zaslouží. Ano, jako u každého filmu, menší chybičky se našly - děj občas skočí příliš rychle dopředu, snad nějaké ty menší detailíky v nějaké scéně - ale opravdu, Opravdu bych se za sebe musel stydět, kdyby mi tyto chybky dokázaly zkazit tak úchvatnou podívanou, jako je D-war... A připíšu to sem - už jsem tu, a s hvězdičkami jsem se koukám nespletl :) ()

kingik

Film bezostyšně vykrádá slavnější snímky (Mumie, Godzilla, King Kong, Pán prstenů a další) a navíc v první polovině je svým nudným až nesnesitelně natvrdlým pojetím zralý téměř na ručník. Druhá polovina je však nečekaně jedna velká digitální smršt, která se za svou kvalitu triků rozhodně nemusí stydět. Horší je to s herci a Behra, Brooks, Forstera nebo Robinsona (škoda, že dostal tak málo prostoru) nepovažuji za vyloženě špatné, ale tenktokrát je nemám za co chválit. Digitální příval a celkem překvapivý konec má podíl na mém celkem příznivém hodnocení. ()