Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Richie666 odpad!

Někomu se to určitě líbit bude. Řekl bych tak dětem maximálně do patnácti let a pak taky lidem, kterým nevadí sračky. ()

Lacike

Vzhladom na rozpocet posobive triky a par cool akcnych scen, ale neznesitelne dialogove sceny tomu absolutne podrazaju nohy. Vyzera to akokeby reziser nevedel po anglicky a vsetky dialogy vygeneroval pocitac. Skoda. Ked uz nejaky mix otrasnych dialogov vs. slusne triky v katastrofickom zanry, tak u mna vyhrava Skyline. 4/10. ()

MoiJe

Hrozne dialogy a celkovo prkenny scenar, chvilami nechtene smiesne az trapne a malo by sa to skor volat Snake War, ale potvorky su celkom pekne:) ()

JohnCZ

Jedna věc mě zaráží a to, jak se tenhle film bere strašně vážně. Vážné pojetí, nehorázně cool efekty a epické bitvy, vyloženě krásná hudba (Jablonsky je génius) a snaha o dojemný závěr. To nic ale nemění na faktu, že po scénáristické stránce je to strašná, ale strašná pičovina. Fakt! Ten kdo psal scénář musel jistojistě ujíždět na houbách. Potěšila mě přítomnost "mimozemšťana" Jasona Behra, který hrál obstojně. Zato Amanda Brooks strašně přehrávala, zejména v emočně vypjatějších scénách. Jako celek to ale byla zábava dost solidní, fantasy bitva o LA se přeci jen tak nevidí. A závěr? Jedno slovo: Mordor! ()

M.Macho

Hmmm - vizuální a příběhová všehochuť. Obávám se však, že kaše je natolik překypující talíř, že co v ní zůstat mělo se octlo někde na druhé straně kuchyně. Asijské vyprávění - s naprosto nelogickými dějovými zvraty - agent, který se tváří největší pragmatik minutu před smrtí prohlásí: Máme paranormální speciální divizi... Mají? Někdy je lehce sympatické nechávat se v pohádkových příbězích zmást tvůrci, kdo je dobrý a kdo zlý - ale tady je to neznatelné opravdu. Není to ani hříčka ani pořádná tuhá kaše - je to kapající nesourodá plpa s prá firebally... ()

corpsy

Trailer ma navnadil na kráľovskú porciu dobrodružnej fantasy zábavy. Musím uznať, že som vlastne dostal to čo chcel, ale mohlo to byť intenzívnejšie a profesionálnejšie. ()

ConanVJ

Tomuto filmu uškodil hlavně malý rozpočet. Jinak je to celkem zajímavý nápad a pěkný příběh. Za mě 60% :) ()

Kryton

Tak tady se někdo moc koukal na Star Wars, Pana Prstenu, Akta X, Highlandera a kdo ví co jeste. Však po shlédnutí poznáte. Citace scén a kousky pribehu jsou tak okaté až hanba. Kdyby aspon toto béčko s velkým rozpočtem si na nic nehrálo tak to nevadí. Ouha už samotný pribeh nenaskýta nic nového. Něco co radi dělají němci (Uwe Boll, Emmerich) natočíly nyní i Korejci. Takže tu máme monstra co vše ničí a požirají. Jenže v pripadě Emmericha podobně bezduchá dílka zachranuji triky a herecká obsazení (Boll už začína taky , ale jen jemu ty patvary prostě neberu) . Triky nejsou kdoví jaké. Kdo někdy hrál nějakou hru tak nejlepe srovnejte videa z Warcraftu 3 , což je hra x let stará. Prijdete na to , že W3 má lepsi triky. Tady je okatě až moc vidět , že tolik penez na triky nebylo byt se snažily. No a bohužel je poznat , že vše zamereno na triky vytvori plytký pribeh bez scenare (k čemu , když vše vybuchuje, boří se a utíka) a herecké obsazení (nikdo mi známý neprisel , zrejme herci televzního formatu?). Stupidní dialogy nemluvě. Proč tam byly vubec agenti FBI nebo pripadně armáda , když beztak hrála druhé housle a pro celý film nic nejsou?Ke věemu vše jde tak rychle , že není možne se chvílema orientovat. Jednou se napadne LA a za par sekund je vše někde v Koreji (nebo kde je ona temna vez ?) . Velky potencial jako souboj armad se moc neukazal, par bitek je málo. Tranformers meli vice cool bitky :-D .Ty hvězdy jsou za začatek ve staré koreji a pak za vtipného černocha , ktery jako jediní mi v hlavě uvízl. Trailer napovídal něco více ! Asijci by měli přeci jen točit spíse akční , historické a hororové filmy. To jim jde moc dobre. Monster Scifi Akčnárny at nechaji němcum nebo Bayovi. ()

draggo

Odjakživa mám obrovskou slabost pro všechno co souvisí s draky. Takže jsem si nemohl nechat ujít ani tento snímek, byť to bylo jen na PC. Korejský začátek byl vynikající - takhle nějak by to mělo vypadat. Takové upřímné, mystické - prostě mám pro tyhle příběhy z východu slabost. Zasvěcování malého chlapce do staré legendy dávalo slušnou šanci na kvalitní příběh. Ale část ze současnosti už tak neoslnila. Hlavní představitel absolutně nesympatický, tomu bych klidně přál ať ho ten Imoogi sežere. Příběhově zajímavé, lae to kouzlo ze začátku se vrátit nezdařilo. Ale efekty vynikající, to se musí nechat. Závěr byl vcelku příjemný, úplný happy end bych tomu neodpustil. Myslím, že kdyby se to celé točilo jen v Koreji s korejskými herci, mohlo to dopadnout mnohem lépe. /viděno na PC (DVDrip): 60% a 3*/ ()

ledzepfan

No to je teda námrd.. V tom filmu nedává NIC smysl. Tam snad není scéna aby si člověk neříkal: WTF? Proč?Proč tak dementně? CO? EEéééÉ?..... Jedna stár za to, že bitevní scéna v ulicích LA splňuje požadavky alespoň pro tu nejpokleslejší a nejhloupější zábavu a taky za to, že ten drak na konci byl relativně ok... Jinak teda maras. ()

kikuka

Bolo to funky a viem si predstaviť, že na plátne ešte viac, ale videla som len v TV. A tá moja má od rozmerov plátna (aspoň v malinkom kine) ďaleko. :) Ale v rámci "sfilmovaných legiend" a obdobných ázijských halucinogénnych filmov by som to fakt videla na priemerku on TV :). ()

Paxxx.cz

Skutečně velká dávka fantasmagorie, která mě donutila nechápavě kroutit hlavou s kadenci jednou za deset minut. Snad jediným důvodem proč tomuto céčku nedát odpad jsou efekty, které drží D-war těsně od hranice filmového smetiště. Nikdy víc a pro mě 15%. ()

mysiak

Musím sa priznať, pri tomto filme som sa náramne bavil, Áziu je tam cítiť, akcia je tu stále...ale keby mám ísť po príbehu dám odpad...ale to oddychovka je to dosť pozerateľné...a dobré ()

Ridick odpad!

nemam chut a nema to ani cenu opisovat. v skratke toto bolo nieco katastrofalne. to ked sa uz pri filme 16 krat za 90 minut klepnem po hlave musi to svedcit o tom, ze niekde nastala velka, ale velmi velka chyba, za ktoru mozu asi vsetci co sa len trosku zucastnili na vyrobe toho filmu....0%!!!! ()

gogos

Neuveritelna debilita zahalena do prekrasne vypravy... Spatny scenar, este horsi vyber hercu... Na druhou stranu krasne efekty a vyprava, ktere bohuzel nijak neprikovaji k sedacce... Tento snimek si mohl delat o mnoho vyssi ambice a take je mohl vyuzit, nebyt mnoha promarnenych veci... ()

blackrain odpad!

Legenda sama o sobě vůbec špatná nebyla, líčí zajímavý příběh. Ale když se celý příběh přenesl do současnosti, tak bylo všechno špatně. ()

ABLABLABLA odpad!

Uvažovala jsem dát aspoň tu 1*, ale prostě nemůžu a kdo viděl ten samý film, co já, tak se mi ani nemůže divit. Herci naprosto otřesní. Dialogy, jak když pojďme..Šupina. Má to se mnou něco společného. O co jde? Je to ten příběh, co mi vyprávěl Jack. Myslela jsem si, že je to předvídatelný film, ale kolikrát mě překvapil, jak určité situace, co jsem čekala, přišly až moc brzo...aneb...však proč by se do sebe nezamilovali a nemuchlovali na pláži potom, co se znají asi 20 minut. Z toho 5 minut spolu kecali v nemocnici, 10 minut ujížděli v autě a 5 minut se procházeli po pláži v nemocničním úboru. Taky je normální, že ti vojáci věděli, že mají jít do jeskyně a potom vystříleli veškeré náboje na tu armádu ale zloduchovi stačilo udělat jeden švih mečem a shořeli na prach:D Taky je normální, že když utíkají pěšky, tak tomu hadovi utečou, nebo po skoku z vrtulníku za takové výšky, by měli zpřelámané hnáty, ale ono nic. Úděl hlavní hrdinů? V podstatě utíkat celý film, bez nějakých dialogů nebo vřeštění (to zkazili až na konci) a zbytek filmu je možno vidět různé typy zbraní, které se snaží postřílet všelijaká monstra. Kolikrát v tom byl už takový chaos, že jsem viděla jen šeď a výbuchy. Poté se hrdinové znají jeden den, ale je to jejich osud a jejich láska je bezmezná, na to ho ona spraží, že jí ani nepopřeje k narozeninám, jak kdyby to věděl:D Místy jsem u filmu zívala nudou místy se neuvěřitelně divila a culila nad tou stupiditou a absurdními dialogy a scénami. Odpad jak vyšitý. ()