Samsara

USA / Indonésie / Singapur / Thajsko / Keňa / Dánsko / Brazílie / Jordánsko / Spojené arabské emiráty / Saúdská Arábie / Jihoafrická republika / Itálie / Ghana / Egypt / Čína / Japonsko, 2011, 102 min

Připravte se na zážitek a zkušenost smyslů, které nemají obdobu. SAMSARA opět spojuje režiséra Rona Frickeho s producentem Markem Magidsonem, jejíchž filmařské a hudební umění bylo potvrzeno již mnohokrát oceněnými filmy BARAKA a CHRONOS. SAMSARA ve starodávném sanskrtu znamená "věčně se otáčející kolo života“ a tvůrci se v něm snaží zachytit prchavé okamžiky, které utvářejí náš život. Film, který vznikal přes pět let ve dvaceti pěti zemích nás zavádí na posvátná místa, do postižených oblastí, průmyslových zón a míst přírodních zázraků. SAMSARA, která se vzdává dialogů a popisných textů, úplně rozvrací naše očekávání tradičního dokumentu. Namísto toho podněcuje naše niterné interpretace obrazem a hudbou, které do starého chápaní přináší nové prvky. (oficiální text distributora)

PeterJon

Baraka je silnejšia, má aj pôsobivejšiu hudbu. Stále je to príjemný zážitok, otázkou je tých 20 rokov tvorby, človek by čakal viac...ale ajtak vďaka za tento film ()

arbeit

Poetická meditačná intelektutálna nuda. Nie je to ani film ani dokument, je to proste nuda ktorá sa nedá dopozerať ani na 10x. Ale ako nejaké prezentačné video pre 4k telky by to zlé nebolo. ()

JK77

toto tu uz bolo, ale stale je to pekne. Len mi vzdy u tychto filmoch chyba ze tam nedavaju titulky kde sa to nachadza. to ze je to v zaverecnych titulkoch mi moc nepomoze ()

RigorMortis

Podobne ako Baraka je aj Samsara "dokument" pozošívaný z úchvatných záberov so zaujímavým hudobným doprovodom. Zaujímavý filmový zážitok, miestami však pôsobí únavne. ()

Pimpy

Poprvé sem byl v kině na tomto tipu filmu a bál jsem se, že se bude dost nudit. Nenudil sem se vůbec a celý sníměk sem si krásně užil. Překrásné záběry všech koutů světa (ve třech Kalfornských koutech z filmu sem byl a krása přírody se tam popsat prostě nedá :)) ), podbarvené pečlivě vybranou hudbou, která k jednotlivým záběrům seděla, mě doslova vyrazily dech. Jen toho psychouše bych vystřihl, do snímku mi vůbec neseděl. ()

7suede7

Film je podobny Barake,ale tu skor hovori o materialnom svete-cina,chudoba,zbrane atd,menej o nabozensko-duchovnom. Narozdiel od Baraky,ktory bol uplne priamociary,vedeli ste hned o com autori hovoria a na co poukazuje, je tento zaujimavejsie spracovany,lepsie. Jedno co ma sklamalo,bol slabsi soundtrack. ()

dud

Ze začátku šílená nuda - i když připustím, že zařazení úvodních x scén mělo v dokumentu svoje místo, tak zírání na šutry ve vodě po dobu několika minut mě opravdu nebavilo. Jakmile nás ale obrazy zavedou do moderní civilizace, začíná to být o něčem, stopáž rychle utíká a nekomentované záběry vyvolávají spoustu myšlenek. PS: U čmouda v rakvi ve tvaru bouchačky jsem se upřímně zasmál. ()

lobo87

Zlepenec krásnych obrázkov, ktoré však pre mňa ako celok, resp. film nemali takmer žiadnu výpovednú hodnotu. Na ktorej strane je chyba, to ma vlastne ani netrápi... 40% ()

Rodriguess

V kine: Slovami tazko opisatelne. Balada pre uši ale hlavne pre oči. Este dlho budem premyslat nad scenami z tohto dokumentu. V kine to bol paradny zazitok. OD Baraky opat o uroven dalej! 110 % ()

krt7236826

audiovizuálny skvost ktorý je zostrihaný a natočený chronologicky podľa predlohy staršieho brata filmu baraka no zážitok napriek očakávaniam skleslý takmer nulový až na pár wtf momentov vcelku nudný. now how ako u predchodcu sa nekonalo. až na farebné rýchloidúce obrázky nič nové ()

lisma

Ron Fricke je po létech stále ve formě. Kulturní a civilizační kontrasty, přírodní scenérie, svět v obrazech. Jenom už tam necítím stejnou hloubku jako v Barace, možná za to může slabší hudební podklad, možná si laťku nastavil až příliš vysoko. Stále však stojí za vidění. ()

Nerdvana

Filozoficko-spirituální snímek bez jediného slova. Díky tomu je film zcela odlišný pro každého, kdo se na něj dívá, protože interpretacím je zde dána zcela volná ruka. Třeba se vám bude líbit, třeba ne. Občas je ale fajn si připomenout odkud jsme a kam míříme. ()

Brenda.Ch

Jedním slovem krásné. Někomu se můžou zdát za sebou seřazené záběry ze všedních i méně všedních dní života přírody a lidského pokolení jako líbívé nic neříkající obrázky a reagovat se na to dá i "no a co jako ?". Ale v obrazech je systém, vážení, a to systém skvěle pochopitelný. Navíc jsou záběry velmi neobvyklé a z velmi neobvyklých úhlů. Velmi se mi líbil motiv pracně dělaného obrazu z barevného písku a na konci klidné úsměvy mnichů, kteří toto úžasné dílo sesypali na hromadu. Tak to totiž v životě chodí a možná bychom měli popřemýšlet, co je v životě fakt důležité a zasmát se malichernostem, kterým se s takovou vervou a péčí věnujeme...:-) Dávám pět hvězd, jedním slovem krásné. :-) ()

Saxos

Dvě možnosti. Buď kino, nebo nadstandardní domácí elektronika. Pak to opravdu stojí za to. Kdo se podívá na notebooku je bohužel určitě momentálně restaurovanej. Škoda, že audio stopa za vizuální tak trochu zaostává. Z obsahu určitě nejvíc zaujme masovýroba. ()