Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Grogan

I když patří Hvězdná brána mezi mé nejoblíbenější seriály, tak musím konstatovat, že mě tenhle film vcelku zklamal. Ori - mocná rasa, která skoro dvě řady zatápěla celé galaxii, byla poražena naprosto stupidním způsobem, rovněž ukázání pravdy věřícím bylo mírně řečeno úsměvné. Herecký ansábl mi přišel silně znuděný, nejlepší herecký výkon předvedla Morena Baccarin, bohužel na plátně neměla velký prostor. Mezi plusy patří pár vtípků a Camova bitka s Marrickem (i když zápletka s replikátory byla ve filmu jen pro natažení stopáže). Ty mé tři hvězdičky jsou možná až moc, ale holt jsem fanoušek... ()

Shakaar

Pokud chcete důstojné zakončení tohoto seriálu, podívejte se na SG Continuum. Tvůrci evidentně nepochopili výhodu video filmu. Vzhedem k tomu že se to blíží k formátu celovečerního snímku jsem očekával trochu lepší podívanou než v seriálu. Nicméně tvůrci se evidentně řídili tím čím krmili diváky ty poslední 2,3 sezony, které ruku na srdce s SG1 neměli moc společného. Samotný seriál už přežil svou dobu a přecejen 90 minutová řažba nepřátel a chaotičnost zas tak už netáhne a ze samotné myšlenky Stargate toho taky moc nezbylo. Film byl evidentně točen pro fanoušky a pro zakončení děje, nicméně kvalita byla ještě horší něž klasické dvojdílné epizody z tohoto seriálu. A tak částečný reparát složil druhý video film, který přecejen nějakou uroveň měl. ()

Likan7

Jsem fanoušek seriálu a i když souhlasím, že poslední série jsou slabší byl jsem na finálový střet s Orii zvědavý. Vesmírné bitvy, osudovost, televiznost, papundekl. Škoda, že jsem dostal jen ten papundekl. Jako velké finále si tohle opravdu nepředstavuju. Atmosféra seriálu (ať už prvních nebo posledních dílů) je nenávratně pryč a SG1 tady jen běhá sem a tam bez nějakého většího významu. A světe div se, zase se jim to podařilo. Díky světlu z truhličky...Jo, je to přesně tak dementní, jak to zní. ()

Jacques1

Cooper si očividně s formátem celovečerního filmu nedovedl poradit. Výsledek působí vcelku rozpačitě, jako by režisér nevěděl, kterou ze svých dějových linek užít jako hlavní, takže výsledek vypadá jako spojení pouze epizodockých dějů,.které jsou navíc předvídatelné, jednoduché. Navíc v nich nedovede správně stupňovat napětí, ukázat hlubší psychologii postav, ani využít potenciálně nosného námětu. Výsledek je tudíž povrchní a průměrný. ()

RedRose

Velmi sestříhaná, původně 11-tá série SG-1 dopadla výborně. Samozřejmě, na tak malém prostoru se muselo hodně improvizovat a ten kdo neví o co jde z toho nepochopí skoro nic, ale pro zasvěcené to bylo důstojné (i když zrychlené) dořešení hlavních linek původního seriálu. Největší výtka, ale putuje k tvůrcům českého dabingu, kteří vůbec nedodrželi výrazivo a výslovnosti 10-ti letého seriálu, o hlasech známých postav ani nemluvě!! Pokud to šlo u dalšího filmu Continuum, tak proč ne zde?!? ()

_-0-_

Stargate jsem viděl celý, od původního filmu přes deset řad SG1 a čtyři řady Atlantis... Je to můj oblíbený seriál. Na film jsem se pochopitelně těšil, ale velmi mě zklamal. Dílem proto, že byl značně zdlouhavý (je ale možné, že bude ještě sestřihaný - z délky 1:42) a zejména proto, že tvůrci vytáhli a spatlali dohromady spoustu postav a reálií z minulosti. Film patrně vznikl jako pall-mall ze scénářů jedenácté řady, která se nakonec netočila. "Nezasvěcený" divák - tedy ten, kdo nezná seriál - se nemůže zorientovat a zasvěceného to musí přinejmenším přiotrávit. ()

Brazil

Film jsou dva díly seriálu v jednom. Je v tom vidět víc peněz na realizaci, ale jinak samé klišé, nic překvapivého. ()

Smajlík93

Hvězdná brána: Archa pravdy (Stargate: The Ark of Truth) se až tak moc nepovedla co se týče českého dabingu, ale když pomineme ten to fak, tak se jedná o závěrečný boj s Orii. Děj filmu je strhující, možná vložením do děje Replokátory je navíc, ale přesto se jedná o předposlední díl Hvězdné brány. ()

Karlos1893

Vůbec jsem nevěděl, že něco takovýho bylo natočeno, příjemné překvapení. Pěkně zakončen boj s Orii + replikátoři zase na scéně, což bylo velký překvapení :) ()

Marty95

SG 1 se vydává do cizí galaxie s pokusem zničit víru Oriů a zastavit jejich expanzi do Mléčné dráhy... Tento závěr k SG1 je až moc uspěchaný, což mě velice mrzí, Oriové se mi zdáli jako atraktivnější nepřátelé než Goauldi takže se celé toto téma mohlo více rozvinout. Škoda. Další věc: Otřesný dabing!!! Proč se nenajali původní herci co dabovali stejné postavy i v seriálu?! Aspoň že Teal´c zůstal se svým původním dabérem. Ještě že existuje možnost originálního znění s titulky. Dávám 4 hvězdičky za to, že film to špatný není, i když jak sem napsal výše, vše je uspěchané. Pořád to zůstáva Hvězdnou bránou a ta se nikdy neokouká, je to srdcovka. I když její závěr mě mírně (trošku víc) zklamal. ()

Lenii

Jsem velice ráda, že vznikl film a jistým určitým způsobem Stargate ukončil, co se boje s Orii týče. Když skončila 10. série a další díly na dovysvětlení nebyly, tak mi to docela vadilo. Celkově se mi film líbil. Především oceňuji obsazení hlavních postav těmi "starými známými", ale na druhou stranu naprosto nechápu český dabing. Všechny hlavní postavy dabuje někdo jiný až na Teal´ca, který toho zrovna namluví ze všech nejvíc, že? Takže tohle mě zklamalo na celé čáře a ubralo mi to na vychutnání celého filmu. Jak jsem již řekla, film je pěkně zpracovaný, krásné herecké výkony... Ovšem děj je poněkud hodně předvídatelný. V celém filmu se nestane nic nečekaného, žádný velký zvrat a ten mi tam nějak, ve finálovém filmu, chybí. Z toho důvodu jen 3 (průměrné) hvězdičky. 75% ()

brzozin

Chvili jsem na to koukal s otevrenou pusou a dumal, kde se stala chyba. Pak mi doslo, ze toto je posledni dil serialu, nikoliv samostatny film. Vubec nechapu, proc tohle v tv davaji v prime time. Kdo nesledoval serial, bude uplne ale uplne mimo misu. Proto se neodvazuji hodnotit. ()