Napříč vesmírem

• Česko Across the Universe (více)

Rozverný, bizarní a velice teatrální, takový je převratný muzikál společnosti Revolution Studios Across the Universe, který se zrodil v hlavách známé režisérky a scénáristky Julie Taymor (Frida, Titus, broadwayský muzikálový hit Lví král, inscenace Mozartovy Kouzelné flétny pro Metropolitní operu v New Yorku) a scénáristů Dicka Clementa a Iana La Frenaise, ve kterém se pojí originální příběh s 33 revolučními skladbami - mezi něž patří „Hey Jude“, „I Am the Walrus“ a „All You Need Is Love“ - které utvářely celou generaci. „Chtěli jsme vytvořit původní muzikál pouze za použití skladeb skupiny Beatles.“

Milostný příběh, zasazený do divokých šedesátých let plných protiválečných demonstrací, meditací a rock'n'rollu, se odehrává v Greenwich Village, bouřlivých ulicích Detroitu i na vietnamských bojištích. Milenci Jude a Lucy, jejichž láska je od začátku odsouzena k neúspěchu, jsou spolu s malou skupinkou přátel a hudebníků vtaženi do víru počínajícího protiválečného a protikulturního hnutí. Průvodci jim jsou „Dr. Robert“ a „Mr. Kite“. Síly, které se vymykají jejich kontrole, nakonec oba milence rozdělí, čímž je donutí, aby se navzdory všem překážkám pokusili znovu najít jeden k druhému cestu. (oficiální text distributora)

bocy

Myslím si, že film by bol oveľa lepší, keby nebol preplnený pesničkami iba od Beatles, ale keby v ňom boli použité aj pesničky iných interpretov z obdobia 60-tych rokov, napríklad Rolling stones, The Doors, Mammas and Pappas atp. Inak vcelku dobrý muzikál, ale na taký Moulen rouge sa ani zďaleká nechytá. ()

maart

Klasika 4 sú málo a 5 možno priveľa, ale bolo to pripekné. Hudba ako ináč úžasná a aj herecké výkony. Snáď tie snové pasáže trošku dreli. V tejto nemuzikálovej dobe krásny kúsok. ()

kimiczech

Ze začátku jsem se lekl že se dívám jen na další high school.Ale pak se to rozjede a provedení většiny songů je lepší než originál a to se počítám za hodně velkého fanouška The beatles a to nemluvím o choreografii.Zejména v I want you je to naprosto něco pozoruhodného.Oproti Mamma mia všichni herci umí zpívat.Spousta odkazů na život skutečných beatlů,protiválečný odboj,sex drogy r´n´r.Vyzdvihuji verze písní Come together,Happines is a warm gun,I want you,let it be.i´m a walrus. ()

Tionois

Na úvod řeknu, že nepatřím mezi extrémní fanoušky Beathles ani neměla jsem před zhlédnutím filmu přehnaná očekávání. Spíš než s Moulin Rouge jsem v duchu Across the Universe srovnávala s muzikálem Mamma Mia! a nutno přiznat že z tohoto srovnání vychází Across the Universe vítězně. Nejen že většině písniček lichotí a podává je originálním, ale zároveň zůstává věrný duchu doby a i když bylo jasné od začátku, že zazní Hey Jude, Julii Taymor se podařilo, že píseň nepůsobila nuceně ani nevzbuzovala pocit, že je tam jen z povinnosti. Z počátku vlažná tmosféra mě vtáhla a při závěrečném koncertě na střeše jsem už jásala. **** za dvě nebo tři přebytečné scény/písně ale celkový dojem velice dobrý. ()

Zrcadleni

Možná mám slabost pro Jima a možná pro Brouky, ale spíš bych to viděl na tu neuvěřitelnou podívanou, která se míhá všude kolem celého filmu. Celkově mi to přišlo v mnohém podobné Moulin Rouge. Miluji muzikály a určitě tento je jeden, který můžu doporučit ()

BioRaj

Po prvních pěveckých tónech Jima Sturgesse jsem se vyplašil , že takové Beatles nechci slyšet , ale po nějakém půlhodinovém štelováni svých slechů jsem se uklidnil a ponořil se do abstraktního obrazového dobrodružství . Nebudu komentovat obsah filmu ( samotného by mě zajímalo , jak bych se zachoval ve zmiňované době ) , chtěl bych jen říct , že výtvarná stránka je to , co mi po filmu v hlavě utkvělo . Ještě jedna věc , nevím proč , ale bavilo mě sledovat Jimovi oči a ten život co v nich má . ()

andy349

Chvílemi nesmyslné scény, ani jsem nedokoukala do konce. Ale 4* si zaslouží dokonalá hudba a vcelku ucházející herci. ()

Isidor9

Nebýt velkým fanouškem The Beatles, asi bych dal jenom čtyři hvězdy. Takhle jsem byl okouzlen nádherným zobrazením světa jejich písní a spoustou geniálních odkazů, pro neznalé jistě snadno přehlédnutelných (Max spravuje kladívkem, Prudence přichází oknem do koupelny, jméno kytaristy Jo-Jo, "Kde to jsme?" - "Nikde!" atd. atp.). No a Joe Cocker je skvostný a Bono skvělý! Nadšen jsem... ()

JimmBass

Skvělý Hippísácký prožitek! Po filmové stránce musím vyzdvihnout určitě části jako I'm the Walrus, nebo I want you (a titulky). Po stránce hudební mám zápisků více. U některých písniček překvapí zajímavé zpracování, ale u některých možná i trošku urazí, protože v Beatles podání jsou přece jenom lepší. Když totiž znáte každou notu, a pak vám někdo předhodí jiné, nudnější, nebo prostě jiné zpracování, které vám tolik nesedne, je to šok, který vás zvedne ze židle s myšlenkou, jak mohli takovou krásnou píseň takhle zprznit. Na druhou stranu, u písní, které nepatří mezi ty neoblíbenější (u Beatles totiž nejde napsat horší), možná je to trošku oživí. Jako absolutní Beatleman a Beatlefil musím i konstatovat fakt, že v roce 1968 (konkrétně duben), kdy se příběh odehrává - alespoň jeho část - rozhodně písně jako Let It Be, Oh! Darling, I want you,nebo Come Together ( alba Abbey Road a Let It Be) nejspíš nebyly ani na papíře, natož nahrány. Zní to puntičkářsky, ale je to tak. Trošku ubírá na propracovanosti filmu. Škoda ()

Revelate_17

Film pro milovníky Beatles, ostatní diváky pravděpodobně tolik neoslní. Moje hodnocení patří interpretaci dvou písní - Across the Universe a Hey Jude, v tomhle podání jsou tak zvláštně krásné... ()

pupidup

říkám si, to je nějaká blbost...koukám, koukám...poslouchám tu krásnou beatlesáckou muziku... a najednou byl konec. I vizuálně mě to chytlo. Chvíli jsem díky myšlence filmu a perfektní choreografii některých scén zavzpomínala na The Wall Pink Floydů....I když to není můj šálek kávy, nemám co vytknout. ()

GarageFlower

Na úvod je potřeba říct, že jsem ten největší fanda Beatles na světě. Právě proto, jsem šla na tenhle film s velmi silnou skepsí a právě proto jsem odcházela naprosto uchvácená, nadšená a s novým nejoblíbenějším filmem… Pro mě je Across filmovou podobou hudby Beatles: je to sentimentální, naivní, romanticky přeslazené (jako první texty brouků); je to psychedelické, bláznivé až šílené a je to i celkem drsné. Jim Sturgess je fešák, nové verze songů jsou zdařilé a i když to patrně není nejlepší film na světě, já na něj nedám dopustit. ()

BigJohn02

Sice muzikály nejsou zrovna mým talířem svíčkový, ale tenhle se mi docela líbil. Koláž z písniček Beatles s jednodušším dějem a krásnou mladou Evan Wood dopadla daleko lépe než podobně uměle vytvořená sračka Mamma Mia z písniček ABBY. Báječný byl homeless Joe Cocker v Come Together, zato Bono ukázal, že I am the Walrus bez Lennonova charismatu zní trapně. ()

Rindi

Úžasná jízda, vizuální orgie, citlivě přezpívané písničky od Beatles. Nechápu, že jsem o tomto filmu neslyšel dřív, viděl jsem ho až před TV premiérou La La Landu (ten mi pak připadal ve srovnání s ním nesmírně nudný). ()

Sejkorka

Příběh nic moc, ale není ho vůbec třeba- Prostě písničky od Beatles pospojované dějem, který se odehrává v šedesátkách v USA a Liverpoolu. Nemá cenu dumat nad historickými fakty, stejně jako  nevadí, že se někteří hrdinové jmenují tak, aby na ně pasovali songy nejlepšího hudebního tělesa na světě. Jude, Prudence apod. Výkony herců jsou odpovídající (z titulků jsem nezjistil, zda party Juda zpívá skutečně Jim Sturgess). Nejlepší z nejlepších je však Joe Cocker, zpívající v několika podobách Come together. Ještě si zmapuju soundrack, v každém případě, díky za tuhle poctu Beatles !! (4,5* ,90%) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky