Napříč vesmírem

• Česko Across the Universe (více)

Rozverný, bizarní a velice teatrální, takový je převratný muzikál společnosti Revolution Studios Across the Universe, který se zrodil v hlavách známé režisérky a scénáristky Julie Taymor (Frida, Titus, broadwayský muzikálový hit Lví král, inscenace Mozartovy Kouzelné flétny pro Metropolitní operu v New Yorku) a scénáristů Dicka Clementa a Iana La Frenaise, ve kterém se pojí originální příběh s 33 revolučními skladbami - mezi něž patří „Hey Jude“, „I Am the Walrus“ a „All You Need Is Love“ - které utvářely celou generaci. „Chtěli jsme vytvořit původní muzikál pouze za použití skladeb skupiny Beatles.“

Milostný příběh, zasazený do divokých šedesátých let plných protiválečných demonstrací, meditací a rock'n'rollu, se odehrává v Greenwich Village, bouřlivých ulicích Detroitu i na vietnamských bojištích. Milenci Jude a Lucy, jejichž láska je od začátku odsouzena k neúspěchu, jsou spolu s malou skupinkou přátel a hudebníků vtaženi do víru počínajícího protiválečného a protikulturního hnutí. Průvodci jim jsou „Dr. Robert“ a „Mr. Kite“. Síly, které se vymykají jejich kontrole, nakonec oba milence rozdělí, čímž je donutí, aby se navzdory všem překážkám pokusili znovu najít jeden k druhému cestu. (oficiální text distributora)

Mes-siah

Velmi pekne spracovany skoro muzikál. Skoro muzikál preto, lebo tento projekt je skôr 131minutový Beatles videoklip prespievaný hercami. Začína fádne, obyčajný príbeh, no po prevalení druhej polovice sa púšta do animácie charakterizujúcu tvorbu Beatles ovplyvnenú drogami. Neskoršia tvorba je charakterizovaná ako experimentovanie s alternativnejšiou tvorbou. V tomto filme však nejde o drogy, ale o obrovskú túžbu po mieri. O ukončenie vojnového konfliktu vo Vietname. O horlivom pachtení za pochopením o čom je život. PS: Film ocení len The Beatles fajnšmeker, ten kto na ich hudbe vyrastal a vie čo hudba reprezentuje. Zhrnul by som to na záver do jednej piesne: "All You Need Is Love" ()

Pharlap

Bizarní, melodramatické, romantické, psychedelické.. Ale rozhodně jsem se u toho bavil a.. přiznám barvu i pobrečel :-) Páč to hodně tahalo za city! Chvílemi mi to v rámci hudby připomínalo I am Sam sče Seanem Pennem. Ale tyhle aranžmá měly do sebe něco úplně jiného než film který jsem upomenul. Trochu to bylo jako muzikál "Hair" v novém kabátku.. a hodně hodně hollywoodské šlehačky do toho. A přesto to všecko fungovalo tak jak mělo. Děj, hudba, podle mne citlivě vložené songy s naprosto skvělými zpěváky! A prosím uživatele a rádoby "chytré" komentátory jako psema, rm., kaluž, leoric, gonzo.. a další! Tohle neměla být pocta Beatles! Jste asi úplně mimo a doporučuji vám všem přestat sledovat muzikály! V takovém připadě by ste nemohli hodnotiti ani Moulin Rouge, který se "zprzněnýma písníčkama" jen hemží! A tím pádem se vaše příspěvky stávají naprosto neobjektivními, "zanďourovskovými"... jak by řekl klasik "squared". Vraťtě se do baru Ztráty a nálezy a truchlete, že doba kolem Vás pokročila a celý svět se hýbe směrem, který asi NIKDY nepochopíte! ()

MarkHoppus

Velice sympatickým výkonem mě překvapil Jim Sturgess, před tímhle filmem jsem ho vůbec neznal, teď už si na něj dám příště pozor. Film není špatnej, ale není to ani žádnej odvaz, děj je takovej až moc romantickej a ten happýk na konci, no budiž. Nad vodou ten film nedrží nic jiného než úžasné písničky legendárních Beatles, ale přeto jsem si říkal, že v některých scénách by se mně líbilo původní znění víc, nemyslím tím, že by tam hodili nějakej záznam pravých Beatles, ale oni se tady ty písničky snažili trochu překopat do vlastního ztvárnění a někdy to bylo až moc na úkor kvality, ale stejně - film je to dobrej. ()

Verunka84

Je to hudební film, je to hudební film s písničkama od Beatles, Jim Sturgess je sympos, ale přece jen mě to za srdce nechytilo. Na sobotní odpoledne dobrý. ()

Zaplo05

Po dlouhé době jsem zase shledl něco nudného přímočarého u čeho už na začátku moc dobře víte jak to dopadne. Pokud tedy hledáte místy nudnou romantiku, u které nevadí když vynecháte 5 minut až hodinu příběhu tak doporučuji.Je to příběh krásný, romantický, roztomilý, hezky nazpívaný.Ale prznit takhle originály? Chybí tomu něco co by z toho udělalo ono drama jak se píše v popisu a taky něco málo co by bylo v tomhle žánru filmu nového. Jestli máte rádi Beatles, určitě si tento film NEpouštějte ! ()

Blalle

Musím to zkomentovat. Jako milovník Beatles jsem naprosto spokojen. Dokonce se mi některé aranže líbily víc než původní podání autorů. Po filmové stránce velmi sledovatelné a asi jediná vada na kráse je slepenost dějové linie, která ovšem vychází z podstaty nápadu udělat film z písní Beatles. Nevadí: Kdo nic moc nečekal, nemůže být zklamán. Chvílemi jsem vnímal inspiraci The Wall, místy Hair, něco zavánělo samotnými Beatles. Docela mě pobavila i podobnost hlavního hrdiny Juda s Paulem McCartneym a vedlejšího Maxe s Curtem Cobainem. Ještě jednu drobnou vadu na kráse bych přičetl tomu, že samotné postavy mi kromě zpěvu neměly být čím sympatické, takže mi bylo celou dobu jedno, jak dopadnou. ()

Sagisia

To byla teda pořádná halucinogenní spartakiáda. Všeobecně těžce nesu covery písniček, takže jakmile jsou velké změny v tak profláklých kouscích, jako jsou ty od Beatles, je mi to proti srsti. Navíc, hudba Beatles se příliš nehodí do filmu na dokreslování atmosféry, je totiž moc jednoduchá a tam, kde čekáte smršť emocí, je nedostanete (až na některé výjimky samozřejmě – u Hey Jude mi třeba pěkně jezdil mráz po zádech). Ale fajn, to je můj vlastní problém, kterej ostatní mít možná nebudou. Jenže ani příběh mě moc nezaujal. Občas šel úplně mimo moje chápání, protože forma, kterou je to naservírovaný, je docela nepřehledná. Sice jsou jednotlivý scény hezky kýčovitě udělaný, což většinou funguje, ale tady to prostě nesedlo. No a úplně nejvíc jsem nepochopila to „umělecké“ přepínání obrazu z barevného na černobílý. U mě se to asi minulo zamýšleným účinkem, protože mě to vždycky akorát rozptýlilo a úplně vytáhlo z příběhu. Across the universe holt asi nebude můj oblíbený kus... ()

Mistr_Moon

Nepopírám že to mělo velkou uměleckou hodnotu - skvělá hudba beatles kombinovaná s barvičkama na tripu. Ale bylo to až moc dlouhé a trochu nudné klišoidní téma válka vs. hippie odpor k válce vs. láska. No, nakonec všechno dobře dopadne a určitě se vzali a měli kopu dětí... Co mě opravdu překvapilo byl Bono, v takový roli bych ho opravdu nečekal a s tím knírkem jsem ho poznal až když začal zpívat (viděno s českým dabingem). Třešničkou na dortu byl koncert na střeše po vzoru záznamu z natáčení Let it be. ()

Berry0153

Vrámci Beatles jsem docela barbar, znám pouze pár provalených songů z rádií a hodin hudebky na střední, ale tohle mě naprosto chytlo!! Když opominu některé úlety, je to moc příjemný film. 75% ()

Kubi21

Je pravda, že příběh (jak tu již někdo zmínil) je to nejslabší na tomto filmu. Vůbec to nevadí, protože vše ostatní je na výbornou. Toto setkání Beatles s Hair je naprosto dokonalé. Má to určité vady na kráse, ale díky nostalgii a písním, kterým nový háv moc sluší musím jít na nejvyšší příčku. Shlédl jsem to během čtyřiadvaceti hodin dvakrát a dvakrát jsem byl unešen. Ještě dnes si pohvizduji. Brouci jsou holt Brouci. ()

rezistence

U prvního shlédnutí jsem usnul hned na začátku. Druhý pokus byl už lepší, spánek přišel nějak v polovině filmu, napotřetí už jsem to skoro měl, chyběla mi už jen jedna čtvrtina a zase byl spánek silnější, napočtvrté, už jsem to rozkouskoval a už jsem viděl i konec nebo slyšel. Počkej, jak to vůbec skončilo? A vlastně, co se tam dělo? 45% ()

Nathaniell odpad!

Mám neodvratnej pocit, že kdybych se "vyšavlil" na bílý lino, vytvořím dílo mnohem hodnotnější, než je tahleta sračka... ()

Clariss

Muzikálová typická vřava během klidného průběhu děje byla vykreslena, spíše smontována do podoby laciných koláží. Příběh nadhodnocen..některé situace k dojetí hodné..nebýt sentimentálně naladěna, odhodím tento podprůměrný pokus pí Taymor do koše, ovšem až na vyjikající "beatlesovskou" sondu textů. "Hey Jude" mi ještě teď zní v útrobách sluchovodu. ()

Simo16

Veľmi sa čudujem, ako som sa na taký film mohol nechať nahovoriť.Príliš dlhé, príliš nudné.Jednoducho povedané,nič pre mňa.2 hviezdičky za sem-tam dobrý song a za krásnu herečku v hlavnej úlohe. ()

jitush.b

Vynikající muzikál, který ač připomínající Formanovy Vlasy, tak uplně jiný. Mě osobně se tento film moc líbil a vřele ho doporučím všem, kteří milují Beatlesáckou hudbu. ()

Santek

Na začátek musím podotknout, že nejsem nějaký velký fanda Beatles. Pár písniček se mi líbí, ale speciálně bych si Beatles doma nepustil. Ještě že jsem si předem o tomhle filmu nic nepřečetl. Kdybych totiž zjistil, že to je postavené jen na Beatles, tak bych si to asi nepustil. Ale to by byl velký omyl. Tohle není klasický muzikál, ale spíš se jedná o rekultivaci starých písniček za doprovodu obrazového a dějového poselství. Ty písničky v tomhle novém podání mají fakt něco do sebe a díky titulkům jsem konečně zjistil o čem ty písničky vlastně jsou. Film je o hudbě, silných působivých scénách, o lásce a válce. Párkrát mi při sledování filmu naskočila husí kůže. A to ne proto jak je to strašné, ale kvůli celkovému emocionálnímu dojmu z toho co se právě děje na plátně. Způsob podání hudební i obrazové složky má opravdu velký emocionální náboj. Místy je to i vtipné a i přes dlouhou stopáž se to moc netáhne. Asi v polovině filmu se začne dít něco u čeho budete zírat s otevřenou pusou a naskočenou husí kůží. Tenhle muzikál je trochu o staré době a hudební stránka je zajímavá jen pro ty, kteří už něco pamatují. Myslím že mladším dvaceti pěti let bych to nedoporučoval. Naopak starším se to bude hodně líbit. ()

E-Fox

Rozhodně nadprůměr, ale zase žádný velký zázrak. V principu na tom filmu neni vůbec nic špatného, je zasazen do zajímavé doby, příběh je taky dobrý...ale prostě je to chvílemi nuda. A někdy to taky působí uměle ve snaze naroubovat děj na beatlesácký songy (hlavní postala se jmenuje Jude... kdo uhádne jaká píseň se ve filmu určitě objeví?). Někdy jsem se dívala, kolik ještě zbývá, než ten film skončí a jindy jsem narážela na scény, co jsem pak viděla ještě znovu a znovu, jako třeba závěr, kterej mě tak nějak lehce příjemně dojmul, protože...all you need is love, love, love is all you need! ()

v3s

Nejsem vůbec fanda muzikálů ani Beatles, přesto jsem na tenhle film zašel a nelituju. Obdivuju práci scénáristů, jak tenhle film poskládali, je mi jasné, že tam je ještě tisíc a jedna narážka na tvorbu či život Beatles, které mi díky mé neznalosti unikly. Neřikám, že to je dílo, které se zapíše do dějin kinematografie, ale rozhodně jsem rád, že jsem ho viděl, konečně porozumněl některým textům od Beatles (díky titulkům;) a občas si ještě teď na YouTube pustím nějaký z klipů. ()

jjimmy

úžas a nádhera... veď je to muzikál s pesničkami Beatles!!!! cover verzie sú veľmi kvalitné a vynikajúco naspievané a nahraté... a psychedelické obrazy tak typické pre tú dobu sú potešením ako pre oko tak pre dušu... nádherný film, ktorý musíte vidieť, ak sa vám páči aspoň jedna pesnička od Beatles. A ak nie, tak si ho pozrite aj tak :)) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky