Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

violik

Humus, krev a sajrajt. Kupodivu, ač tyhle filmy staví právě na tomhle, tehle vás do sebe vtáhne nádhernou symfonií šílenství. ()

baronGrga

Český název Gensových hemoglobinových dožínek nešťastně přidusil celou podstatu Frontière(s), která ani tak není o blízkosti (hranici) smrti jako o hraničnosti jako takové. Film uvádí na scénu čtveřici muslimů z pařížského předměstí, kteří při vlně demonstrací proti právě zvolené extrémní pravici překračují hranici zákona, aby s kradenými penězi opustili hranice země, která o ně nestojí, avšak na cestě zastavují v imaginární vesnici na hranici skutečnosti, kde je čeká střet se světem, kde vše běží mimo jakékoli meze lidskosti a kde sami nejednou ve snaze o přežití překračují hranice nejen svých fyzických, ale i psychických možností. /Proto ono zazávorkované "S" - fr. frontière=(státní) hranice; fronitères=hranice, meze./ 70% ()

DavidAAAA

Lehce pomalý začátek, kdy si člověk říká, že to bude zas jen další užvaněný psycho, ale pak solidní rozjezd, slušný tempo uprostřed a totální nářez v poslední půlhodině. Finále je neskutečně zvrácené. Dobrá volba pro podvečerní relax. 75% ()

mdf

Už ted si vlastně moc nepamatuji žádné výstřední scény,takže to zase taková řezničina nebyla,ale dobrý francouzský pokus. ()

PMU

B/C horor. Klasika - stříhání achilovek, výkusy masa, střelba. Málo sexu. Celkově ztráta času. ()

Sukuba odpad!

Rodina venkovských, lidožravých nácků a partička nesympatických křupanů z velkoměsta. No to je teda něco.. ()

JohnnyJohnny

Tak tenhle film mě opravdu dostal. Explotation – pocta tomuto žánru. Film má dobré tempo, ani chvilku nenudí. Gore scény jsou zde vyvedeny až do extrémní podoby, které jsem viděl opravdu v jen málo filmech. Film není rozhodně pro slabé povahy … zato milovníci těchto subžánrů budou mít opravdu radost. Explicitní brutalita je zvládnuta na jedničku … rozhodně nečekejte béčkové vyvražďovací scény – vše působí reálně … budete trpět s hlavními hrdiny. Rodinka, která se hlavním hrdinům postará o „zpestření“ pobytu, je hezky ujetá a zvrácená a divákům připraví opravdu povedené divadlo. Film se mi líbil a dostal jsem přesně to, co jsem čekal! ()

Nikol45

Tohle bylo fakt krveprolití a to doslova. Začátek nic moc , ale asi po půl hodině se to rozjelo na plné obrátky. Gore scény super. Hlavní hrdinka to zahrála s přehledem. Kdo má rád hektolitry krve je tohle právě pro něj ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací