Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Tryskomyš

Něco tak hnusného a nechutného jsem dlouho neviděla. Srovnávat tento film s Martyrs je zcestné. Na rozdíl od Martyrs nedoporučuji. Lituji, že jsem toto shlédla. ()

draggo

V rámci žánru velice zdařilý kousek. Příběh není moc originální, je to takový Hostel mixnutý nacistama a odehrávající se ve Francii. Bohužel onene nacistický motiv nebyl tak úplně dotažen, měl jsem zkrátka pocit, že z toho šlo vytěžit mnohem víc. Ale jinak závažnější chyby nevidím. Hned po čtvrthodinkové představovačce postav se začíná objevovat skutečně dusivá atmosféra, což je to, co táhne tenhle film opravdu nahoru. Přiznávám že jsem místy skutečně nedýchal. Brutalit jsem očekával trochu víc (těch nejhorších záběrů jsme vlastně ušetřeni), třeba takový Hostel nebo většina dílů Saw jsou mnohem krvavější. Ale nevím čím to je, tady je to podáváno takovým způsobem, že jsem v mnohých momentech měl silnou chuť to vypnout. Prostě se mi to dostalo tak nějak pod kůži, a jinde "rutinní" mučení tady zapůsobilo mnohem více. Co se mi taky strašně líbilo, bylo celkové audiovizuální ladění. Hudba v některých scénách přejde ke klasičtějším motivům, a to v kombinaci s blátem, krví atd. způsobuje skutečně kvalitní drsnou podívanou, která utkví v paměti. Scénka útěku z prasečího chlívku je vrcholná. Finále se opravdu zdařilo, když si vzpomenu na zkrvavenou hlavní hrdinku, která si v okamžiku kdy "zvítězí" uvědomí, co vlastně udělala... Ten její řev... Zkrátka pro mě Hranice smrti nebyla jen takovou tou samoúčelnou krvárnou, ale spíše výtečně zpracovaným atmosférickým hororem, který zároveň nešetří na krvi. /viděno na PC(DVDrip): 80% a 4*/ ()

ledzepfan

Frantíkům ty jejich zběsilé násilnosti v ulicích už asi pěkně lezou na mozek a díky tomu si od srdce točí tyhlencty roztomilé filmečky ..Konkrétně zde ,narazí na zaběhnutou rodinku labužníků-vedenou důchodcem sentimentálně vzpomínajícím na staré, dobré časy pod vlajkou s hákovým křížem-partička demonstrantů z paříže....Vše jde plus/mínus podle důchodcova nazi-kanibal-plánu -než se ale v mladé a těhotné slečně sepne nouzový,terminátorský okruh ,díky kterému připraví děvče z města bandě vidláků pár horkých,,šťavnatě,čvachtavých chvilek............Je to divočina se slušným tempem a několika odkazy na staré klasiky,která určitě není určená pro lecjakého nadšeného pojídače filmů ale spíše pro uzoulinký okruh nadšenců,kteří si v prvoplánové řezničině umí najít tu správně říznou zábavu. ;) ()

jarkolar

Dát tomuhle hodnocení není pro mě jednoduchý. Hlavně proto, že na mě jednotlivý části filmu působily každá jinak :(. Efekt a krvavý scény jsou ovšem ve všech výborný a ohledně této stránky nemám co vytknout. Nejlépe na mě působila prvních cca 40 minut, který bych zhodnotil na ****. Pak se to celý ale komplikuje a my se setkáváme se strejdou němčourem, což je dost překombinovaný a mě to vůbec nesedlo. Pak ještě ty řeči o mísení rasy a vztahy mezi členy rodiny ke konci a to už bych zase dal na pouhou * hvězdu, tím spíš ta konečná čistě ženská scéna :(. ()

fcreading

Podobne ako u Wolf Creek stojí Frontiers na extrémnej brutalite, násilí, mučení, väznení, krvi, spútaní a mnoho ďalších spôsobou, spolu so šialenou rodinkou, ktorú vedie starý dedo, bývalý nacista ktorý je plný nenávistí a krutosti. Perfektná kamera, výborná hudba ktorá nás doprovádza celým filmom a gore efektami ktoré nám servírujú francúzi ako na bežiacom páse, spolu s dokonalou Karinou Testa, ktorá je perfektná a svoju rolu zahrala na jednotku. Mnohý tu už spomínali, že režisér kopíruje niečo z Texaského masakru alebo z Hostelu čo je len a len dobré, keby bolo viac takýchto filmou, kde násilie a brutalita spočíva v jednom, a boj o prežitie, snímku nemám čo vytknúť, vtiahne vás od začiatku a nenechá vás v nude 80 percent. ()

Krissty

Hodně podprůměrný horor, který mi až příliš často připomínal ostatní horory na stejné téma, ovšem ani náhodou se mu nepodařilo některý z nich předčit. Začátek byl zdlouhavý a nudný stejně jako některé scény (většina) v průběhu filmu. Jediný fakt dobrý byl snad jen konec, kdy byla v hlavní roli Karina Testa. Posledních pár scén bylo opravdu skvělých. Navíc se mi dost líbila i hudba, i proto jsem se rozhodla pro poměrně vysoké hodnocení. ()

LV.Helter

Slabší Hostel. Tortura a násilie na New French Extremity slabá a nebýť pár kanibalských scén a hlášok išiel by som s hodnotením nizšie. Predovšetkým je to dookola ten cýklus všetkých podobných exploitov a už ma to prestáva baviť. Nacistický kanibali tu ešte neboli (aspoň o tom neviem), ale postavy sú poväčšine nezaujimavé, až na sviňu Hansa. Forma a prevedenie skvelé a "stolové nackovské reči" zbytočné. ()

TomX2

Ten film nie je zlý. Pred pár rokmi som ho doporučoval každému, komu len šlo a snažil som sa k tomu filmu dostať vždy, keď to bola možnosť. Lenže za tú dobu som mal možnosť si pozrieť veľa ďalších hixploitationov a veľa krát som rozmýšľal nad rewatchom k tomuto filmu, no nemal som na to čas. Nedávno som si to pozrel znovu. A dojem? Nuž. Poďme na to. Celkový dojem: Na začiatku sledujeme, ako banda veľkých malých lupičov práve vykradla banku a za ich stopami sú poliši. Do krádeže je zapletený aj brácha jednej zo zlodejok (mimochodom aj hlavnej postavy). Ten bol ale nešťastnou náhodou postrelený policajtom a pri úteku v nemocnici umiera. Doktorka ale tušila, že tam niečo nehraje a zatiaľ čo nechala umrieť nevinného chlapíka, privolala si policajtov, ktorí sa ihneď chceli vhrnúť na sestričku zosnulého. Pozor, Pozor! Lupiči ale hneď utekajú a majú to namierené nevedno kam. Dostavia sa ale k nejakému motelu. Alebo skôr ku skrýši kanibalistických psychopatov? Áno. Čo by to bol za hixploitation keby sme sa nedočkali nejakého toho "zvratu"? No. Páčilo sa mi, že hlavné postavy nie sú práve tie najmilšie a najštedrejšie, a aj keď im budete chcieť vylepiť cez papuľu, im budete cez celý film držať palce a to, o čo sa snažíte spraviť neskôr. No, ja by som to ale radšej spravil skôr, pretože nechcem aby sa chovali ako úplní dementi až dokým im niekto nespapá nejaký ten prst (alebo rovno aj štyri). Áno, chovanie postáv je úplne neznesiteľné. Ten scenár robí hlúpym nie len film, ale aj nás, divákov a niekoľko WTF momentov alebo nerozumných a nezmyselných rozhodnutí postáv vo filme je nespočetne veľa a miestami to je až k nevydržaniu. Herci tomu ešte tú absurditu pridávajú, avšak hrať vedia, pozerať sa na nich dá, nevadia mi. Na druhú stanu m film výborný soundtrack, výborné akčné scény ktoré sú dobre zostrihané, ale aj skvelú porciu gore, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia Saw alebo Wrong Turn. Nuž, ako celok to je fajn, páči sa mi to a niekde hlboko v mojej duši to ostane. Moje hodnotenie: 60% edit (21.12.2018): Neviem, či je problém vo filme alebo vo mne, ale toto podľa mňa nie je na hodnotenie tých troch hviezd, ktoré som tu pred rokom mal a už vôbec nie piatich, ktoré som filmu udelil v dobe prvej projekcie. Je to zlý film, naozaj zlý film, ktorý sa spolieha hlavne na gore, ktorého tu nie je malo. Kedysi sa mi to, pochopiteľne, páčilo, ale teraz gore naozaj nie je to, čo film robí kvalitným. Mením na dva. ()

mysiak

A film od režiséra Hitmana...to by sa dalo pozrieť. No bolo to dobré (2-krát som zaspal), ale ináč hodina dvadsať nuda a potom sa to ako tak rozbehlo.....brutalitou sa nešetrilo, finále sa dalo, ale škaredé baby v horore (to ešte nevidel horor z USA?) a mega roztrasená kamera a náckovia to o čom je....dobre, že to skončilo už to netreba púšťať ()

Kreeki

Čekal jsem sračku a dostal jsem sračku. Toto je totiž blábol, prvních necelých 20 minut vypadalo alespoň zajímavě, zbytek podprahový humos, krev, křik, maso, rozsekané kosti a podobně. Vše vrcholí opravdu detailním pohledem na výbuch hlavy jednoho ze záporáků, případně vykousnutím části krku jiné osobě hlavní hrdinkou. Stejně jako nechápu, proč pod Hostelem je napsáno jméno Quentin Tarantino, tak stejně nechápu, proč se Luc Besson podepsal pod tento snímek, já bych se styděl. O scénáristické stránce tedy radši nemluvit, režie takové hrůza není a jestli tento trend bude pokračovat, tak se brzy dočkáme doby, kdy kamera bude při natáčení přivázána k centrifuze. Do vteřiny předvídatelné a stejně nechutné, natahované a pro duševně zdravého člověka i nekoukatelné, necelé 2 hodiny vyhozené do (k)análu. Ani nevím jestli má těchto filmů smysl stanovovat nějaká procenta. 2/10 alespoň za absenci kravin typu pseudoněmecké pražské Hlavního nádraží, ale to je sotva útěcha.. ()

RAiken

Zběsilá jízda po francouzské krajině, kde vás nečeká vřelé přivítání u sklenky vína, ale pořádná lidská krvavá žranice s potrhle fašistickou rodinkou, jejíž členové jsou sympatičtější jeden víc než druhý, teda kromě tatínka alias Führera, jemuž bych přál ony proslavené negry s kleštěma a letlampou. Xavier Gens servíruje tuto chuťovku se vším všudy, efektní zmatené střihy vyvolávající epileptické záchvěvy ze začátku filmu korespondují s pozdější plynule ustálenější kameru v syrové akční řežbě z konce filmu, abychom si mohli lépe vychutnat každou krvavě násilnou scénu, které jsou vcelku originální a skutečně ODVÁZANÉ. Pár nelogičností ze začátku odpustíte díky podle mě pozdějšímu téměř racionálnímu konání postav a především díky pozdější násilné obrodě jedné z postav, která rozpoutá závěrečné inferno. Prim zde hraje především vizuál a prostředí, které jako by vypadlo z vaší „nejhezčí“ noční můry. Krvavé stopy, háky, cirkulárka, shnilé maso - vše je na svém místě. Prosím nesrovnávat s neinvenčním a otravným kusem jako je Hostel, tady režisérskou sesli pohltil zručnější a vizuálně vytříbenější rejža. Chuťovka pro úchyly, sadisty i masochisty, zvrhlíky a onanisty, zkrátka pro lidi s vytříbeným nechutným hnusem, tedy vkusem... ()

raimi

Francouzská rádobycool jatkařina s otřesně přehrávajícíma náckama. Tenhle film mě spolehlivě znudil a znechutil. Bere se tak vážně, až je to k pláči. ()

K.I.N.G.

Ani mě nenapadají žádná slova, jak vhodně popsat tento film. Co se týče brutality, tak ta se nedá zvládnout na jedno podívání. Já jsem snad drsnější horor ani v životě neviděl. Ihned po skončení jsem nehybně ležel, přemýšlel a nemohl jsem se vrátit do reality. To, co jsem viděl mi nedovolilo myslet na něco jiného, je to zvlášt'ní, ale je to tak. To, že tento sadistický horor svými nechutnostmi, zvrácenostmi a mohutnou porcí gore scének převršuje Texaský masakr motorovou pilou nebo Hostel je snad každému jasné, ale navíc je i po dějové stránce naprosto poutavý a skličující natolik, až se tají dech. Něco tak extrémního jsem opravdu nečekal. Pro mně naprosto geniální. PS: Ta odporná nacistická rodina řezníků je etapa sama o sobě. ()

topi

Výborná jízda prošpikovaná hustou brutalitou!! Frontiers mě nenudili a až se ukázala fašounská kanibalská rodina, bavil jsem se výsostně! Zejména náckovskej starej otec byl hruběj dědula!! Celá rodinka byla správně ujetá a s nikým se moc nesrala! Nejvíc musím pochválit hlavní hrdinku (připomíná mě hodně naši herečku Sandru Novákovou), zahrála perfektně a scénu v prasečinci považuji za pěkně nechutnou! A gore scény jsou pěkně hustý a že jich není málo, u mě vede achilovka a cirkulárka. Skvělej film, ke kterýmu se znovu rád vrátím. ()

Damiel odpad!

0 % - Kromě toho, že se z některých záběrů zvědá kufr, je to nuda jako blázen. Trapné kopírpvání všeho, co už v žánru bylo, bez špetky originality, se snahou o vážnou notu, která ale působí spíš směšně. Trapné. ()

stration

Xavier Gens chtěl dokázat, že i Francouzi umějí natočit Hostel v kombinaci s Texaským masakrem. Dokázal. Nechutností opravdu vyhrál. Střihem vyhrál. Čímkoliv originálním nevyhrál. Podtrženo sečteno. Pro všechny milovníky podobných filmů povinnost a pro ty, kterým se líbil Hostel nutnost k poznání, jak byl Hostel nepovedený. No ale ten hamburger si dnes na svačinku fakt nedám. ()

beran-ek

..nic převratnýho.. nic novýho.. klasické téma s klasickým průběhem a vyvrcholením! Další tuctový horor na styl Texaskýho masakru.. ()

dawe04

Primitivní špinavá řezničina, která kupí jedno klišé za druhým. K tomu naprostá absence atmosféry a sympatických hrdinů. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací