Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Mírouš

Opět řezničina z žabožroutské dílny. Koktejl namíchaný ze starých známých ingrediencí, použitých v jiných filmech (což mi občas vadilo), i hostina a role dědy führera jakoby z oka vypadla naší Jedné netleskající ruce :-), ale i tak silná káva, meine freunde... ()

dan4815

To je tak bizarní film, až se mi postesklo po Saw sérii. Film žádnou výraznější myšlenku nemá, oproti jiným filmům režiséra. Pro lidi, kteří si běžně vaří z kousků z dítěte souseda je to vhodná kuchařka, pro běžné diváky je to nechutnost, pro otrlé diváky je to šance na celkem reálný pohled na lidi, kteří mají rádi lidi... tak trochu jinak, než citově. Problémem filmu je onen plytký děj a nesympatické postavy. O čem jde ve filmu, kde se vraždí? O vraždění a útěk alespoň jednoho z postav. No, ale v tomto filmu tak nějak nefandíte nikomu, možná tak těm vepřům. Takže je vám jedno, jestli někoho zabijí, příběh za tím nevidíte a scény jsou někdy až zbytečně brutální na úkor všeho ostatního. Jedno se filmu musí nechat, po shlédnutí jsem z něj měl zvláštní až divné pocity, protože jsem se místy vcítil do role vězněných. Co bych dělal, kdyby mě někdo pověsil na háky za nohy hlavou dolů? Nebo co bych dělal, kdybych našel retardované děti, které snad nikdy neviděly denní světlo a celý svůj život prožily v tmavém dole? Jsou to věci, se kterými se běžně nesetkávám, a to je na filmu to zajímavé, ačkoliv celé provedení filmu je slabší průměr. ()

jerenymo

Americká vybíjená hraná s puškou na prasata natočená francouzským režisérem rádoby ve francouzském kabátě např purpurových řek, ale na místo toho z toho vznikla patlanina, která ničím nepřekvapí (ani těma "hororovýma" scénama, které tam chybí) a ten střih díky kterému ztrácíme přehled ve všech rádoby strašidelných a akčních scénekách. Děs Běs ()

Gore

Příběh nikterak originální, spíš okopírovanej z nový vlny amerických hloupých remake hororů viz Texaský masakr motorovou pilou plus přidáno tuny explicitní brutality a násilí, na můj vkus až přespříliš krvavého a zbytečnýho. Gens se snaží posouvat hranice diváckého vkusu o trošku dál a zkoušet, co se všechno dá vydržet, ale ne pokaždý je vhodný hejbat s nastavenou laťkou a hlavně, když se mu příběh rozpadá pod rukama a ve finále už jen míchá vyvraždovačku s akční střílečkou a při tom to začínalo jako road movie. ()

wampire23

Francúzsky hostel s nabrúsenou pílou (teda skôr cirkulárkou:D). Na tento film som sa veľmi tešil a trvalo mi dosť dlhú dobu, kým som sa k nemu konečne dostal. Avšak po skončení som zistil, že to bolo zbytočné, pretože trailer obsahuje každú dobrú scénu v takom rýchlom slede, že vo filme snáď ani všetky nie sú:D. No ale poďme už k snímku samotnému. Partička mladých zlodejíčkov sa snaží ukryť niekde v lacnom francúzskom ,,motelíku", ale to ešte netušia, že tu žije fanatická neonacisticko-kanibalistická rodinka. ,,Kladní" záporáci celkom sadnú, škoda len, že po chvíli takmer žiadny neostane. Obzvlášť mi vadí, keď hlavná hrdinka, útle dievča, sa postaví proti presile (nabúchaní týpci so zbraňami) a suverénne vyhráva. Naviac ak B-čko presiahne 100-minútovú stopáž, tak to je skôr nevýhoda, tak ako u tohto prípadu. Tešil som sa a bol som sklamaný. Väčšina z hodnotenia patrí celkom ušlej prvej polovici a niektorým scénam s deštrukciou postáv. Inak slabší priemer, tak 40%. ()

Standic1

Tak to je další důkaz toho, že francouzský horor se drží spíše na podprůměrných příčkách a nevím jestli se mu někdy povede skočit na vyšší stupeň a něčím mě zaujme. Nejblíže tomu byl snímek Aux yeux des vivants. Bohužel Frontiéres jsou nedokonalou kopií několika známých hororů, což by nevadilo, ale těšil jsem se, že to dobré obohatí ještě o pár lahůdek. Nic takového se nestalo. Naprosto nudná byla rodina, která bohužel nevzbuzovala ani krapet respektu, jediný, kdo si užil chvíli slávy byl dědeček, který mi tím, jak prokládal svůj proslov německými, nacisticky mířenými frázémi, strašně připomínal Ivana Trojana ve filmu Jedna ruka netleská :) Velkým positivem jsou krvavé scény a hlavní hrdinka, která si vysloužila můj obdiv. ()

Flopik

Ako nebolo to vyložene zlé ale zase ani ma to nejako nebavilo.Dej v podstate žiadny čo by mi nejako nevadilo ale celkovo ma ani ten príbeh nezaujal.Postavy nesympatické, gore v dnešnej dobre nič prevratné a čo mi vadilo asi najviac je prehnane dlhá stopáž .Čistý priemer, niekdy so svetlejšími chvíľkami inokedy ale zase otravné a roztrasené. ()

psycho_6

po propadáku Hitman, jsem k Frontieres přistupoval dost opatrně. Nakonec jsem byl spokojen - Gens servíruje temný, úchylný přiběh plný násilí a bolesti ve své nejnaturalističtější podobě, takže přesně tak jak to mám rád :o). 3,5* ()

Venous666

Wooow, tak to byl nehorázný masakr ... Konečně někoho napadlo spojit moje oblíbená témata a to horror,gore, thriller a hlavně lehký kanibalismus . Parta zlodějíčku narazí na skupinku lidí milující 3. Říši . Bohužel ( v mém případě Díky bohu) zlodějíčci jsou arabského původu a tak se o ně hosté s patřičnou parádou postarají. Seděl jsem v sedačce jako přilepený, nedokázal jsem se od toho odtrhnout. Až do samotného konce ani nevíte kdo to vlastně přežije. ... Hans, nakonzervuj mi ho ... Jasných 100% ()

Wardan

Asi jsem magor, ale nepřišlo mi to nijak významně brutální. Spíš jsem viděl průměrnou sadu násilností, která je skoro v každém podobném filmu, ne počkat to jsem se spletl, je v každém podobném filmu. O to jsou Frontière(s) retardovanější, a tak jsem byl spíš znuděn. Jo a jen tak btw, v těch dvou akčních scénách se kameraman, střihač a režisér chovají jak retardi. Ale furt se to dá přežít bez újmy na duševním zdravý (narozdíl od pozdějšího Nispelova Pátku Třináctého). ()

paolito

Nuda, nuda, nuda. Nikdy bych nevěřil, že film o nazi kanibalech se dá natočit tak špatně. Parkinsonická kamera, dementní střih, ještě dementnější režie, atmosféra nulová...Příště se budu moooc rozmýšlet, zda má vůbec cenu pustit si další francouzský horor, tohle stejně jako Noc s nabroušenou břitvou stálo za prd ()

katzo

Trpel som snáď viac ako tí mladíci. A nechcelo to skončiť. Asi 3x som myslel, že je game over, ale Xavier Gens nastavoval ďalšie a ďalšie predlžovanie. ()

boul

Vím z čeho vznikl Divide, z nepovedeného Hitmana a Hranice smrti bláznivého Gense. Emotivní a drastická kaše zamotaná až do Hitlerova režimu, padá rychlým spádem a krvý se to jen hemží, plní se barely a všude nemožně stříká. Souhra postav a dějů spadá do klasické americké řezby a řada náhod jak neumřít a vymyslet kravinu s výbuchem plynu a dědu Hitlera s náckovskýma hláškama už bývá až moc.I tak zajimává záležitost k dýchánku o páté a pro řezníky dobrá odreagovačka.. *** a půl. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací