Reklama

Reklama

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

NateLogan

NateLogan (hodnocení, recenze)

javak810i: Pozor SPOILERY: Vystřiženy byly některé úseky ze závěrečného souboje, vůbec nebyla ukázána vzpoura vědců na základně + jejich útok na řídící věž (tohle je vidět v nějakém videu "film o filmu" na YT). A určitě se najdou i další věci (útok Panrody na opevnění Hell's Gate?).

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Ano, Cameron dokázal s 3D to, co zatím žádný jiný. Člověk si mohl tentokrát vybrat, jestli chce 2D nebo 3D. A 3D jen vylepšila celkový zážitek, nebyla stěžejním kamenem jako u jiných filmů. Ikdyž je pravda, že když jsem byl na Avatarovi poprvé, tak jsem při tom (SPOILER), jak Neytiri vystřelila 2. šíp na Laga, uhnul hlavou :D. Ale jinak to prostě bylo s 3D krásnější a film to nekazilo, ba naopak. K tý 3D - j mám s tím zkušenosti. Jde o to, že každá část obrazu se vysílá na jiném kmitočtu ty brýle mají pak speciální filtr, který složí obraz pro obě oči. Tahle technlogie nezkresluje barvy, ale je zatím drahá a potřebuješ k ní telku s minimálně 100, nebo 120hz. Brýle už se dají koupit OEM, ale i tak je jejich cena kolem 2k. Tahle technologie už funguje ve hrách, samsung vyrábí spešl set 24" 120hz monitoru spolu s 3D brýlemi. Ze zkušenosti musím říci, že to vypadá skvěle (třeba Avatar: The game má 3D, jak překvapivé xD) ale je to strašně náročné na grafiku a bolí z toho hlava. A vzhledem k tomu, že kompetetí televizi má málokdo a brýle skoro nikdo, viděl bych to spíš na tu klasickou 3D, kterou si užije víc lidí. Mimochodem ve 3D už byl nějaký 20minutový Shrek.

daEmoNickY

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

javak810i Jojo, něco takového. Kdysi jsem to od nVidie někde viděl. Máš to či s tím máš zkušenost?
Ale 3D filmy doma na monitoru? Alespoň prvních pár (pokud už nejsou) by se mohlo prodávat ostošest .

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

DaliX: Však jsou tací, pro které je to jeden z důvodů, proč tu telku nezapnou. Ale podle návštěvnosti anglické 3D Alenky bych řekl, že i do budoucna se alespoň v Praze jedna-dvě originální kopie uživí. Když už jsme u té Alenky, to 3D nebylo hrozné (to bude až u Titánů, na to bych si vsadil), ale jednoduše nijaké a spoléhalo hlavně na klasické 3D výpady proti divákovi . Burtom mě celkem zklamal. Čímž mimo jiné daleko víc vynikne, co s 3D dokázal Cameron. Bohužel si myslím, že většina 3D filmů půjde v nejbližší době tím druhým směrem (čili bude žít jen z toho, že je to 3D) a něco zajímavého uvidíme až ve filmech od ne vyložených studiových nádeníků.

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Jo už jsem si o tom taky četl, Avatar Redux. Hmm to by mě zajímalo, co tam přidají, konec se mi zdál fajn, nevzpomínám si na části, které by potřebovaly nějak výrazně doplnit, ale co, nechám se překvapit. Ostatně to pokračování prý taky bude. A taky se spekuluje o vydání 3D verze na BD, ale prý ještě ne tenhle rok. Edit: jo, to pokračování má být až za 4-5 let.

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Mysliš jako na bázi Nvidia 3D vision? Jinak to jako prodlouzena verze Avatara nebo Avatar 2? Ten má prý být taky.

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

"Režisér James Cameron potvrdil v rozhovoru pro USA Today, že spolu se studiem Fox pracují na prodloužené kinoverzi aktuálně nejvýdělečnějšího filmu všech dob. Ano, řeč je samozřejmě o 3D trháku Avatar."
Tak to je skvělé, doufám že si to st.ranger nenechá ujít. Tohle bude konečně příběh v plné síle!

daEmoNickY

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

javak810iJojo, 3D brýle.Ale jsou i takové brýle, které zatemňují levé či pravé sklo (oko) zatímco se na obrazovce střídá co by které oko vidělo - jede to 2x rychleji aby to bylo plynulé.

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Někdo může namítat, že z 3D bolí hlava a obraz je rozmazaný. Naštěstí tohle byl první 3D film, ze kterého mě hlava nebolela. A to 3D zpracování Avataru hodně přidává, minimálně co do realičnosti a uvěřitelnosti. Jinak podle mě na DVD a BD 3D nebude, leda tak pro red-cyan brýle, protože na 3D v kině (které je kvalitnějši a nezkresluje barvy) potřebuješ spešl projektor a plátno a to doma každý nemá :D.

daEmoNickY

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

Jsou mezi tím co říkají česky a českými titulky podstatné rozdíly?
Bude to DVD (příp. Bluray) umožňovat 3D?
HanyouNo offense, ale to máš furt zavřené jedno oko když nemáš ráda 3D? Anebo jsi pirát?Co jsi měla s 3D za potíže?

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Tamto bylo :D vsak víte ;) Jinak českej dabing je špička, možná nevěříte ale to jste nešlišely dabingy ostatních zemí. Je pravda, že se najde spousta šitů, ale co třeba série Četníků a Filippovský nebo Simpsonovi... Ani u Avatara nebyl dabing špatný, Stephen Lang byl hustej a i Sam a Sigourney ušli (např krásně vyslovené "zřím tě" po přijezdu na torukovi). Horší to bylo s Neytiri, tam byl místy kostrbatý a nepřirozený, tam to prostě na originál nemá, hlavně teda ty "hlášky" jako "tady bys být němel, za tohle se neděkuje, nerozumný jak děcko atd." Ale celkově jsem spokojen a vyloženě mě nerušil v užívání si filmu.

Bat55

Bat55 (hodnocení, recenze)

Dabing je všade.Preto je najlepšie DVDčko s niekoľkými jazykmi (najlepšie origoš),kde si to možeš dať v originále.VeVeXXXXXX:Nechápem,čo všetkým na dabingu tak príšerne vadí.A kor na CZ.Chápem,bohviečo to nie je,ale keby si videla maďarský a nedajbože Poľský,hneď by si povedala,že ten CZ je aspoň obstojný.Nie je tak hrozný.Ale v posledných rokoch nič moc.Ale original je original.DaliX.My 3D neodsudzujeme,my len diskutujeme.Ja proti 3D nič nemám,je to super,ale sú s tým trapný,keď to všade cpú.A najlepšie je film natočiť v 3D a nie ho v 3D potom dokončený už len dorábať.Hanyou:2D určite vždy bude na výber :-)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Náhodou já osobně jsem v poslední době s naším dabingem celkem i spokojenej. Na originál to smaozřejmě nemá, o tom jako žádná, ale ten dabing shit taky není a tak mi to srdce netrhá, když jdu na 3D s dabingem, no bóže ;-) Ostatně, doma si 2D a originál poslechnu kdykoli, 3D těžko...

DaliX

DaliX (hodnocení, recenze)

VEVEXXXXXX:Ako pre koho, keby to malo platiť, tak by telku nikto z nás ani nezapol:D

DaliX

DaliX (hodnocení, recenze)

Nechápem čo vám tak vadí na 3D. Akože ja to tiež nejako nechvaľujem ale aby som si preto lámal hlavu je somarina:)

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

bat55: vím, ale stále věřím, že bude na výběr i 2D verze. Jinak holt přestanu utrácet za kino.

Bat55

Bat55 (hodnocení, recenze)

Hanyou:A to si predstáv,že všetky filmy (blockbustery) pojdú do kina v 3D.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

javak810i: s tím 3D opravdu nevím zda je horší než u jiných filmu, spíš o tom pochybuji. Nicméně 3D nemám ráda celkově (teď u Alenky bylo hrozné). Ale pozvání do kina beru na vědomí. :)

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Já respektuji názory ostatních a chápu, že se to někomu líbí míň, ale jak někdo může mít takovou averzi, to fakt nevím. Ale s tím stěrem na "ploché postavy" a 3D - to si fakt zabil :D 2 Hanyou: to víš, tím 3D to akorát zprznili, někde jsem dokonce četl, že porotě pro oscara předložili dokonce jen 2D verzi, protože ta 3D se prostě nepovedla a v době dnešních 3D filmů by způsobila maximálně jen ostudu. Líbí se mi tvůj osobitý názor, škoda, že už nedávají taková esa jako 2012 nebo Speed racer, hned bych s tebou do toho kina zašel ;): -*

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

daEmoNickY: Na 3D jsem (bohužel) byla. Nepomohlo to, spíše naopak.

A máš pravdu. Paranoiu zrovna nepotřebuju.

daEmoNickY

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

HanyouNegativní kritika filmu většinou vychází z toho, že se nelíbil a ne ze závisti. --------------------------------------Spíš bych řekl : negativní kritika způsobuje nelibost a závist.
Měla jsi jít na 3D, pak by postavy ploché nebyly.
javak810iPřečti si http://maly.blog.sme.sk/c/72147/Trvale-udrzitelna-krava.html a http://maly.blog.sme.sk/c/72255/Trvale-udrzitelna-krava-II.html . Snad pak podobné komentáře tak moc vážně brát nebudeš.
Hele, kdyby na to šla zhulená, tak by si to užila (pokud by nedostala paranoiu, kterou asi slečna nerada).

Bat55

Bat55 (hodnocení, recenze)

Asi to nechápete,však ale každému sa to páčiť nemože a nájdú sa aj taký,ktorým to nudné pripadá.Je to výborné,ale nie každý je toho názoru.Tak každý má právo na vlastný názor,nech je akýkoľvek...

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Jsitě že nee - Cameron je teďkom více než kdy jindy KING :-)

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Reklama

Reklama