Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Nassau

Pěkná nerdovská záležitost, která díky krátké stopáži nenudí, je vtipná a správně po Anglicku ulítlá, ale bez silnější odezvy. Silné 3*. ()

Madluska

Znáte tu prekérní situaci, když se díváte na film, v němž se tvůrci pokouší rozlousknout oříšek cestování v čase a ono jim to prostě nejde a akorát si podřezávají větev, na které sedí? Tak to asi nejste sami, protože podobný problém zřejmě řešil i Gareth Carrivick, a tak natočil tohle. Nutno říct, že dané téma (cestování v čase) je uchopeno mnohem líp než třeba v Prince of Persia. (Což ovšem není nikterak těžké, ale co už, stejně ten film nezměním... :-)) Kromě zajímavého námětu je fajn vidět Roye (promiň, Chrisi, ale ty už holt asi navždy zůstaneš Royem) v poněkud odlišné roli. I když zas tak jiná není - pořád hraje podivína pohlceného svým zvláštním světem. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, co všechno se může pokazit (chcete-li přihodit) při tomhle výletu nazpátek nebo kupředu, co si dovolit můžete a co naopak nesmíte, tenhle film vám asi tak úplně neodpoví, ale aspoň se u něj pobavíte a pár základních pravidel se nakonec taky dozvíte. Hlavně ale vydržte do konce. I když Galadriel prohlásila, že konec je lehce pitomý, já si myslím něco jiného. :-) ()

BluT

Jako objektivně na čistý čtyři hvězdy, ale díky hlavnímu tématu filmu a taky hercům zvyšuju na pěknejch pět. Možná chybělo trochu víc akce, ale správnýho nerda nemůže tenhle film nepotěšit. Ne že bych byl nerd v pravym slova smyslu, ale, hm.. jak bych to... No, prostě se mi líbí sci-fi. Teda science fiction :) ()

punchandcoffee

Představivší je úžasnej termín. Využiju. Chris O'Dowd se postaral o všechnu zábavu, ale nemluvila bych tu přímo o smršti "britského humoru", to už bychom tak mohli titulovat kdeco. Film mi přišel nekomplexní a nedodělaný a vůbec to není problém nízkého rozpočtu. Posledních 5 minut kompletně zruinovalo zbytky nevšednosti, který si děj doposud držel a byl tak stejně pitomý jako hlavní hrdinka. ()

Michelle75

Nečekaně zábavná podívaná, po úvodním zděšení na jaké tři týpky se budu muset dívat beru své předsudky zpět a musím jen a jen chválit. A hóódně originální. ()

los.negros

Spojení komedie se sci-fi je pro mě ta nejideálnější kombinace, jakou si vůbec dokážu představit. Nehledě na to, že Chris O'Dowd je pro mě vtipnej už jen proto, jak vypadá a když byl jeho vzhled doplněn o cestování v čase, tak jsem si to maximálně užil :) Dávám 4* jen proto, že se mi uplně nezamlouval styl, jakým byl film natočen (asi díky BBC). >80% ()

joora1

Vtipný a netradiční film, který jen tak neuvidíte je celý o cestování v čase. Pro milovníky scifi a britského humoru super, pro ostatní asi spíše průměr. Navíc trhliny v čase nemá jen příběh, ale i samotný scénář - čekal bych malinko propracovanější situace, ale zase chápu, není to Inception. Za mě je to příjemná a pohodová komedie, u které se určitě člověk nenudí, sem tam se zasměje nápadu nebo vtipu, ale na víc jak 3* to nevyšponuje. ()

klukluka

Tohle mi nesedlo. Nebavilo mě to ani jako komedie (vysloveně to pro mě nemělo příjemnou atmosféru), ani jako sci-fi. ()

Hanys_

Hrátky s časem v anglické hospodě. Pěkně s humorem, za pár liber natočené fan video. V podstatě spokojenost, ale podobní Timecrimes a nedávný Triangle se mi přece jen líbili krapet více. 6.5/10 ()

irigi

Film super, ale na konci jsem se fakt těšil, že se portál zavře a všichni spadnou na dlažbu ... to by tomu dalo takovou pěknou pointu ;-) ()

1860

Že by se jednalo o velikej nářez, u kterýho si potrháte bránice, to teda ne, ale celou dobu budete mít široký úsměv na rtech.. Zkrátka britský humor zde válél na plný čáře a občas sem byl dokonce u vytržení z promyšlenosti celého filmu.. ()

Paity

Milé, nevtíravé, originální a hlavně zábavné navíc doplněné o roztomilý lolitkovský obličej Anny Faris. Jednohubka, které by určitě neměla být zapomenuta. ()