Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Olík

Co lepší se může stát dvojici sci-fi nadšenců a jejich skeptickému příteli než na hospodských záchodcích najít trhlinu v časovém kontinuu. A nebo to zase taková výhra není? Škoda, rozběhlo se to jako originálně nápaditá komedie se současným anglickým humorem, skvěle zahranými party a nerdími dialogy (minimálně za čtyři hvězdičky). Bohužel v průběhu času film stagnuje až k nedotaženému závěru. I tak příjemné nízkorozpočtové pokoukáníčko. ()

Ukubumbahoo

Pro cestování v čase platí, jak známo, několik pravidel, která by měl cestovatel znát. Pokud je nezná, může se totiž jednoduše stát, že třeba přestane existovat. Patří-li pozorovatel filmu mezi neznalce těchto pravidel, ať pozorně sleduje. Zná-li je, nechť si je zopakuje a pak už se může v klidu bavit. Na ujetosti se zde dá stavět obrovský portál, který vás dovede k slušné zábavě. Ujeté a vtipné Sci-Fi (science- fiction) o cestování v čase, jaké tu nebylo od dob, co se z minulosti/budoucnosti vrátil Marty McFly. ()

Deratizer

Za co má toto 72 %? Čekal jsem pořádnou dobrodružnou dávku cestováním v čase se vším všudy už kvůli vysokýmu hodnocení a reklamě a dostal jsem ubohou kravinu, na kterou se dá kouknout, ale je to fakt blbost. Žádný dobový cestování v čase se nekoná, žádný vizuální orgie na toto téma, no prostě jsem čekal dobrodružnou a plnohodnotnou výpravu časem se zajímavou trikovou a vizuální stránkou a zajímavým dějem, ale nedosáhlo to ani na tři hvězdičky. U této komedie jsem smíchy nezvracel. Časová brána na WC v hospodě na mě fakt nezapůsobila. ()

vojo

Na to, že nemám sci-fi, sájsn fikšn rád som sa dosť bavil, zato môžu tie časové paradoxy, a ktovie čo sa deje v paralelnom vesmíre:) ()

Hapretor

Tohle neni sci-fi ani náhodou. Jen se tady omýlá téma cestování časem. Je to prostě komedie, ale ne zas tak vtipná. Lákadlem byl Chris O´Dowd. Snímek ničím výjimečný, ale zabaví. Konec je, bohužel, velmi stupidní. ()

augustine

Čím by si chcel byť keby si mohol byť čímkoľvek vo vesmíre? Time Lord! A nedivím sa. Sú múdri, pekní a proste britskí, a hlavne ženské na nich letia. Asi najlepší film o britskom cestovaní v čase, pri ktorom som miestami až cvkla do nohavičiek od smiechu. Pre fanúšikov Doctora Who by tento film mal byť povinný. ()

drankeryth

Dobra komedia, ktora vynikala dobrym vyberom hercov a o scenari ani nehovorim. Film mal to svoje caro domacim prostredim typickej britskej krcmicky, kde sa to vsetko vyvijalo velmi zaujimavym dejom, ako to vsetko dopadne. Pre mna tento film bol milym prekvapenim a som rad, ze som mal moznost vidiet tento pozoruhodne spracovany dej na vlastne oci:) ()

Raziel_cz

Příjemná kravinka s O'Dowdem v hlavní roli. Pokud ho máte rádi, běžte do toho. Zázraky ale nečekejte. Smíchem se na podlahu takřka určitě nesložíte, originální zápletka si z filmu dělá něco jako Galaxy Quest pro nové tisíciletí, ale tak kultovní záležitost z něho nikdy nebude. Ačkoliv s ním má víc společného, než se na první pohled může zdát. ()

char_t

Wow, jak mohl tenhle film tak zapadnout? Dost možná nejlepší film o cestování v čase, rozhodně nejzábavnější. Potěší i obsazení v čele s IT-crowďáckým O'Dowdem a stále sličnou Annou Faris. ()

Luk Skywalker

Vzhledem k tomu, že je to komorní film , tak tu čtvrtou hvězdu dám, ale asi 3 a půl. Přičemž konec je takový, jaký se od tohoto typu filmů očekává, kde je něco s časem, tak to končí buď divně nebo je to neukončené. Příběh to má, pěkně to odsejpá, divák se i díky stopáži nenudí, herecké výkony dobré, jen vtipu by to chtělo více. Na závěr jen pelička: Dabing Chrise O'Dowda je (pokud si dobře pamatuji) stejný jako v IT Crowd (které jsem sledoval na ČT 2 s titulky), to si HBO pohlídalo. ()

Qeo

Co víc si přát, než bandu britských geeků a trhlinu v časoprostoru na záchodech! Perfektní načasování... ()

Torgal

Príjemná britská komédia ktorá dokazuje, že na solídnu porciu zábavy niekedy stačí jeden dobrý nápad a minimálny rozpočet. Ku koncu sa to už trochu moc komplikuje, ale inak je nápad o cestovaní v čase a problémami s tým súvisiacimi spracovaný veľmi dobre. 7/10 ()

pepa3rd

Miluju filmy o cestování časem, miluju anglický humor a i Chris O'Dowd ukázal v IT Crowd, že má výborný komediální talent. Bohužel nic z toho tu nesplnilo mé očekávání. Nebylo to až tak špatné, ale nezasmál jsem se ani jednou a to je na anglickou komedii o cestování časem, která staví na konverzaci, nikoliv na zvláštních efektech, hodně špatný výsledek. 50 % ()

muskcz

Cestování časem v hospodě u piva. :D Konečně komedie, u které jsem se zase jednou pořádně pobavil. "Kluci, jsme v háji. Millie je editorka. Editorka, pamatujete? Zabíjejí lidi na vrcholu slávy, třeba Kevina Costnera. A myslím, že teď jde po nás." ()

foundation

Ach bože prečo. Zasa je to ale jeden prípad kedy na tom konečnom zhodnotení nesiem vinu aj ja pretože po tej absolútne perfektnej prvej hodine, kde tá komediálna rovina iba ľahučko lízala perfektné odľahčené scifi, som čakal že záverečných 30 minút už to film vydrží a tvorcovia naservírújú nejaký parádny END. No a úplne som zabudol na to že to celé bolo myslené oveľa viac ako komédia než ako scifi. Takže keď tak rozmýšľam, na vine si je tak trochu aj film sám. Nechcelo to už nič iné len aby scénaristi posedeli nad tými lajstrami o nejaké dve hodinky dlhšie a mohla z toho byť jedna z najlepších podobných záležitostí za veľmi dlhú dobu. Nakoniec iba pekne pozerateľných 70 percent. A áno. Nevypínať titulky, tá jedna scénka na záver ma potešila. ()

Pekisan

Osobne mi anglicky humor velmi sedi, tiez mam rad sci-fi. Nie som sice nejaky odbornik ale Star Trek od Star Wars rozoznam. Toto bolo pre mna celkom velke sklamanie. Podla mna celkom dost nevyuzity potencial situacii, ktore mozu nastat cestovanim v case a hlavne som sa tusim ani raz nezasmial. Jedina pozitivna vec bude asi minutaz. ()