Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

Kopi1

Frank Darabont znovu ukázal, že ví přesně co chce natočit a jak to chce udělat, proto tomu také odpovídá délka filmu, kde je příběh dovyprávěn do posledního detailu. Film jsem si velmi užil, hezky napsaný, atmosféra 50. let je výborná a všichni herci byli skvělí. Škoda, že Jim neudělal více dramatických filmů, protože každé jeho drama je výborné. ()

Besyn

Frank Darabont neumí natočit průměrný,nebo nedej bože špatný film.A do třetice to tady potvrdil.Majestic je krásný film a ač určitě Shawshank či Zelenou míli v ničem nepřekonává,neměl by si jej nikdo nechat ujít.A Jimovi Carreymu další dramatická role opět sekla. ()

plagjoklas

Jeden veľmi dobrý film. už dlho vravím že Jim Carrey je veľký herec a viac mu sedia charakterové role. A tu to znova dokázal. No film má veľkú chybu a to v tom že je podľa mňa plný dosť neznámych mien a celý film nesie na bedrách Jim. Až teraz čítam že tam hral aj môj obľúbený Bruce Campbell ale aj tak si neviem vybaviť ktorú postavu hral on. škoda. Inak ešte mi na filme vadili tie do očí bijúce počítačové pozadia (scénka na majáku) ale inak naozaj nemám čo filmu vyčítať. Má skvelú atmosféru a aj ked je to fakt poriadna hra na city je to podla mna najlepší Darabontov film(ktorého reziu inak rovnako ako Jossie nemám moc rád). ()

pepa3rd

Zajímavé, vidět Jima Carryho v pro něho netipické roli. Alespoň já jsem od filmu očekával něco zcela jiného (Carryho klasickou ztřeštěnou romantickou komedii) a přesto, že se nenaplnila má očekávání, byl jsem velmi mile překvapen. Příjemná, vyvážená podívaná bez přehmatů. Jeden z filmů, na který se rád kdykoliv podívám znovu. ()

bolf!k

Hodně dobrý. O vyšší hodnocení Majestic přišel až kvůli poslední čtvrthodince, která mě americkým patriotismem a přehnaným happy endem (Přece jen, kdyby na nádraží čekala jen Adele, bylo by to asi mnohem uvěřitelnější a snesitelnější) zkazila chuť. Ale jinak Super. Hlavně herci, jejichž výběr, jak už to u Darabonta bývá, mi přišel geniální. Celkově pak nějakých 85% ()

Miki68

Velmi dobře natočený film. Trochu jiný pohled na padesátá léta v Americe a mccarthyovské běsnění. Jim Carrey je standardně dobrý. Viděl jsem ho i lepšího v mnoha jiných "vážnějších polohách" (Věčný svit...) ale nemám problém ani s jeho komediálními úlety. Skvěle zahrál i Martin Landau, kterého si pamatuju z Allenových Zločinů a poklesků. Dobrá muzika evokující nástup rockenrollu. Tempo mi naopak přišlo naprosto odpovídající atmosféře a celkovému vyznění filmu. ()

Amilet

Místy moc sladké, oobčas mi vadili špatně hrající komparzisté ale Jim Carrey, Martin Landau a Darabount jsou mí favoriti a tohle dílko mě pohladilo po duši a zahřálo, tak si přidám. 5* ()

ZackSawyer

Nemůžu si pomoct, ale na mě to působilo tak moc uměle, že jsem tomu nevěřil, to je celá potíž. Uměle vytvořené městečko v ateliéru, příběh předvídatelný, projevy lidí moc umělé. Zklamání, na to kdo v tom hrál a kdo to režíroval. Věděl jsem jak to dopadne, jen tu stopáž přetrpět. Škoda ()

BaronDevil

Tak za me urcite 5*. Vzdycky jsem totiz mel Jima Carreyho za herecky odpad, ktery je schopen zahrat maximalne tak Blby a blbejsi, nebo Masku. A az dot ed jsem ho videl jen v podobnych filmech, kde hral (asi az moc povedene) same s prominutim kreteny s iq houpaciho kone. A ted se mi dostal do ruky majestic. Drama? Jim Carrey? Uz tahle predstava me donutila prekonat svoji nelibost k tomuto herci a zkusil jsem se na to podivat. Nakonec jsem ty 2,5 hodiny dokoukal a vubec nelituji a navic u me Jim hodne ziskal (ja vim ze je mu to jedno, ale to je zas jedno me :D ). Uz za ten sok, ze je schopen zahrat vaznou roli opravdu, opravdu dobre, navic v dobrem filmu... A k tomu vsemu se v mensich ci vetsich epizodnich rolich objevuje velka spousta mnou velmi oblibenych hercu. Mohu jen doporucit. ()

NightPorter odpad!

Uffff, tak to je hrůzostrašné, klasický Darabont. Nevím, k čemu ty jeho přišernosti přirovnat, ale připomíná mi to Nickelback filmového světa :-D ()

Stíba

Z počátku jsem si to nemyslel, ale nakonec si mě film dokázal svojí stylizací, myšlenkou či hudebním podkreslením naprosto získat. Ta jakási přehnaná dokonalost mi tady vůbec nevadila. ()

Razzor_82

"To bydlíme v kině?" Frank Darabont natřískal tenhle film o znovunalezení identity romantikou a dojemnými scénami. Hlavně silné sblížení s Martinem Landau je plné emocí. Dokonalý děj nám pomalu plyne a jde čím dál více do hloubky. Jim Carrey opět dokázal, že je fantastický i ve vážnějších rolích. Nemusí hrát pořád trhlé blbečky.  Laurie Holden velmi příjemná. Pohodový film s pěknou atmosférou padesátek. 8/10 ()

duffi

Výborný snímek s překvapivým Jimem Carreyem, i když už jsem si zvykl, že dokáže hrát i charakterní role. Film mne překvapil a určitě stojí za shlédnutí. ()

E lan

Na Franka Darabonta dobrý film, jinak určitě nadprůměrná podívaná s příjemně civilní Jimem Carreym v hlavní roli. Téma komunistické perzekuce na pozadí je navíc také velmi zajímavá, určitě z našeho pohledu. ()

Martin9

Další bezchybný Darabontův kousek. Perfektní bezchybná režie se skvěle propracovaným koncem. Také skvělý herecký výkon, a to hlavně Jima Carreyho. Je to sice nejhorší Darabontův film, ale přesto pětihvězdičková zábava. Jediné co by někomu mohlo vadit je moc protažený začátek, ale já sem s tim tolik problém neměl. Mimochodem můj 50. komentář :). 90% ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)