Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátu. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině... (TV Nova)

Ollie235

Líbí se mi ten nápad - jako člověk, co po knize sáhne rád, musím ocenit, že se někdo k něčemu takovému odhodlal, ale tím vlastně veškerá pozitiva končí. V čem byl problém? Do detailů zabíhat netřeba - jednoduše mě to nudilo, navíc se mi Fraser nejevil jako ideální volba pro hlavní roli. Je to škoda, ale za víc než 1* to u mě nebylo. ()

Lovely.Bones

Hezké, milé, rodinné dobrodružství, které je bohužel pouhou kapičkou v moři průměru v tomto žánru! Infantilnější příběh naštěstí nahrazují naprosto skvělí herci. Helen Mirren je božská a Andy Serkis je v roli záporáka hodně vtipný. Efekty nejsou nejhorší a CGI potvory jsou hezké. Za jedno shlédnutí to rozhodně stojí a možná se budete s dětmi i příjemně bavit. ()

Pavelos

Celý film působí takovým neuhlazeným dojmem. Pořád jsem si říkal kdy se tam konečně začne dít něco co by mě alespoň trošku nakoplo, ale bohužel se to do konce filmu nějak nedostavilo:-( Pravdou ale je že je to rodinné fantasy, které má špíše odreagovat než nějak unášet.. Co mě zaujalo?? Graficky vytvořený "Stín", který jakoby patřil do filmu jménem Mumie:-) a hezká role patřila postavě Prašprsta - potulného kejklíře. Chtěl jsem dát pouze dvě hvězdičky, ale pro milovníka fantasy je to prostě složitý:-) ()

El Loco

SHIFT+F8...Najväčšia fantasy zlátanina, akú som videl od čias čiernej škvrny vo filmografii Ridleyho Scotta, LEGEND (1985). Absolútne tu nič nefunguje, príbeh je hrozne nudný, plytký a infantilný (čím sa nechcem dotknúť knižnej predlohy „Tintenherz“ od Caroliny Funke, tam to možno pasuje inak), scenár je tiež totálny brak a chovanie postáv je hlúpe a nelogické. Akú takú úroveň tu zachraňujú aspoň herci ako Paul Bettany, Jim Broadbent a Helen Mirren (Brendana Frasera medzi hercov nepočítam) a aj s ohľadom na ich referencie dvojnásobne zamrzí, akým prepadákom sa INKHEART stal. Nemá zmysel si niečo namýšľať, je to asi najhorší film, aký som videl za posledných 12 mesiacov. Nadšením ma veru nenapĺňa, že v roku 2012 sa na nás chystá pokračovanie „The InkWorld Trilogy“, INKSPELL (samozrejme 3-D). ()

jacksax

Tak tohle je rozhodně jedna z nejhorších filmových adaptací, co jsem viděl. Evropský fantasy příběh jednoduše nepřežil poameričtění Hollywoodem. Co mohlo vzniknout za "veledílo", když tvůrci jednoduše sebrali postavy a pokusili se jim vytvořit jiné charaktery... Těžko mohli Fraser s Bettanym předvést víc než přihlouplé druhořadé postavičky, které bohužel nebudí pražádný divákův zájem. Samoúčelné pohledy na "krásné hory" - navíc z těch nejnemožnějších úhlů budí oprávněné otázky na příčetnost režiséra. Vyhněte se této slátanině mílovými kroky. Předloha sice není zázračná, ale toto je opravdu nuda pro opožděné. ()

TomasKotlant

Fantasy příběh v blockbusterovém provedení, kterému vládnou nevýrazné výkony místy známých herců a kvanta pixelů z digitální postprodukce. Vše završeno těžko spočitatelným kvantem happy endů. Je tam nějaké tajemství, občas to vypadá hezky, příliš nenudí. *** Ve zkratce: Dávejte si pozor, co píšete. Někdy to může být skutečnější, než by se mohlo zdát. ()

Rochester

5 hvězdiček za přitažlivý námět plný podobenství, moudrosti o uvážlivém používání slov, aby pak nebyla zneužita zlem v jakékoliv podobě !!! ()

Bozvav

Krásný příběh o oživených příbězích z knih. Brendan Fraser jako muž s kouzelným jazykem, který pokud něco přečte, tak to se stane skutečností. Bohužel ani sám předčitač neumí ovlivnit, co přesně se stane. Tak se na svět dostanou magičtí tvorové, kouzelné bytosti i velmi zlí padouši, stejně tak i ti dobří. Krásně natočeno, pěkná hudba a dobrý konec, prostě fantasy pohádka pro starší děti a dospělé. Za mne 75%. ()

zdeny99

Z fantazy knížky vystupují tajuplné příšery a bytosti. Z reálného světa si udělají svůj nový fantazy svět. Jenže ten jejich fantazy svět je strašně zmatený. [6784. hodnocení, 287. komentář, 58%] ()

SpeedyCZ

Bohužel, postavy unylé( Bettany byl celkem snesitelný), příběh podaný nezajímavě a nudně. Trailer mě hodně navnadil, bohužel film mě už od prvních minut zklamával čím dál tím víc. Knihu jsem sice nikdy nečetl, ale jsem si jist, že tak zajímavý námět mohl být zpodobněn mnohem lépe. Škoda. ()

Mary19

A další nepříliš úspěšné filmové zpracování knižní předlohy, které selhává téměř ve všech bodech. Není zábavné, není napínavé a není ani zajímavé. Snaha o zpestření příběhu častými dějovými zvraty působí směšně a celý film se namísto zajímavým pro rozvoj příběhu důležitým situacím raději věnuje naprosto nepodstatným dějovým linkám (například té okolo Helen Mirren)... Hvězdné herecké obsazení a vysoký rozpočet mě opravdu navnadily, o to více mě tak bolí tahle trestuhodně nevyužitá šance... 40% ()

Ben Nevis

Námět je to zajímavý a vymyká se z klasického klišé scénáře "hlavní hrdina je předurčen k poražení zlého tyrana". Zpracování však nic moc. Hlavní hrdinové akorát pobíhají sem a tam, mění své rozhodnutí třikrát za film. V hlavním záporákovi jsem viděla pitvořicího se Gluma, i když pravda, že moc prostoru ve filmu neměl. A Helen Mirren, která excelovala jako Královna, komediální/odlehčující role nesedne. ()

FilmWave

Tlupa padouchů vedená přehrávajícím Andy Serkisem působí jak partička z Mad Maxe. Po slibném začátku se film jakoby zacyklí v poněkud podivných reáliíích hradu a připomíná východoněmeckou televizní pohádku. Trestuhodně nevyužité herecké obsazení. ()

Olík

Pohádkové vyprávění podle knihy Cornelie Funke s dobrodruhem na volné noze Brendanem Fraserem v hlavní roli Mo Flocharta, kterému při čtení postavy sami vyskakují ze stránek knih. Má to však jeden velký háček – Mo ne vždy vyčte Mirka Dušína. Oč je námět originálnější, o to více se v tom režisér plácá a hlavně konec jsem pobral jen tak tak. Výsledkem je celkem koukatelná báchorka připomínající Nekonečný příběh v temnějším hávu. ()

Wolvie

Obří překvapení plné nápadů,zajímavých herců a spoustou zábavných odkazů na různé fantasy filmy.Velké překvapení! ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)