Křišťálek meč (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

• Crocuta

Do třetice všeho zlého aneb další příspěvek janečkovské (údajně veřejnoprávní) televize k letošním vánocům. Slibný začátek, kdy se zpozdilý vévoda vydává na válečnou výpravu proti cca 60ti lapkům spolu s pěti jezdci a sedmi pěšáky a všichni se pak diví že v boji hrdinně padl, je vzápětí rozmělněn do zmatené a především nudné skazky. Té vévodí dvojice Bydžovská - Hrzánová v rolích podivínských ženštin, jež zmatou ztraceného kovářského synka natolik, že v jedné z nich nepozná ani vlastní matku. Následně je tento jinoch bodnut do břicha bývalou kamarádkou (a budoucí životní partnerkou v jedné osobě), aby vše vyvrcholilo závěrečnou všeobecnou veselicí a zahozením artefaktu, který všichni celou dobu hledali. Ach jo! Dvě hvězdičky za hezké exteriéry a hereckou a muzikantskou účast matadora z ETC Olina Nejezchleby.(26.12.2007)

• draggo

Jedna z těch slabších pohádek. Příběhově prázdné a nezajímavé, nováčci hrají strašně. Ale celkem slušná hudba a dobré výkony starších herců. 35% a 2*(25.6.2010)

Krásný stylový příběh o síle lásky. Ač televizní pohádka, naprosto si mě získala. Kostýmy, hudba, lokace - paráda, konečně něco na úrovni. Mladí herci sympatičtí, trio ostřílených hereček jako vždy skvělé. Proč tahle pohádka nebyla na Štedrý večer místo Tří životů?(26.12.2007)

• swamp

Na pohádku možná až příliš nepohádkové. :( A já se tak těšil. Jen díky tomu, že námětem byla pohádka Karla Šiktance, a tudíž je vše zahalenou poetickou clonou, nespadl tento počin Jitky Němcové až na samé dno.(3.1.2008)

• Beckett51

Tento film mě dalo by se říct ničím nezaujal. Snad jen pěkná krajina, hrad a Roden vypadající jako Gary Oldman. 20%(15.4.2010)