poster

Křišťálek meč (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

 • blackrain
  **

  Mahulena Bočanová se do svého zármutku tak položila, že už jí jen chybělo, aby vytáhla zdobenou dýku a vrazila si ji samým žalem do prsou. To by ovšem na jeden pohádkový příběh bylo až příliš.(31.8.2009)

 • Crocuta
  **

  Do třetice všeho zlého aneb další příspěvek janečkovské (údajně veřejnoprávní) televize k letošním vánocům. Slibný začátek, kdy se zpozdilý vévoda vydává na válečnou výpravu proti cca 60ti lapkům spolu s pěti jezdci a sedmi pěšáky a všichni se pak diví že v boji hrdinně padl, je vzápětí rozmělněn do zmatené a především nudné skazky. Té vévodí dvojice Bydžovská - Hrzánová v rolích podivínských ženštin, jež zmatou ztraceného kovářského synka natolik, že v jedné z nich nepozná ani vlastní matku. Následně je tento jinoch bodnut do břicha bývalou kamarádkou (a budoucí životní partnerkou v jedné osobě), aby vše vyvrcholilo závěrečnou všeobecnou veselicí a zahozením artefaktu, který všichni celou dobu hledali. Ach jo! Dvě hvězdičky za hezké exteriéry a hereckou a muzikantskou účast matadora z ETC Olina Nejezchleby.(26.12.2007)

 • Morien
  *****

  Krásný stylový příběh o síle lásky. Ač televizní pohádka, naprosto si mě získala. Kostýmy, hudba, lokace - paráda, konečně něco na úrovni. Mladí herci sympatičtí, trio ostřílených hereček jako vždy skvělé. Proč tahle pohádka nebyla na Štedrý večer místo Tří životů?(26.12.2007)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +pěkné písničky, první polovina příběhu -druhá polovina příběhu, postavy/// Tak tohle mě zpočátku velice zaujalo. Potěší pěkná bitva, příběh s potencíálem a do toho krásná hudba. Ovšem co se stalo potom, to jsem teda koukal. Jakoby úplně jiná pohádka. Nuda střídá nudu. Jedna divná postava vedle druhé a ja se du podívat kolik že to má minut. Kdyby to mělo být delší než je, tak to asi nevydejchám. Tohle co autor provedl s touhle pohádkou v druhé půlce mi bude muset někdo vysvětlit./// Celkem 51%///(11.1.2008)

 • triatlet
  ***

  Pěkné baladické verše Karla Šiktance rámují průměrný příběh, výprava odpovídá "studiovému" pojetí. Herecky zaujme především Zuzana Bydžovská.(2.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace