Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

predators

Jednoznačně průměrný horůrek. A taky jsem nic převratného nečekal a vyplatilo se to. Proto mě spíše mile překvapil a nebýt jasně viditelné předvídavosti, bylo by to o něco lepší. Ale jak říkám, průměr a jedna houbička navíc:-) 55% ()

SeBig odpad!

99,99999% "hororů" v lese, vyhulený náctiletý kokoti.. dopíči tohle bylo vometaný už v šedesátkách. Přidte už s něčim novým. Sračka totální. ()

LaciLC

Ach, nie žeby som od tohto írskeho hororu očakával nejaký výnimočný zážitok, ale podobne ako užívateľ jojinecko som si myslel, že už len kvôli tomu pôvodu to bude niečím iné, odlišné, originálnejšie. No, nestalo sa... Ide o ďalšiu stupídnu vyvražďovačku, ktorá sa tvári, že má neokukaný námet, ale pritom je od začiatku do konca preplnená klišé a ľakačkami, ktoré by nevystrašili ani malé decko. O nejakej atmosfére tu už dupľom nemôže byť žiadna reč, jednoducho opäť neviem, prečo tento film vznikol. Nie je to však na odpad!, z časti to zachránila veľmi slušná vizuálna stránka, ale neviem, či sa kvôli nej oplatí pozrieť celý film. Mohla to byť "jazda", potenciál bol, vcelku som sa tešil a opäť som sa bohužiaľ sklamal. Snáď to niekedy konečne vyjde... ()

korbitch22

u hororu,má jít především o to,aby diváka děsil,pokud k tomu má nějaký vyloženě dobrý scénář taky bezva.houbičky jsou sice děsně předvídatelné,scénář neoplývá buh ví jak skvělou zápletkou,ale ve výsledku perfektně děsí.haluzojidní vyvražďovačka,s notně temnou a depresivní atmosférou,mě perfektně dostala.podělaná kráva,co umí podělaně mluvit jak by smet.to že je vrahem bestiálně (SPOILER jak píča) zhoubovaná bloncka,jsem veděl asi 50 minut před koncem...no a?to filmu neubírá na atmosféře a schopnosti člověka přikovat do křesla a o to má u hororu jít především,že? ()

bassator

Často vybírám film na pěkný plakát, nebo na zajímavý název... a proto se častokrát spálím. Toto mělo oboje - tím pádem jsem čekal totální prů... . A ono naopak. Bavil jsem se dobře a to i bez houbiček... - 3. 9. 2011 - 45% ()

VenDulin85

Houbičky měly to štěstí, že jsem se na ně podívala po odpudivých Zombeavers, takže asi cokoli, co by následovalo bezprostředně po té šílenosti, bych označila za bezmála skvost... Ale i jinak jsou Shrooms takové evropské, hravé, průměrně originální (člověk se tam i zepár informací dozví), pohled na ně neuškodil a zároveň nezarmoutil. ()

jojinecko

1,5*/5...Írsky horor, od ktorého som čakal predovšetkým originalitu a "niečo" špecifické, čo ho bude odlišovať od iných..Hovno z toho...Banda amíkov behá zhubičkovaná po lese a postupne ich ubúda. Miestami celkom podarený vizuál, lakačky fungovali asi dva krát. Celkovo sa dalo na to pozerať len kým niekto neotvoril ústa, tie hovadské dialógy bral scenárista dúfam ako vtip. "Hubičky" mali perfektný námet na ujetý horor, plný vtipno-absurdno-zvrátených haluzí, šikovný tvorcovia by sa mohli dokonale ukojiť..Takto sa tento film oplatí pozrieť len za asistencie lysohlávok alebo kvôli prenádhernému prostrediu (najpozitívnejší element z celého filmu!). ()

anderson

Írska varianta HAUTE TENSION. Je nepochopiteľné prečo tvorcovia v tak fotogenických a už na pohľad vražedných exteriéroch nakrútili iba neoriginálnu a hlúpu vyvražďovačku. Navyše hlavní predstavitelia sa tvária väčšinu filmu dementnejšie ako tí dvaja buranskí lesní bratia. (8.8.2007) ()

Scrytcher

Předvídatelné, hloupoučké a hlavně to takhle vůbec není. Navíc motiv plakátu opět nějak nápadně připomíná Cabin Fever. ()

Kailo

..::Shrooms::..!___! I love schizophrenic ! ___! .... Ne, teď vážně. Slabota, slabota, slabota... Trapné lekačky, ujetý herci a ujetí "home less" guys... Proč i přesto, takové hodnocení ? Oceňuju práci tvůrcu... a navíc dlouho mě film takhle nepodělal... člověk se těší a bohužel. 45% ()

SOLOM.

Sakra v Irsku jsem nějakou dobu žil a smaženicu z něčeho takového bych si nechal líbit... Bohužel zajímavý námět se tvůrcům jaksi vymkl z rukou. Slibný začátek i navozená atmosféra pomocí děsivého příběhu z historie se postupně změní v nepřehledný maglajz, ve kterém jsem se ztratil. Čím víc se film blížil ke konci, tím víc jsem byl přesvědčený že mám snad halucinace jako hlavní hrdinka, protože něco podobně šíleného jsem už dlouho neviděl. Konečné rozuzlení je sice zajímavé, ale vzhledem k tomu, že se Tara nemohla rozkrájet je celkem nelogické, že mohlo dojít k jednotlivým vraždám v krátkém časovém úseku po celém lese. Bohužel jsem docela zklamán a vidím to maximálně na obyčejný průměr níc víc. slabé 3* ()

eraserhead666

Že halucinogenní látky ohrožují vaše zdraví a životy se na nás valí odevšad. Teď už i z "duchařského" hororu. Už tak dost hloupý, nudný a blbý film dorazí ještě blbější a tragičtější pointový závěr. Od čistého odpadu to zachraňuje jen docela povedená urban legenda, duch a nádherná příroda. ()

ARI50

Dobrý nápad houby a vražedné halušky ale nebavilo to je na tom to nejhorší chtělo to o dost lepší nápad jak provést masakr. ()

Bauer

Tento horor mi doporučila má bývalá přítelkyně, že se prý budu bát. Nebal jsem se ani trošku. Určitě tam bylo něco málo strašidelného, ale ne tak moc, abych z toho nespal. Je to hlavně tím, že tyhle horory o partě teenagerů jsou už okoukaný a většinou mají špatné scénáře, které nedavají smysl a scénaristé se do nich snaží nacpat cokoliv, aby to působilo strašidělně, jenže nic takového se nědeje. Příkladem je tento film s dementním názvem Houbičky. Dobrý byl nepředvídatelný konec a rozuzlení celé zápletky, kdo vlastně vraždil. Docela se mi líbil ten filtr kamery, když jsme nahlédli, co se bude dít dál ( do budoucnosti ). Na hereckých výkonech bylo opravdu vidět, že jsou to amateři, kteří nedokáží zahrát ani ten strach. Další jeden z těch průměrných hororů, jenž ničím nepřekvapí a určitě ani nepotěší! ()

ancientone

Pobranie (ukradnutie) častí zo starých hororov, vytvorenie trápnej "pointy" a ešte trápnejších dialógov a to dané dokopy v halucinogénnom guláši bez hlavy a päty s príchuťou obyčajného (pod)priemerného slasheru. SHROOMS je film v konečnom dôsledku zmetený sám zo seba, pokúša sa vytvoriť kus originality pomocou "hubičiek", ktoré majú vyvolávať zaujímavé a desivé sekvencie, je z nich len trápny pokus o "psychedelický des" prechádzajúci do "bezútešnej reality". Nezmyselný chaos, v horrorovej sugestivite studený ako psí čumák. ()

MáŠa

Variace na to, co už jsme tu viděli mnohokrát. Po pár historkách člověka napadne, co by se pak dál mohlo asi dít, a ono se to taky děje. ()

Morholt

No čekal jsem nějákej průšvih, ale ono se na to dalo kupodivu koukat. Ba co víc, některé scény měly úroveň, o který se jiným výše hodnoceným hororům může jenom zdát. Nevadila mi tak ani předvídatelnost či nevalná herecká kvalita. Musel jsem se sice prokousat první nezáživnou třetinou, ale i to se s ohledem na následující dění dalo odpustit. A kráva byla dobrá. :D 60% ()

Richie666

Chtěl jsem dát aspoň dvě, nicméně ten konec to pohřbil. Je to tupější než se zdá a víc si to bohužel nezaslouží, i když se zde tu a tam díky halucinogennímu námětu vyskytne nějaká ne úplně špatná hláška nebo mluvící kráva... Tento potenciál však mohl být využit mnohem mnohem lépe ;-) ()

HateBreeder

Irské Halucinogenní horrory asi nejsou pro mě. Nápad se mi líbil, bylo to aspoň takové menší zpestření v rámci žánru, ale tady pozitiva končí. Příšerní herci, (bože jak já jsem si jejich smrt ve filmu přál, no naštěstí mi to vycházelo) umolousané tempo, pár hodně laciných lekaček, snaha vtěsnat do filmu něco jako "podivné venkovské burany" a úplnou korunu tomu nasadil konec. Nějak sem nepobíral, ale ve filmu je možné prakticky všechno, že ano. Tento film si ke svým oblíbeným rozhodně nepřidám. ()