Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Tak na doporučení jednoho známého jsem to zkouknul (Zdravím tě Venco) ve svý době to prý byl docela kult a vyhledávaný film, ale mě to nějak minulo. Nešel jsem do toho s nějakým přehnaným očekáváním a ani nemůžu mluvit o vyloženým zklamání a tak mi tady některý ty odjebávací komenty přijdou až trochu moc krutý. Jasně není to nic světabornýho spíš taková klasická sbírka sto plus jedno klišé zabalená do hodně béčkovýho hávu a pokud budete film sledovat pozorně tak tu údajně nečekanou pointu odhadnete už někdy ve dvacáté minutě, ale k čertu s tím les je tu pěknej atmosféra taky celkem slušná a stačí sežrat jednu blbou houbu a z největšího tripu jejich života se stane ten poslední. Navíc při tý krátký délce mi to i docela uteklo takže jako taková nenáročná jednohubka to nijak neurazí a highlightem filmu je každopádně mluvící kráva. Takže pro jednou se výjimečně shodnu se zdejším hodnocením a za sebe dávám rovněž 50% ()

petero

Po Freakdog / Red Mist od tohto rejžu my prišli na chuť i Schrooms. Technické spracovanie je opäť slušné, atmosféra pôsobila, len ten nápad nie je celkom adekvátne využitý, respektíve je tým dnes už prefláknutým doplnkovým dejom, ktorý sa stáva v podstate hlavným, o psychiatrickej liečebni alebo niečím takým, plus sedlákmi ohrozujúcimi mládež, proste klasika, blúdenie lesom a vyvražďovačka kemperov niekým a aj tá pointa je už poriadne otrepaná. Každopádne jej riadne zapísalo. ()

-bad-mad-wolf-

V roce vzniku byly Houbičky nesmírně populární - z nějakého mně neznámého důvodu je totiž viděli / chtěli vidět úplně všichni. Moje mírně rozčarované já pochopitelně taky, takže když jsem je v březnu léta páně 2020 konečně viděl, musím shledat, že je to vážně jen polodementní lesní před pikolou za pikolou, v níž nefandíte nikomu a jejíž pointa kope nanejvýše pralesní ligu. Místo senzačního tripu se koná zkažený smažák. ()

darkrobyk

-Houbičky jsem ještě nezkoušel. Nezblbnu z nich?-Ne, ty už jsi blbej dost.- Tara je typická blbá blondýna, ovšem v jejím případě zdání klame. Čtyři dvojice, Tara a Jake, co nemají vyjasněný vztah, se vydávají do irských lesů, aby se ponořili do náruče matky přírody. To ještě netuší, že náruč bude vražedná a že mluvící kráva je to nejmenší, co na ně čeká. Dvě třetiny filmu jsou jedna velká haluška, kdy jsou postavy neustále v pohybu a přitom jedna po druhé umírají. Naštěstí ví, kdo bude na řadě, páč Tara po požití smrtící lysohlávky prozře a má věštecké vidiny zobrazující osud jednotlivých členů skupiny. Naneštěstí je jim to houby platné. Opravdu krásné lesy se stromy topícími se v mlze jsou jasnou devizou snímku. Pro zpestření je tu vybydlená polepšovna a k tomu temné legendy plus pošahaní domorodci. Hodnocení ponechávám, i když po letech bych asi jednu hvězdu strhnul. Jenže konec jsem si pamatoval, na rozdíl od zbytku filmu, tudíž měnit nic nebudu. Možný spoiler - jistá podobnost, ohledně pointy, s filmem Noc s nabroušenou břitvou. ()

Hrabka

Předem musím říct, že to rozhodně nebylo tak špatné, jak je to tu hodnoceno. Příjemný halucinogenní horor z parádního prostředí. Právě lesní prostředí tady působí naprosto skvěle. Jinde je to jen les bez atmosféry, ta v tomto případě ale určitě nechybí. Hlavně kolem poloviny filmu je to hodně tajemné a vy nevíte co si o tom všem máte myslet. S koncem se to ale začne mrvit, naopak závěrečné rozuzlení potěšilo. Mně se to jako celek docela líbilo, je to netradiční nápad, který je poutavě podaný a u filmu jsem se nenudil, což je hlavní věc. Asi chápu zdejší nízké hodnocení, na film se koukli sváteční hororisté kvůli přitažlivému názvu. A asi se jim to moc nelíbilo... Já bych tento horor zařadil do průměru. 60% ()

Jamal

Zajímavej konec film stejně nezachránil. Nelíbilo se mi jak hlavní hrdinka říkala musíme být pohromadě, nesmíme se rozdělit a nakonec vždy odešla na průzkum... nelíbili se mi ty houbičky, nelíbil se mi ani ten les a celkově se mi nic. ()

juta

Nuda, kde mi bylo hned jasné, jak to vlastně dopadne a kdo to má na svědomí. Houbičky dělají divy, hlavně když si je vezme nějaká bloncka, která si svou fantazií vymyslí příšeru, která zabíjí její kamarády. :-) ()

lamps

Poměrně vydařený horůrek. Prostředí zamlžených a nehostinných lesů funguje výborně a atmosféra je místy opravdu tak hustá, že by se dala krájet. Bohužel snímku zoufale schází zručnější režie, která by dodala i nějaký ten nápad a myšlenku navíc, a ne jenom nekonečné honění lesem a hafo vesměs nepovedených lekaček. Houbičky si strašně ubližují naprostou neschopností plynule převyprávět i ten nejjednodušší a nejohranější příběh, a pak také tím strašně chaotickým střihem hororových scén, kdy jsme vždycky podrobeni jen bleskovému sledu několika obrázků a samotnou vraždu nikdy nevidíme. Nebýt toho, mohla to být i jedna z nejpovedenějších teen vyvražďovaček za poslední roky. Takhle jenom klasický průměr těžce dojíždějící na nevyužitý potenciál, jakým ty malé smrduté houby bezpochyby disponují...) No a ten závěrečný šokující zvrtat raději nebudu komentovat.. ()

Boogeyman

Poměrně působivě budovaná atmosféra málokdy dosáhne přímo děsivosti, většinou působí spíš jen nepříjemným haluz pocitem, což bych označil za plus. Charaktery mládeže jsou však k zb(l)ití, stejně jako závěrečná pointa. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +houbičky, haluze, atmosféra -mohlo to být klidně i jinak, mělo to větší potenciál/// Tak takový halušky divák už dlouho nezažil. A teď budu spoilerovat! Čekal bych (přál jsem si), že se parta Teenagerů zhaluškuje a navzájem se mezi sebou vykuchají. Ve skutečnosti se hlavní hrdinka (jestli je hrdinka to nevím, pohlavní je určitě) předávkuje nejvíc a má vidiny do budoucnosti?!? Haluz vidtě! No prostě ví co se komu stane (To bych chtěl taky vědět:-) A protože to ví, tak se snaží všechny zachránit (Blázen vidtě? Já bych se na ně vyprd:-) Jenže je jí to marné, protože jsou někde v lese, to že jsou v Irsku jim nepomůže, protože jsou stále v lese. Kolem jsou kreatury skoro jako z filmu Wrong Turn, příběh je tak trošku duchařina a navíc jim jejich mrtvej kamarád sebral mobili (K čemu mu budou to opravdu nevím). Takže jak říkám, chtít může, ale snaží se zbytečně. Za takových podmínek je už horší jen Jason, Freddy a Mike. Prostě vyhlídky jsou špatné a to už přežlia jen ONA.../// Celkem 58%/// ()

S.Quentin QUALE

Otřepaná šablona party mlaďochů v lese, kteří si tentokrát, a to je navíc, jdou zahřibovat, načež se z toho stane ještě horší než bad trip, mě neurazila. Je sice pravda, že filmařina se dost potácí na hranici únosnosti, no haluze a přízraky považuju za povedené. Pointa sice do očí nebije, ale vzhledem k námětu není nijak šokující. Na podívaní jo, těch 80 minut za to stojí, ale pokud vás Houbičky minou, svět se vám nezboří. 60% ()

misterz

Len také zbesilé pobehovanie po lese, a to vraj mal byť originálny koprodukčný horor. No možno tak iba vo sne... Paradoxne sa mi najviac páčil úvod, uvedenie do deja a to čakanie na akciu prikryté jemným závojom mysterióznej atmosféry nebolo zlé (aj keď to nebolo žiadne terno), no akonáhle sa tu začne niečo diať, tak všetko to dobré je razom preč. Bez nápadu, bez koncepcie, bez atmosféry a hororové prvky vyzneli skôr na srandu a miestami aj trápne, akoby mali niekoho vystrašiť. A to nehovorím, že rozuzlenie tu bolo jasné už od začiatku, no proste nuda. Hlboký podpriemer. 35/100 ()

pornogrind

Houbičky možná tak požili scénarista,kameraman,režisér a všichni zúšastnění herci.Halucinogenní sračka.Radši si zajděte do lesa na pravý lysohlávky a garantuju vám,že budete mít daleko lepší zážitek než po shlédnutí tohoto filmu. ()

Vančura

Zpočátku mě to celkem bavilo - námět o partičce přátel, která si vyrazí do lesa a tam se jim něco stane, mě asi nikdy neomrzí - ale postupně se to začne zvrhávat ve strašnou blbost, u které jsem už jen útrpně čekal, kdy bude konec (a to to má jen ani ne 1,5 hodiny). No name obsazení mi bylo fakt hodně nesympatické (navíc se tam nevyskytuje jediná hezká holka), to, zda postavy přežijí, mi bylo zcela ukradené (nikdo je nenutil tam jezdit ani žrát ten hnus), a celkově mi ten film přišel strašně zbytečný. Povedené tam jsou asi jen lokace a to úvodní budování atmosféry, jinak tam veskrze nic nedává smysl a je to jen přehlídka klišé a scenáristické stupidity. ()

Omnibus

"Houbičky s bradavkou černou zobni, holka znuděná... do ruky sekeru věrnou chňapni, budeš honěná! Halušky sem, halušky tam, s gustem se scénářem prosekám." Strašidelné pohádky z mechu a kapradí, aneb, pro natěšené mládežníky ujíždějící na psylocibinu, kvízová otázka za deset mechových bludišťáků: KOLIK NOHOU MÁ BĚŽNÁ MLUVÍCÍ KRÁVA? A) čtyři fialové, B) šest – čtyři u sebe a dvě za kmenem, C) jahoda. Prima bad trip. Jo, a zřejmě přehodnotím své stanovisko k lehkým drogám typu tráva či houbičky, totiž že si zkušenost s nimi nechávám až na důchod, abych se měl proč do něj těšit... ()

Frajer42

No tedy byla zase jednou hovadinka. Naštěstí autoři tohoto filmu jsou soudní lidé a nepřeháněli to se stopáží, která je tedy stravitelná. Herci a herečky jsou zde dokonale odpudiví. O příběhu se bojím promluvit. * dávám pouze za docela pěkné prostředí lesa. ()

MikeCool

Autoři tohoto snímku asi nevědí nic o účincích houbiček, a jejich působení na člověka. Kdybych to měl hodonotit jako horor, tak bych řekl, že je to průměrný horůrek s některými, dobrými scénami či lekačkami. ()

mil@n.fanatik

Horor, u kterého jsem se po delší době trochu bál.. A nic na tom nemění fakt, že 20 minut před koncem jsem zjistil, že jsem ho už jednou viděl:-)) ()

Mariin odpad!

Ach, to bylo nudné, bez invence, bez gradace - pouze ošklivost v mnoha formách: slovních, obrazových i vztahových. ()