Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

martins

Asi nejlepší film se Seagalem, ikdyž mne se o kousíček více libí tituly: Nemilosrdná spravedlnost a Těžko ho zabít. Výborné obsazení herců zvláště dvojice Tommy Lee Jones a Gary Busey jako záporáci skvělí. Steven se tak dotkl svého vrcholu, který už nedokázal v dalších filmech zopakovat, ikdyž Aljaška v plamenech, Přepadení 2:Temné území, Glimmer man a Lovec policajtů jsou skvělí, tento titul nevyrovnají. ()

Honzulik

Přepadení v Pacifiku (Under Siege) Tak toto je jeden z filmů, kdy byl Steven ještě ve slušné formě a jeho výprasky všem lumpům a gangsterům měly šmrnc. To se mi na Seagalovi líbí a na tom by měl stavět. Akce mu jdou, ale herecký výkon není vždy plně nejpřesvědčivější. V dnešní době mu jeho postava ty jeho bojové chvaty moc neumožňuje, a je to škoda, protože to byl borec. A ještě k Tommymu Lee Jonesovi, který si zápornou postavu ve filmu patřičně vychutnal...4* ()

jkpj22

Steven Segal jako bývalý člen Navy Seals, který skončil v kuchyni bitevní lodi poté co zbyl nadřízeného.... Jeden z těch filmů, které mě baví i po všech těch letech. Top. ()

swinevenca

Zase jedna banda všehoschopných a po zuby ozbrojených teroristů, kteří však při střetu s jediným opravdovým frajerem disponují IQ srovnatelným s počítačovými protivníky z éry systému DOS. A přitom na začátku stačilo neotvírat dveře od lednice. Šablona je několikrát použitá, ale Seagal je při tom vyřizování mistrovskej a nemá tak blbý kecy jako třeba ve stejný situaci Bruce Vyliž. A navíc to navždy bude jeden z prvních filmů tohoto ražení, který se mi vryl do paměti. ()

harycek

V devadesátých letech když jsem to viděl poprvé tak to bylo "něco" !!Časem to trochu "vyčichlo" , ale stále se na to dá dívat , hlavně Seagal je ještě mladý a uvěřitelnější!! ()

bigbadboy

Je trochu smutné, že Seagalovo nejlepší film příšel tak brzy, a potom už to šlo jen níž a ještě níže. Zároveň je fajn, že alespoň něčeho takového dosáhl, protože další kvalitní film už nenatočil. ()

walkingdead

Mám fakt rád prvních 5 Seagalových filmů (pořád mám všechny na originálních VHS!) a Přepadení v Pacifiku je z nich vůbec nejlepší. Seagal tu hraje svou nejlepší roli a vlastně poprvé jinou než v těch předchozích 4 filmech, kdy byl pokaždé poctivým a spravedlivým policajtem, který vzešel z chudých poměrů. Casey Ryback je bývalý člen Navy SEALs, v současnosti kuchař a jediná naděje pro záchranu bitevní lodi kontrolované teroristy. A to je další klad tohoto filmu - skvělí záporáci v čele s Tommy Lee Jonesem. Scéna, kdy tehdejší sexbomba Erika Eleniak vyskakuje z dortu a větrá své obří airbagy, mě při prvním sledování v cca 12 letech taky potěšila :-) ()

mnx

Celkem pěkná jednohubka z doby, kdy Seagal ještě nepřipomínal přerostlého tučňáka. Zde je samozřejmě jako ve všech filmech s ním vzorem všech klaďasů, který neváhá řezat i obyčejné údržbáře na kousky, nebo všechny ostatní neustále vyhazovat do vzduchu bůhvíčím (alespoň mikrovlnku mohli trošku objasnit). Zvláštní je, že více jsem fandil Tommymu Jonesovi a Garymu Buseyovi, možná proto, že jako ukázkoví magoři byli skvělí. Škoda že si Seagal neprohodil role s někým z nich, hodnocení by bylo pak určitě lepší. ()

Cinemagoer

Možná nejlepší Seagalův akčňák, v úvahu přichází ještě Těžko ho zabít... Skvěle zahraní záporáci (na mysli mám Strannixe a Krilla), přehledně natočená a nápaditá akce v podobě rychlých soubojů (střih v některých chvílích mohl být trošičku později), přestřelek, explozí nebo téměř tichých likvidací, Seagalův Casey Ryback ve formě, ač klame kuchařskou výstrojí. Prostředí bitevní lodi využito uvnitř i vně. Škoda, že zúčtování s Krillem nebylo řešeno jinak, to rozhodně mělo vyšší potenciál. Tvůrci mohli klidně film natáhnout na 2 hodiny, přidat ještě pár akčních scén, byla by to vytříbená akční podívaná. 8/10 ()

wir2k

Asi nejlepší film se Stevenem Seagal co kdy vznikl a vzhledem k jeho sestupné tendenci už lepší asi ani nentočí ()

Sekel

Vrchol Seagalovy kariery. Jeho kuchar Ryback je prave tim spravnym mixem vyrovnanosti, nadrazenosti a nebezpecnosti s usmeskem v ocich, ktereho mame na Seagalovi tak radi a ktery se mu od te doby uz nikdy takhle nepovedl. Tohle by pro S.S. vstup do prvni ligy a zaroven posledni opravdu vydareny film. Gary Busey s T.L. Jonesovym Stranixem jsou vice nez dustojnymi spoluhraci. Dobre prestrelky, kvalitni bitky a vyvedene exploze. Hezky akcni film. ()

tubera

Ze Seagalových filmů byl tenhle asi nejlepší, ale nic převratného...Chudák Tommy Lee Jones to slíznul a šlo se domů ()

p.a.douch

Tak tohle bylo prozatímní vyvrcholení Stevenovi kariéry. Davis režii zvládl a kompanie Seagal, Lee Jones, Busey, Meaney, Chapa, Eleniak, Mancuso a další svoje výkony taky zvládli. Pravda někteří jmenovaní nejsou zrovna super herci, ale alespoň na ně byl super pohled (aspoň tenkrát). Zkrátka film pěkně odsejpá a člověk nemá čas na nudu. Hudba Garyho Changa taky není nejhorší. Co víc od filmu očekávat? - Mě to stačilo. Dávám solidních 80 %. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)