Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

waits

Kdepak, tohle není upachtěnej pokus a la Divnej biják a jestli chcete něco vědět, dokonce mě tahle parodie sedí mnohem víc než třeba staré dobré Žhavé výstřely. Výtečná vojenská pětka, od prostoduchého Tugga Bena Stillera (Mám tam svého Kratinu), Jeffa Jecka Blacka až po Kirka Roberta Downyho (Nečtu scénář, scénář čte mě). Všechna slavná jména tady nejsou jako cameo, ale typově sedí a repliky mají jako víno. Jen Tom Cruise typově nesedí, o to líp, je to zážitek:). Navíc jako bonus si můžete užít odkazy na klasické filmy, ovšem nevadí, pokud jste žádné z nich neviděli (dobře vám tak), komedie stojí na svém vlastní nápadu a vlastním příběhu..Zdaleka nejsem Stillerův bezvýhradný příznivec, ale u tohohle jsem se smál jako blázen.. Milá podívaná! ()

petikacka

Mohl to být nejlepší válečný film všech dob....Chacha, nemohl, poněvadž to Ben Stiller zase přepálil...Ze začátku tam byly vtipné scény i hlášky, které ovšem brzy jaksi vyprchaly...Parodie na ČETU byla jasná a dobrá, ale pak...Pak se to nějak posralo...Pokus tady byl, ale nedopadl...Za mě 65% ()

Flopik

Uletená komédia podľa môjho gusta, bohužiaľ len na začiatku a na konci. Stred je taký priemerný, kde veľa vtipov vyšumí do prázdna a zasmejete sa len občas. Herecky super, ale už len kvôli tomu sa dalo vyždímať viacej. Takto priemer. ()

deRewn

Co k tomuhle počinu dodat? Absolutní kýč a pitomost, avšak v tom nejlepším slova smyslu. Hledáte film pro odreagování, u kterého si zařvete smíchy? Pak hledáte Tropickou bouři... ()

ddf76

Komedialni narez Frat Packu se fakt povedl. Vyzdvihl bych, ale Toma Cruise, kdyz se na platne objevi je to narez :)). Fukovy titulky rulez :)). ()

Betmän

Komedie roku. Jak Cruise nesnášim, tady je geniální, k tomu úžasnej Stiller, Downey, něco málo trailerů a řitní maz. ***** I´m a lead farmer, motherfucker! ()

zeromore

Tak jako klasicky dobrá Stillerovina, moc jsem zas nečekal, ale i tak se dalo se z toho vytáhnout víc. Na objektivní hodnocení to chce ale ještě jednu projekci, zatím 3,5/5. Každopádně Zoolander aji Dodgeball byly lepší. BTW1: snad první film, kde se mi líbil Tom Cruise, a to tak že moc :-). BTW2: Nevím jestli parodie, inspirace nebo vykrádačka, ale mám pocit, že má Stiller hodně rád Tarantina (viz fiktivní trailery a full retarded vs. superman teorie). BTW3: Who let the fridge open?!! :: EDIT: po druhé projekci 3/5 ()

Grizzly

Velke zklamani. Od debilit typu "scary, date, hero movie" deli tenhle film jen lepsi obsazeni, efekty a rezie. Bohuzel styl humoru je uplne stejny. Skoda, ze Stiller vubec nevyuzil potencial Jacka Blacka a Downey to taky nerozbalil na plno. Cekal jsem, bohuzel marne, bud inteligentnejsi humor, nebo alespon ulitlejsi napady. S Vybijenou nebo Zoolanderem se to neda srovnat. Doma ve srandovni nalade bych si to mozna uzil, ale jit na to do kina je skoda penez. 40% ()

blazenka

Lepší tři* a bez tlustého, plešatého, fuckujícího a tančícího Cruise by to bylo ještě méně. Naprosto dokonalá zábava, tenhle Cruise. Jinak ještě dobrý McConaughey se svým satelitem. Hlavní hrdinové filmu mě zklamali, nejlepší z nich byl Stiller, i když jsem se nejvíc těšila na Downey Jr. Jacka Blacka nemusím, takže jeho "vtipná" prdící postava ani nepřekvapila. Rovných 50%. ()

strangercz

parodie na všechno v Hollywoodu si nebere servítky a kulometnou razancí na vás pálí jeden vtip za druhým. Letos sem vtipnější komedii neviděl ()

77Ivana

Říkala jsem si kdo to je ten ječící magor? A ejhle, on to je Tom Cruise. Jak Cruise moc nemusím tak musím uznat, že jsem se při jeho scénkách i celkem pobavila. ()

Carbo

Pokud bych měl srovnávat Zoolandera a bouři, musím se přiklonit k Derekovi. Pokud bych měl porovnávat vetšinu ostatních "parodii" dnešní doby tak jsem pro Speedmana. Největším problémem je občasná kolísavost dobrého obsahu a vaty nejspíš určené pro američany. Proto slabší **. ()

Wawer

Naprosta chujovina už od prvního zaběru. Dlouho sem se tak nebavil u tak lacinyho humoru, nakonec mě pobavila i ta parodie na Četu, Tom Cruise, ten byl prostě boží. A to celý v R-ku bez přikrašlování. Tenhle film bude jednou kult ()

JoSte

Zábava akorát tak na jedno zhlédnutí. Kromě hereckého obsazení udržuje film při životě i několik světlých momentů, jako např. když si Ben Stiller za hustého deště v džungli pouští na svém iPodu Star-Trek (díl Arena, souboj Kirka s Gomem). ()

jorgus

ani hvezdna sestava nezachrani dobre tri ctvrtiny snimku kdy se nic nedeje a jen se "hlaskuje". Ocekaval sjem uplne neco jineho, ne nevtipnou konverzacku, kde na jeden vtip vychazi deset pokusu:) ()

P-puma-

Bohužel nesdílím nadšení ostatních. Jo některé sceny jsou ftipné to uznávám a sceny s Tomem Cruisem nemají chybu. Takže rovné 3*. ()

RickyFitts

určitě nejkvalitnější stillerovka, pro mě pořád příliš situační a nedotažené, co se týče scénáře, ale chvílemi opravdu vtipné, Black konečně není trapný a Coogan, Baruchel a Cruise ve vedlejších rolích jsou skvělí, Downeyho nominaci na oscara moc nerozumím, ale to je drobnost. ()

kowalski

Lepší než všechny možné fekální Epic Movie, Disaster Movie apod. + super všechny možné komentáře o bluray vs. hd-dvd nebo hodnocení Rennyho Harlina.... ()

Mat21

Měl to být kasovní trhák, film s rozpočtem 40 mil. $ vyprávějící příběh legendy z Vietmanu, ale cosi se zvrtlo. Destrukce části pralesa exploduje mimo záběry kamer, špatně zvolení herci z filmu s velkými ambicemi utvářejí propadák. Režisér s nožem na krku přechází na autentické záběry a vypouští 5 hlavních hrdinů s mapou a scénářem v ruce kdesi v pralese. Namísto komparzistů se však hercům postaví do cesty vietnamský drogový kartel a staví je do životní herecké zkoušky. ● Film Tropická bouře se vyznačuje bravurně zvládnutou prací s kamerou a pohled do modrých očí Bena Stillera, mající na hlavě kůži z pandy, mě vskutku zaujmul. Mnohé, velmi dobře zvládnuté akční scény dovršené střetem nákladního auta s projektilem bazuky a pohled na válečné vrtulníky proplouvající údolím vietnamských pralesů by se rovnocenně mohl měřit s "opravdovými" akčními filmy. Tím vše však bohužel končí, tohle není Ben Stiller, jakého znávám a zbožňuji v pro něj typických komediálně romantických love story. Film se snaží být vtipný, bohužel většina dialogů k tomu určených směřuje k trapnosti. Především postava Jaffa coby tlouštíka z filmů o prdění byl přešlap vedle. Nezbývá, než-li vychutnat si alespoň pohled na Vietnam z poněkud jiného úhlu. ║22.3.2009║ ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)