Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

Stiller jako herec se objevuje v čim dál větších slátaninách,ale jako režisérovi mu to zatím docela jde...na Tropickou Bouři sem se hodně těšil a ukázalo se,že oprávněně.Možná sem čekal trošku víc humoru podobně jako v Zoolanderovi (byť se filmy nedají srovnávat),ale i tak sem byl velice spokojen.Díky slabší prostřední části sem uvažoval o 4 hvězdách,ale díky Robert Downeym jr. a hlavně pak úžasnému Tom Cruiseovi sem zůstal u pěti...koneckonců k tomu přispěl i sám Stiller,kterému tyhle parodické role sedí.Rozhodně se mi v nich líbí víc,než ve svých obvyklých rolí přiblblých zmatkářů a smolařů... ()

Chen

Trailer mě asi příliš namlsal, ale pokud pominu svižný začátek a svižný závěr, tak vata mezi tím je docela velká nuda. Tedy až na pár zajímavých vtípků, které tnou do živého. Ale na stopáž je jich málo, takže jsem se chvílemi i nudil. Škoda, škoda, zúčastnění pánové mají navíc. ()

SallyZen

Kdyby se ve filmu objevilo více vtipných hlášek a gagů, tak bych tomu dal plný počet, protože jinak to je velice zábavná, sofistikovaná, chytrá, sprostá(v dobré míře), tedy skvělá podívaná nabitá známými jmény. Stillerovi se to povedlo. 75% ()

Gee.Rocks

Je to tak blbé až je to vtipné. Jak nemám Toma Cruise ráda, tak tady pro film vybojoval dvě hvězdy. Z původních třech je jich tedy pět. Více takovýchto rolí pro Cruise! ()

rakovnik

Skvělá parodie na akční filmy a hrdiny. Parta herců a pohled do zákulisí natáčení, včetně produkce, jsou naprosto fascinující. Také úvodní trailery jsou geniální. Vůbec jsem nepoznal Roberta Downey, který hrál modrookého blonďáka, který se pro film nechla předělat na černocha. Občas sice děj maličko pokulhával, ale jinak se jedná o pěkně ubíhající film s vydařeným závěrem. ()

Martin741

Priemerna, nicim z rady priemeru nevybocujuca komedia je Tropic Thunder. A podla mna talentovany Jack Black bol absolutne nevyuzity ....... ale nasmial som sa dost. 66 % ()

MrPierc

Tohle nebyla parodie! Trapné, nudné, stále se omílající téma jsem herec. Nuda, kam se podíváš, tolik známých herců a přesto je film vůbec nevyužil. Velké zklamání po traileru i hodnocení ostaních. Co bylo ale absolutní terno, tak to byly scény s Black Jackem a jeho závislost a Tom Cruise jako sprostý plešounek ujíždějící si na RnB muzice :-) ()

shyster

70%. Tomuto filmu by tak slušelo, kdyby se vrátila stará Frat Pack parta (doklad je postava Matthewa McConaughey, která byla zřetelně psaná pro Owena Wilsona). Takhle je celý potenciál filmu promrhán. Přes vtipný a svižný začátek se dostaneme na plac natáčení a pak i do džungle. Zde je veškerá pozornost obrácena na Bena Stillera a Roberta Downey Jr. a zde se taky nachází nejvíce hluhých míst a nepovedených fórků. Po rozdělení party herců, ale začíná ta pravá komediální smršť, která vydrží až do konce. K tomu se připočtěte ještě ve velmi neobvyklé, ale hlavně zatraceně zábavné roli, Toma Cruise. Škoda, že Jack Black nebyl víc využit. Režie Bena Stillera byla překvapivě dobrá, kdy dokázal zvládnout i náročné akční a trikové scény. Film se ale nevyhne dvoum srovnáním. S klasickou parodií Žhavé výstřely 2 a s předešlým režijním počinem Bena Stillera, Zoolander. U obou vychází Tropická bouře jako poražený. ()

Petoss1

Komédia, ktorá stojí na dialógoch a padá na niekedy nezmyselnom českom (nič proti Vám chlapi) dabingu. Sú tam diálogy ktoré sú obsahovo iné ako v angličtine (a to som postrehol len tie ktoré som videl v trailery), takže z toho som najviac sklamaný. Vidno že si Stiller dal na filme záležať, sú tam pekné exteriéry, technická stránka je perfektná, nadupaný soundtrack, všade samé narážky na hollywoodske trháky, ale tých naozaj slušných vtípkov ktoré mi vyčarili na tváry úsmev bolo pomenej. Očakával som, hlavne po zhliadnutí traileru a toľkých známych hereckých mien viac. Najlepší je začiatok a koniec a to všetko medzitým je len prázdna výplň po obsahovej stránke filmu, ktorý mal predpoklady stať sa komediálnym hitom. Jediná pre mňa nezabudnuteľná scéna je výbuch režiséra, kde som sa schuti zasmial. S hercov jednoznačne najviac vyčnieva Downey Jr. Takže výsledok : oddýchol som si a pozerať sa to dá, má to veľký potenciál, ale niekedy zbytočné dialógy. Tropická búrka mohla byť nadpriemernou komédiou ale od tých priemerných sa veľmi nelíši. Keby som to videl v pôvodnom znení asi by som z toho mal väčšiu radosť. 65% ()

KooNY

Je to šílené, je to geniální. Ze začátku mě to teda vůbec nechytlo, ale pak se to rozjede až do skvělého konce. Obdivuju Stillera, vytvořit takovýhle film to zaslouží fakt respect. Taky herecké obsazení je více než trefné, nikdo tam není příliš dlouho a tak jsou k vidění fakt unikátní postavy, od Bena "Speedmana" Stillera přes skvělého Roberta Downeyho Jr., Jaye Baruchela a Brandona "Alpa China" Jacksona až po nadávajícího a tancujícího Toma Cruise. Čekal jsem tedy především komedii, ale je to šíleně komediální parodie s úžasně natočenou akcí. Fakt zážitek. "You tell the world what happened here." - "What happened here?" - "I don't know, but you need to tell them." ()

O´Neill

Nechápu to. Opravdu nechápu, jaktože taková PECKA má modré hodnocení? Jasně, první půlhodinka sice byla pomalejší, ale potom film nabral neuvěřitelnou rychlost, a tak to bylo až do konce. Herci hráli famózně, ale kdo z nich opravdu byl The Best, tak to jendoznačně Robert Downey, a samozřejmě Tom Cruise! A nezapomeňte ... OK flaming dragon. Fuck face. First - take a big step back, and literally FUCK YOUR OWN FACE! ()

Skleena

Nebyl jsem z toho odvařen tolik, jako někteří ti, které mám v oblíbených, každopádně chvilkami jsem se opravdu bavil - především když jsem zjistil, že se za maskou jednoho idiota opravdu skrývá Tom Cruise :) Po dlouhé době dle mého vlastního vkusu myslím, že celkové hodnocení, které film tady na csfd má, odpovídá i tomu, které bych mu po zhlédnutí udělil já. ()

cariada

No začátek byl hodně "šílený" a řekl bych i dost pro silné povahy, přece jenom to byl dost drsný humor. Na můj vkus až moc ukecaný, druhá polovina už byla taková tuctová. Na jedno zkouknutí v pohodě. ()

Elyssea

Nejsem zrovna na rozpáraná břicha a latexové hlavy a kdybych si dala panáka za každou ekvivalenci fuck, tak jsem za chvíli jak dělo. Ale přece na té bouři něco je. Ať jde o "trailery" (Satan's Alley...), producenta, či herecké primadony. Tropic Thunder není tak úderná jako Zoolander, ale Stiller se stále drží nastavené laťky. ()

Rodriguez

Slušná akční komedie plná hvězd, která točí snímek a pro reálnost se vydá do džungle, aby přidala na věrohodnosti! 50% ()

Streeper

Nevěděla jsem, co od toho očekávat, ale nakonec jsem se dost zasmála. Jasné, jsou tam scény, které jsou někdy nechutné, někdy dost trapné, ale hrají je skvělý herci, proto to je někdy neuvěřitelné a často jsem si říkala, to nemůže být Robert Downey Jr. nebo Tom Cruise. Ale sama jsem si jistá, že si kluci natáčení užívali a prožili tak dobrou legraci, jako já u sledování tohoto filmu. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)