Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

harycek

Totálně vymaštěná komedie!!A nejvíc mě šokoval Tomáš Křížů toho jsem poznal až v závěrečných titulcích!!! ()

Brock

od začátku do konce to sedlo jako prdel na hrnec. Parodie na HolýÚd jako bejk. Viděno v původním znění a nedovedu si to dost dobře představit česky :) ()

Jorge4005

Robert Downey Jr. se do role černošského herce doopravdy ponořil chvílemi jsem si říkal jestli nebyl v minulém životě černoch. Tom Cruise jako obtloustlí, chlupatý a plešatý producent doopravdy valí jeho taneční pohyby jsou skutečně jedinečné. Pobavilo i krátké cameo Tobeyho Maguire jako gay mnicha zdá se že on má blíže k Downeymu než Tom Holland. A Ben Stiller no to je kapitola sama o sobě. I když film má pár slabších chvil i tak jsem se náramně pobavil 4/5. ()

blazma

sice jsem tomu dal přesný průměr, ale možná tu jednu hvězdu navíc ještě zvážím. Dostal jsem se k tomuto filmu docela pozdě, jelikož jsem na komedie nikdy moc nebyl a tahle je tak moc praštěná, že kdyby jsem se k ní dostal před těmi 10 lety asi by jsem řekl že je to naprostá hovadina. Jenže kdo ví jestli jsem zmoudřel, nebo naopak ještě větší magor, ale dalo se to zkousnout, někdy to bylo až přehnaně trapné, jenže to herecké obsazení, prostě jde vidět že si to natáčení užívali na plné obrátky a tu pozitivní energii se snaží přenést i na diváky. prostě se to dá přežít na odreagování. ()

PetraMishka

Nádherně absurdní film Bena Stillera, u kterého si zakrývám oči, ale stejně se skvěle bavím. Některé scény jsou geniální. ()

Xter

Úvod byl naprosto úžasý a omračující, bránice dostala zabrat. Pak film ztrácí tempo, ale přesto se našly okamžiky, které mě na filmu bavily a vše bylo zakončeno stejně úžasným závěrem. Málokdy mi ke smíchu stačí jenom sprosté hlášky a brutální scény, ale v tomhle filmu mi to prostě něják fungovalo. Ve spojení se super hudbou a solidní akcí, nakonec dávám 5*. ()

pl4nt

Paradoxně nejlepší scény se v Stillerově filmu odehrály právě bez Stillera (možná kromě těch se Simple Jackem " You mmmmake me happpppy" :d). Jinak Tom Cruise "no comment" :D ()

Groower

Výborná zábava, kdo má rád Stillerův humor bude se náramně bavit. Skvěle to vypadá, skvělě to funguje a k tomu neuvěřitelný Downey jr. Doporučuji ()

Dexter666

Je to fuška NEnatočiť ďalšiu tuctovú paródiu s "hercami" typu Carmen Electra. Stiller to vie a preto vsadil na štedrý budget, ktorý sa premietol do sýtej výpravy a až neuveriteľného obsadenia. Hercami zvučných mien sa to tu iba hmýri, dôležité je ale to, že aj skutočne hrajú. Príbeh je síce nulový, ale atmosféra dá za svoje od prvej sekundy (doslova). Je to proste popcornový nášup, ktorému u mňa štvrú hviezdu vyniesol nadupaný soundtrack. Odporúčam zhliadnuť v pôvodnom znení. Niektoré šťavnaté hlášky dabingom asi dosť utrpia. ()

david666

První hodinku hodně dobrá komedie, která si nebere servítky. Některé vtipy jsou fakt nahraně a některým už můžou připadat nevhodné. Stiller a Downey Jr jsou výborní. Škoda jen, že nasazená laťka začne v poslední půlhodině povážlivě klesat a sklouzne do ranku násilného humoru a herci již nejsou tak nad věcí.Jo a musím říct, že Cruise jsem tam nepoznal ()

Tolf

Príbeh je celkom originálny, hudba v poriadku, výprava skvelá. Myslím si, že režírovanie zvládol Ben Stiller celkom dobre. Úvod vynikajúci, záver tiež. Výnimočné hviezdne obsadenie, ešte by tam mohol byť Owen Wilson. Niektoré časti v strede filmu by som najradšej aj preskočil, nudné kecy, Simple Jack.. Vo filme je síce mnoho rôznych nadávok, ale nijak moc to nevadí. Tom Cruise ako plešatý, vulgárny producent bodoval. Čakal som, že to bude vtipnejšie ako sa predpokladalo. ()

Petrik82

Od výstavnej hereckej brigády som očakával, že s kina budem odchádzať urevaný smiechom...Efekt bol opačny....Znovu jeden priklad, kedy hviezdy su hviezdami individualnymi, akonáhle sa to spojí tak clonia jeden druhému, v dialogoch písanych pre vsetkých a straca sa myslienka individuálneho, štavnateho, jednoduchého huromu..Výborný Downey, Cruise....dobry Stiler, Nolte....Trapny Black a McConaughey.. 3* za hlášku Downeyho: Nečítam scenár, scenár číta mňa... Pobaví, neublíží ale nečakajte komediu roku.... ()

RomaS

Výborně natočené, skvělé efekty i herci. Jde vidět, že si na filmu dal někdo záležet. Já se chtěl ale hlavně dívat na komedii, jenže mi při celém filmu jen několikrát cukly koutky. Podle komentářů šlo o povedenou komedii. Omlouvám se, ale já to vidím jinak. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)