Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

Michalee odpad!

Tohle pan Renč oprvdu nezvládl... Ve škole jsem dostal za ukol napsat recenzi. Tohle byl muj bezprostřední dojem po shlédnutí... omluvte prosím nedokonalost, můj první počin v tomhle oboru: Do kin právě míří novinka z dílny režiséra Filipa Renče. Oproti jiným jeho filmům, je tento natáčen mimo ČR. Tématikou se ani nepřibližuje svým dosavadním dílům. Film se odehrává v Rumunsku a Bosně a pojednává o mladém muži, který kdysi ztratil svého otce na Černé řece. Tělo ovšem nikdy nebylo nalezeno. Po mnoha letech se mu dostanou do ruky osobní věci po jeho otci z doby jeho údajného úmrtí. Jelikož jeho věci obsahovaly i otcův osobní deník a videozáznam, rozhodl se, že si řeku také sjede, aby se pokusil otce najít. Požádá tedy majitele cestovní kanceláře, aby uspořádal výlet na raftu na této řece... V tomto snímku nalezneme několik vcelku zajímavých akčních scén, sám režisér se dušuje, že ani jedna z nich není upravená počítačem. Nepřehlédnutelná je ale fantastická krajina a panenská příroda. To bych ale řekl, že je vše. Na druhou stranu děj je rozvleklý, občas až nudný. Je také nutností znát angličtinu, nebo alespoň starší česká slova. Obzvláště když hlavní hrdinové komunikují se samozvanými strážci zákona, kteří po nich střílí kalešnikovem a kteří po nich požadují ,,permit“. Účastníci plavby na raftu asi v 1/3 filmu potkávají domorodce s rodinou, který se při pohledu na fotografii zmizelého otce začne podivně tvářit, to samé jeho manželka. Po zbytek filmu má divák pocit, že se jedná o onoho ztraceného otce, pravdu se však dozvídáme až v poslední pětiminutovce filmu. Celkovou nezajímavost podtrhují také vcelku průměrné herecké výkony. Syna zmizelého otce si zahrál Jiří Langmajer a majitele cestovní kanceláře si zahrál Filip Blažek, známý z pohádky Nesmrtelná teta, či ze snímku andělská tvář. ()

Edmundos odpad!

Kamarád, co to viděl týden přede mnou mi říkal:"ale ono to není až tak hrozný...". Vážně, nebylo to tak hrozný, bylo to ještě horší, něco tak nudného a o ničem jsem dlouho neviděl, to jsem od Renče opravdu nečekal. A nezachránila to ani krásná příroda ani Krobot ani krásná Raluca...Velmi mě pobavila závěrečná věta phismiho komentáře, plně vystihuje i můj dojem po shlédnutí tohoto "skvostu"... ()

dejf30 odpad!

Že jsem si raději místo těch třiceti korun, co jsem dal za půjčení, nekoupil dva lahváče. To bych měl totiž určitě lepší zábavu. Tenhle film zařazuji mezi ostudy české kinematografie-FUJ. Jenom je mi líto mistra Krobota, který tam nepatří. ()

Cabbage92

Když jsem se rozhodl zhlédnout Na vlastní nebezpečí byl jsem plný očekávání. Vždyť český akční film takového formátu, to tu už přece pěkně dlouho nebylo. Začátek byl rozvláčný, ale říkal jsem si,že se herci pouze otrkávají a během filmu děj nabere obrátky. Jenže najednou půlka filmu pryč a já jsem stále nevěřícně koukal na ty dokumentární záběry krajiny (pan Renč by měl skutečně o dokumentárním žánru přemýšlet,pokud ho tak lákají záběry krajinek,jak už tu někdo přede mnou zmiňoval). Věřte mi,že mám silný žaludek a co se filmů týče snedu leccos, ale u tohoto filmu jsem poprvé po hodně dlouhé době zvažoval ,zda neopustit kinosál ještě před koncem filmu. V té chvíli jsem ještě netušil, že to nejde, protože Na vlastní nebezpečí vlastně žádný konec nemá. Tenhle film nemá nárok na oslovení akční film. Žádná akce během hodin tu toiž není. Dokonce i zabití rumunského policisty se odehraje v jakési letargii. Jediné akční situace v celém filmu jsou sjezdy peřejí, které jsou i tak napínavé jako staré kšandy. Snad jednu věc lze na tomhle filmu obdivovat a to, že se do akčního žánru vůbec někdo zkusil pustit. a to má pan režisér Renč můj obdiv. Jinak je to ale po všech stránkách zoufalost nad zoufalost. Jiří Langmajer jako akční hrdina možná není úplně špatný nápad, ale bohužel zůstává nevyužit. Rumunská kráska film trochu okořeňuje,ale když už jednou uvaříte nepoživatelnou břečku, tak to kořením nespravíte. Dvě hvězdy za odvahu do něčeho takového se pustit a vcelku originální nápad. ()

Ludva

[2010-01-24] * Co to mělo být? Vždyť Renč po Rebelech vypadal jako velmi schopný režisér... Tady ale nefunguje nic. Většina herců je strašná, ostatní hrají špatně. "Šokující pointa" byla vyzrazena nejmíň dvakrát už někdy v půlce filmu. Většinu stopáže tvoří (nějdy zpomalené) záběry na pomalu plující raft. Vlastně bych si snímek dokázal představit jako divadelní hru, což pro akční dobrodružný thriller není dobrá vysvědčení. Korunu zmaru nasazuje iritující zpotvořená slovenština vydávaná za jazyk domorodců, kterým mluví půlka postav. ()

BigLoser

Absolutně nefungující, s divákem nespolupracující film, na který se navíc špatně kouká. Pokud je tento film označen jako Akční / Thriller / Dobrodružný, tak by takový být měl... Bohužel, není a ani se k těmto žánrům neblíží. Postavy nesympatické, románku Langmajera a Krásky těžko uvěřit. Vše to navíc křižují neuvěřitelné žánrové klišé. Slabota. ()

bocy

Nebolo to zlé, ale k dobrému filmu tomu dosť chýbalo. Češi by mali točiť komédie, to im ako tak ide, ale thriller? Asi nie... ()

Lannes

S tím odpadem to trochu přeháníte, ne? Já to taky přehnal, aby se to trochu vyvážilo. Zdá se mi, že většina tenhle film zdrbe jen proto, že je pod tím podepsaný Renč a Langmajer... ()

anonim

Na filmu je asi nejzdařilejší trailer ...... potom už to jde od desíti k pěti. Nudné, bez nápadu, velké zklamání. ()

JARDAHONDA

U tohoto filmu Filp Renč narazil na skálu... Toporný děj, sračkový scénář a mrtvé dialogy tento snímek úplně pohřbil. Trailer se nabízel pomalu na oskara avšak po zhlédnutí jsem byl na váškách jestli nemám dát odpad. Jediné co tento film zachránilo byla kamera - neboli záběry krajiny. Závěr = * ()

nihiliste

Ač by měl tento film v divákovi vyvolávat napětí a očekávání, spíše paradoxně baví svými rádoby vtipnými gagy. Hudba by se hodila spíše do katastrofického filmu než sem a pointa byla jasná už prakticky od začátku. Myslím, že v tomto žánru Česko nemá co nabídnout a toto je jen marná snaha. Jedna hvězda za snahu a druhá za humor, obzvláště v podání Miroslava Krobota. ()

jerzy1976

Tenhle film je fakt divnej a mám pocit, že šlo jen o to natočit pěkné pády z vodopádu, ostatní že je hluchá výplň. Jedna hvězdička za prvních cca 20 minut, které mě bavily a navnadily a jedna hvězdička za pěkné "přírodovědné" záběry:-) ()

jjbaraque

Celkem asi tak 2.75. Mohlop by to být lepší, kdyby...kdyby scénář byl propracovaněší, pointa méně průhledná (ne jako sklo, jak zde zaznělo). Semtam je to dobré (scéna s krví v řece), ale takových momentů je opravdu málo. Ale co je opravdu tragické, to je, jak mluví domorodci. Je to tak neskutečná hatmatilka, že si člověk říká, zda si opravdu autoři mysleli, že co divák, to blb, který není schopen pochopit, co je to "Da" a "Davaj" a je potřeba mu vše řádně v další větě přeložit do češtiny, pokud tedy domorodci rovnou nemluví česky (asi je to světový jazyk, kterému se všichni učí ve škole). ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008