Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Spuggy

Pro mně je WALL-E určitým zklamáním, přímo úměrně k velkým očekáváním vyvolaným nadšenými přáteli a předchozím skvělým animákem Ratatouille. Vizuální stránka je samozřejmě pixarovsky dokonalá, námět neotřelý, o místa, kde se člověk zasměje, také není nouze... Ale něco mi tam chybělo, ten film se mě vůbec nedotkl. Jako kraťas by byl perfektní, na celovečerní film to nestačí. ()

me3x®

bez debaty najlepší animák minulého roka, Oscar opravnený. NIkeotré pasáže mi pripadali ako z Terminatora, alebo dokonca z Matrixu, detskej verzie... Určite je to film, ktorý si čoskoro pozriem znova. Dostal ma ako animáciou, tak aj príbehom. A tie dojmy z animácie zhrnula Galadriel. ()

Seuata

Nádherná pohádka, která si téměř vystačí jen s pár slovy... :D až na pasáže, kde mluví lidé. Wall-e je roztomilej robutek, s kterým se člověk zasměje. Film má snad všechno, co má dobrý film mít. Jsem nadšená! A rozhodně bych neměla opomenout televizni spoty!!! Kdo je nevidel, měl by to napravit... ;) Vážně úžasné! ()

E-Fox

Slyšela jsem tolik nadšených doporučení, zmínek o genialitě a o tom, jak po dokoukání lidé zůstávají sedět a dlouho ohromeni zírají do běžících titulků. Já se nudila. Pořádně. Začátek vypadal slibně, ale pak to bylo pořád jenom horší a horší. Jednoduchost dialogů mezi Wall-E a Eva by mi nevadila, kdyby v tom filmu bylo aspoň NĚCO. Já nenašla nic, z čeho bych vytloukla víc hvězd. I oslavované animace mi přišly místy nepovedené, i když většinou byly tedy výborné a spolu s Wall-E-ho roztomilostí byly tím nejlepším ve filmu. Z vyznění filmu i ze všeho humbuku kolem něj mi zbyla jenom nervozita, jestli bych se neměla stydět za svůj dojem. Na běžící titulky jsem se totiž dívala s úlevou, že je po všem. ()

Gadamf

Najlepší animák (nerátajúc anime, samozrejme), ktorý som videl. Má síce tesných konkurentov, ale WALL-E si ma získal najviac. ()

markettka

Mediální bublina, která po půl hodině koukání totálně splaskla. Upřímně nechápu z čeho jsou všichni tak nadšení. Ťuťu ňuňu? Plesk! ()

sirrgulo

Začátek, kdy se Wall-E prohrabuje na smetišti se mi líbil, postupně mi však přišlo že snímek ztrácel dech, když se pak děj přesunul na kosmickou loď, tak ani lítost, kterou ve mě Wall-E vyvolává nedokáže mé hodnocení vytáhnout na víc jak 3*. ()

yatan

Wall-e sice moze vyzerat na prvy pohlad ako nevinna rozpravka ale myslim ze nesie silne posolstvo ktore moze byt zaujmave aj pre dospelych ludi..celkovo je rozpravka technicky neuveritelne prepracovana a je to zatial na najvyssej urovni animovanych rozpravok ake som videl..Wall-e si vas proste ziska.. ()

Digitalis

Co na tomto filmu obdivuji je fakt, že se v něm nemluví. Najednou nepotřebujete herce k vyjádření emocí a sympatizujete s obyčejným robůtkem, který je vytržen ze své každodenní šedi a následuje své srdce. Takže vlastně taková robotí love story. ()

Mr.Shock

Jakožto hodnotící s číslem 10001 mám pocit, že bych měl dodat komentář... Ani nevím proč, ale ten pocit tady je... Já ten komentář napíšu. Jen co se na Wall-Eho podívám podruhé a najdu slova. ()

JasonV

Najdospelejšia pixarovka. Námet a vizuálna stránka by kľudne mohla slúžiť ako podklad pre plnohodnotné sci-fi pre dospelých. ()

route60

VALL-I jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec, tento film si vychutnají především dospělí diváci krásně pomalé tempo je doslova lahúdka pro oko a duši, kouzelný hlavni hrdina čistí naši zem od odpadů, snad zelená nikoli modrá planeta takto nedopadne nebo žeby to bylo naopak? ()

toomm

Dlouho jsem přemýšlel a hledal důvod proč dát tomuto vcelku povedenému animáku o hvězdu navíc. Bohužel jsem ho nenašel. Ano, po vizuální stránce pěkný a propracovaný film, ale v dnešní době to není zas takový zázrak. Pohled na postapokaliptický svět byl zajímavý a Wall-e roztomilý, ale děj mi přišel nudný a bez pořádné zápletky. Úsměvné a roztomile romantické scénky to zkrátka nezachrání. Možná to po dalším zhlédnutí uvidím jinak. Zatím 65% ()

Fazy

Naprosto skvelý animák, ktorý ani po čase nestráca na čare. Nevinná tvárička walleho a krásne prostredie, čí efekty vedia spraviť svoje. K tomu príbeh o zaľúbenom robotovi, pohodlnosti ľudí, či objavovanie samých seba. Pre mňa pixar znova dokazuje, že vie robiť stále kvalitné filmy. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky