VALL-I

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2008, 98 min

Andrew Stanton

Předloha:

Andrew Stanton (povídka), Pete Docter (povídka)

Jeremy Lasky

Thomas Newman

Když se smí dávat plné hodnocení němým filmům z roku 1920, tak já zas můžu dát tomuhle. Pro mě naprosto převratná pecka na poli animovaného filmu. Pixar se mi s tou jejich originalitou fakt zamlouvá. Robůtek si tam jen jezdí a říká jen asi dvě slova (něco jak Pokémoni) a stejně prostě víte o co go a baví vás to. Na konci jsem byl i dojatej a Straussovo - Tak pravil Zarathustra mě utvrdilo, že ten film má víc, než něco do sebe.(9.1.2009)

Tak nastesti to nebyla takova picovina, jak jsem se obaval, ale zase to neni ani zadna velka pecka. Pribeh je totiz dost jednoduchej, sice jsou tu fajn napady jako liny lidi, planeta plna odpadku a podobne, ale co si budem povidat, je to jen patnactiminutova groteska o dovadeni dvou robotu roztazena na 90 minut. Coz by zas tak nevadilo, obcas je to vtipny a oba roboti jsou sympaticky. Jenze problem je, ze obcas je nejakej gag zbytecne natazenej a pak to pusobi lehce stereotypne a obcas by to fakt chtelo, aby nekdo promluvil. Jinak co se tyce ozvuceni, k tomu vyhrady nemam, ale tentokrat me moc nebrala animace, skoro mi to prislo jako krok zpet po perfektni animaci v Ratatouille. Samozrejme se najdou vyjimky, vesmir a Slunce jsou udelany perfektne, ale pak tu jsou taky vyjimky na druhou stranu, lidi jsou udelany naprosto priserne a silene odflakly, jak kdyby se nemohli rozhodnout, jesli z nich udelaj karikatury nebo je udelaj realisticky a vysledek jsou stovky stejnejch sisek. Celkove jsem sice necekal, ze se budu docela slusne bavit u prihod pipajici robota, takze v tom me film mile prekvapil, ale na druhou stranu, Pixar ma daleko na vic.(2.1.2009)

Musim se přiznat, že začátek byl pro mě doslova zabijácký... taková nuda! Ale pak jsme se přenesli na palubu lodě s převživšíma... mno, tučnýma lidičkama. A tam pro mě jakoby film začal. Nejvíce mě bavilo posezení s kapitáne a jeho údivem. "Co je to ples? Co je to tanec?" plus jeho první krůčky a k tomu ta hudba.... toto bylo prostě božské! :-) Konec jasný, Walli a drsná Eva spolu... "Děti, vy budete pěstovat rostliny všeho druhu ... pizza rostliny!" XoD tenhle konec neměl chybu :-)(22.12.2008)

• Morien

(1001) Místy vcelku zajímavý hudební podkres, ale jinak mě to nebavilo. Tak nějak nechápu smysl animáků. K čemu máme oči, k čemu máme herce, proč se učit dokonale napodobovat skutečnost, když ona už tady je?(25.8.2010)

Love·Wall·E. 100% (více) Zajímavé komentáře: Renton, DaViD´82, Bluntman, Vitason, FateKEEPER, GodComplex, Crawler-D, tangerine1, Němi, wobufet, Erian(25.8.2008)