Reklama

Reklama

Tunelové krysy

  • Česko Tunnel Rats (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (198)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Po druhém shlédnutí jsem snížil hodnocení na tři hvězdičky, protože mi vadily strašlivě dlouhé pasáže plížení v tunelech a některé opravdu dlouhé záběry, v nichž se nedělo vůbec nic. Napadení americké základny by bylo v pohodě, kdyby vojáci neumírali tak děsně pitomými způsoby. Ale abych jen nekritizoval, film měl po většinu času velmi kvalitní atmosféru, a pokud v tunelech došlo k nějaké té akci, měl jsem pocit, že sleduji místo válečného filmu survival. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Konečně! Konečně, někdo natočil válečný film s malým rozpočtem, který nestojí za starou bačkoru. Já osobně od Uweho viděl jen dechberoucí Dárfůr a hodně komorní nízkorozpočtový Auschwitz. I když to podle jeho filmografie vypadá spíše že je popelářem (je to samý odpad) než filmařem, já na něj nemohu říci nic špatného. Ale třeba jsem měl jen kliku na ty lepší filmy. Nicméně tunelové krysy se povedly. My co známe PC hru Vietcong i další kousky, které nám umožnily virtuální výlet do bojujícího Vietnamu jsme si mohli lezení tunely nejednou vyzkoušet. Známe tu vůni vlhké země a kořínků, stísněný pocit v úzkých průlezech, strach co může číhat za rohem v křižovatce štol i paranoiu z booby traps. Uwemu se toto podařilo divákovi věrně přiblížit. Řada diváků (pokud vůbec) si u americko - vietnamského konfliktu asi vybaví boje v džungli, vrtulníky Huey či osamocené americké palposty kdesi v divočině. Boj se však vedl i v podzemí. Vietnamci vybudovali po vzoru Japíků za druhé světové pod zemí úctyhodnou síť chodeb, skladišť, štábů, nemocnic atd... jako důsledek americké vzdušné nadvlády. A pokud měl být sklad zničen, pak někdo musel vlézt do stísněné díry v zemi. O tom, že Amíci byli co se týče mohutnosti postav úplně někde jinde než Asiaté se asi nemusím rozepisovat. Většina štol šla prolézt jen po břiše po jednom muži. První měl v ruce baterku a zbraň. Nic pro klaustrofobiky. V těch větších se dalo lézt po kolenou a v blízkosti velkých center se v chodbách dalo i stát. Zkrátka, kdo se zajímá o Vietnam - směle může do tohoto snímku jít. Nebude se nudit. Velká spokojenost. Dávám čtyři naostřené bambusové hroty. * * * * ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Vôbec som netušil že tento film má na svedomí Uwe Boll. Kupodivu to nebolo tak zlé, ako by človek čakal, skôr naopak. Vojnovú atmosféru sa mu podarilo navodiť vcelku slušne. Celý film by sa dal definovať jedným slovom - depresívny. Predsa len, väčšina scén sa odohráva v temnom tuneli s baterkou, pištoľou a Vietcongom u zadku, čo väčšinou končí nepríjemnou smrťou. Morbídne vraždy nie sú výnimkou a krv tu tečie rôznymi smermi. Za pochvalu stoja aj výbuchy a prestrelky, horšie to je s kamerou, ktorá je miestami dosť zbrklá a roztrasená. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Boll je skutečně režisérská nula první kategorie. Tento film je na 3*, ale přesto v něm dokázal svojí neschopnost. Položte si otázku, co Boll tomuto filmu dal? Čím ho ozvláštnil? K ničemu nedojdete. Tento film udělalo prostředí, příběh, filtr kamery a klaustrofobické prostředí tunelu. Boll? Ten nic nepřidal, pouze natočil již zmiňované věci a tím to pro něj haslo. Žádné dobré záběry, žádné ozvláštnění čehokoliv. Pouze pár dobrých krvavých efektů. Nejpve jsem mu pochválil útok na tábor, ale čím více běhali američtí vojáci přímo pod hlavně vietcongu, tím víc jsem kroutil očima. Grimasy mrtvých byly jak z válečného filmu z roku 1962, chybělo už jen klasické odhození pušky tři metry daleko, otočka o 360 a smrt. Film trvá 90 minut z toho 30 představuje pár postav, které mi za celou třetinu filmu nedokázal vůbec přiblížit. 60 minut trvá prolézání tunelů. To se okouká za dvacet minut a divák tak celých čtyřicet jenom tupě čumí a sleduje kdy bude konec. Scény v tunelu jsou tak špatně natočené, že sice zažijete hnusný pocit ztísněnosti, ale zároveň nemáte tušení, kdo tam zrovna leze. Celkově jsem neměl pocit, že sleduju film z vietnamské války, ale maškarní bál na párty Playboye. Vojáci nesázeli téměř žádné hlášky, ani se pořádně neposlali do prdele, nerozbili si hubu, místo toho vedli desetiminutové rozhovory o tom, jaký chtějí mít dům, až se vratí (jak originální). 55% 22.08. 2010 ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

3 * za film, kterej co do scén na povrchu je při nejlepším průměr (navíc výhrady ohledně taktiky - takovej tábor by se prakticky nedal ubránit), ale 4. * za tunely, skvělou až horovou atmosféru a hudbu a za pohled z obou stran. To jsem dosud viděl snad jen v Železnym trojúhelníku. Silně naturalistickej film, ale uvěřitelně a přirozeně. Můj první zářez legendárního režiséra. Objektivně to není veledílo, ale své body si zaslouží. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (12)

  • Po několika filmech natočených podle videoher nafilmoval Uwe Boll snímek založený na skutečných událostech odehrávajících se za války ve Vietnamu. (Terva)
  • Zlaté maliny - režie (zároveň za In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale a Postal). (Petr23)
  • Vietnamská dívka měla na pravém zápěstí obvaz. Těsně po zničení podzemního bunkru bombardováním však dívce na ruce obvaz najednou chybí. (Johnny.ARN)

Související novinky

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (více)

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět

28.09.2007

V historii lidstva se objevilo několik jmen, které šířily smrtelnou hrůzu, jen jste je vyslovili Atila bič boží, Vlad Narážeč, Adolf Hitler, Usáma bin Ládin. Dnes obdobné pocity vzbuzuje jméno...… (více)

Reklama

Reklama