Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiální text distributora)

mivr

Príklad toho kam až môže zájsť šikanovanie...ak obeť padne na samotné dno, prídu následky. 5/5 ()

Bobbyk69

Jak daleko až dokážou dojít studenti, když celá třída šikanuje jednoho kluka? Docela depresivní, mrazivé a kruté, a to je to podle skutečnosti, z čehož asi mrazí nejvíce. Jak moc toho člověk dokáže snést od svého okolí, než vezme zbraň a konečně se pomstí? Kvalitní estonské drama, které vás emočně vyždíme. 90% ()

Sebule

Ze mě hodně nadhodnocený snímek. Jako prevence šikany určitě slušné, ale nevidím v tom nic speciálního. Ta ignorance ze strany školy, lidí, žáků, rodiny, není to prostě dost uvěřitelné pro mě a to je kámen úrazu. Ale určitě to stojí za to vidět. Hodnocení: 6,5/10 ()

blackout

Z mé strany obsah a podání vítězí nad formou. Šikanu jsem na vlastní kůži nezažil, ale v téhle podobě to autoři dotáhli až za hranice normálního lidského chování a na pláži až trochu do absurdna. Ale co oči nevidí, to srdce nebolí. A my musíme vidět. Bravo Estonsko, tohle svět potřebuje. ()

HaBe

Ještě teď, pár minut po ukončení filmu, ho rozdýchávám. Těžko vyjádřit pocity, které to ve mě zanechalo. Opravdu neskutečně silný film. Nejhorší na tom je, že tohle se opravdu děje. A vy to cítíte, když se dívate na tenhle film. Dávám zasloužených 100 %. Kdyby to šlo, dala bych víc. ()

pierre9

Ďalší dôkaz, že na vynikajúci film netreba stámiliónový rozpočet. Pozeral som ho so zatajeným dychom, no nedokážem rozchodiť, ako sa na to hlavne tie dievčatá mohli pozerať. O Kasparovej priateľke ani nehovorím... To bola pre mňa väčšia šupa medzi oči ako tá šikana. ()

Konys

Při snaze o co největší autenticitu a maximálně reálné zachycení šikany, to už tvůrci místy dost přehánějí. Nevím tedy jak v estonsku funguje školský systém a vlastně vůbec jací tam žijí lidé, ale naprosto nelogické chování a ingorace ze strany učitelů k dění okolo, mě značně iritovalo. Taky fakt, že se ve tříde sejdou pouze 2-3 "normální" studenti a zbytek jsou zrůdičky, které nemají na práci nic jiného než terorizovat spolužáka, popřípadě této bohulibé činnosti s chichotáním přihlížet (to v případě přítomných dam). A kouřící scénu na pláži nezmuňuji raději vůbec. Přesto se ale jedná o velice kvaltní snímek a vynikající závěr, kdy "pravda a láska zvítězila na lží a nenávistí", to na pět hvězdiček ještě vytáhne. ()

kedluben

silný námět, výborné zpracování, uvěřitelnost. ale o sobě jsem pochyboval. při závěrečné scéně jsem asi sympatizoval s někým (něčím), s kým (čím) bych asi neměl. já tomu rozuměl. ()

fferdas

Nečekaně kvalitní a hlavně drsný snímek ze školního prostředí o šikaně. Z obsahu, který je uveden u filmu, jsem se domníval, že mě to nemůže zaujmout. Šeredně jsem se zmýlil. Nepamatuji si na nějaký jiný estonský film, který jsem viděl, ale tento zaručeně není ztráta času. ()

slaYerko

V tomto snímku môžete vidieť, čo všetko dokáže spraviť krutá šikana. Osudy mladých ľudí a ich znepríjemnený každodenný vstup do triedy, pohľady rodičov, ktorý niesú dobre informovaný a dávajú svojim deťom rady "nad zlato". Naozaj veľmi presvedčivo zahrané ako aj super práca režiséra. Odporúčam ľudom, čo majú radi kvalitné snímky s myšlienkou. ()

Sentinel

Velmi naturalistické, velmi reálné, velmi působivé. Klass není žádný filmařský zázrak, film občas vázne a některé scény nepůsobí příliš věrohodně, ale působivý konec vše vynahradí. ()

Dante141

Nemozem a tomto filme povedat ze je to jeden z najlepsich filmov ktore som kedy videl myslim ze je v nom aj dost vela chyb nato aby nim bol ale urcite je to snimok ktory zaujme hlavne pri prvom pozerani.Sikana na svete bola uz odiakziva a urcite sa s nou uz kazdy stretol ci uz v skole alebo hocikde inde a myslim si ze tento film sikanu vystihol uplne do bodky mozno trosku prehnane ale zivot je niekdey kruty.Urcite je to film ktory vyvola v kazdom zamyslenie hlavne kvoli jeho realnej atmosfere. ()

Gotlike

Dokonalý snímek o tom, kam až šikana může zajít. Těch dvou kluků mi bylo fakt líto. Měli by tento film pouštět na každých školách, aby žáci viděli, co se vůbec může stát, když někoho šikanují, i když u nás se to asi nestane. Nenudil jsem se ani na chvíli, takže taky proto pět hvězdiček :-) ()

ill

Život, který jsme si nevybrali nás někdy nutí vzít osud do vlastních rukou. Věci, zdající se zpočátku jen černé nebo bílé takové nejsou. Neboť bílá ani černá nejsou barvy. Jsou to odstíny šedi. Pro jedny tmavší a pro druhé ... příznivější. Tohle, je strhujícím způsobem natočený příběh těch prvních. ()

oSiSko

toto bolo tak autenticke, ze to az nebolo realne.....neviem co povedat, jeden z najsilnejsich filmov ake som kedy videl ()

david666

Kvalitní drama, které prostě nemohlo dopadnout jinak. Obou hlavním protagonistům jsem ve finále fandil - i když je to asi z lidského hlediska špatně. Vyšší hodnocení nedám z důvodu, že nevěřím že by se k šikanování přidala celá třída ať už aktivně nebo pasivně - to mi trochu kazí jinak výborné drama. (+ skutečnost, na kterou upozorňuje fitin v zajímavostech - toho si nedalo nevšimnout). ()

EnneX

Nemůžu říci, že bych si tenhle film mohl snad zamilovat. Je tak drsný, tak silný tak realistický a upřímný a když si uvědomíme, že tohle je navíc běžné snad na každé škole i u nás ( zatím mimo závěru ) je to přímo alarmující. Povinnost tohle pouštět každému ve škole je přímo nutnost. Navíc zde je přesně vidět jak může skončit šikanování. Pocit po skončení filmu se nedá ani popsat jednoznačně to musíte vidět. Klass je naprostý skvost skoro až mistrovské dílo, které si právem zaslouží svojí výpovědí místo mezi ty nejlepší snímky. 100% ()