Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

NeosinneR

Veľmi príjemná oddychovka, po celý čas zábavné a vtipné, sympatický hlas Georga Clooneyho, povedal by som, že až taký ukľudňujúci, celkovo to skvelo pôsobilo. Zaslúžených 5*. ()

Very_kuul

Medzi predigitalizovanými animákmi pôsobí FMF ako svieži oldskúl vánok, ktorý je skôr pre dospelých ako pre deti. Napriek tomu, že zvieratá majú ľudské vlastnosti zachovavajú si svoju zvieraciu podstatu. Ako ma len bavilo sledovať tie ladné pohyby líšok :) Príbeh by v hranom filme nebol nič extra ale tu pôsobí nenútene. Môžem len súhlasiť s tým, že FMF je sfilmovaná bájka s alter. nádychom i výdychom. ()

Hanys_

Pro mě (asi) animák roku. Je to zásluhou nejen příjemně odsejpávacího děje, charismatického hlavního hrdiny i záporáka (tady se mi vybavuje spíše Dafoe aka nekompromisní ochranka Krysa), ale hlavně výtečné hudby (ta pocta westernu...) a jednotlivých scén (...zas ta pocta westernu... :), které dohromady stvořily neskutečný snímek. A ta skoro-závěrečná scéna s vlkem je ufff...úžasná - a nejspíš může i za to, že jsem filmu vlepil tu pátou hvězdu.... ()

cab

Prekvapeni od ktereho jsem ocekaval jenom podivny film od mnou nepochopeneho autora nejzvlastnejsich filmu (Wes Anderson). Paradni hlasy zviratek, neobycejna a neokoukana animace a k tomu akce jako hrom, kde se spolecne lisci rodinka a jejich zvireci znami snazi zachranit svuj holy zivot pred nastvanymi statkari. 70% ()

eagle-eye

Tak mi zase jednou spadla čelist. Že je zdánlivě nemožné natočit animák jakožto mix westernu, komedie, akčního filmu, podtrhnout to skvělou hudbou, mraky skrytých (avšak geniálních) vtipů a originálním výtvarným zpracováním? Nečekaně se to povedlo rozporuplnému Wesu Andersonovi. Fantastický pan Lišák je pro mě zatím letošním (viděno v roce 2010) největším překvapením. ()

Milan25

Animačně super, ale ten příběh mě bůhví jak nevzal. Možná na další shlédnutí to bude lepší. Dodatek po téměř 3 letech: Až teď sem si všiml, kdo je režisér, tudíž znám hlavní důvod divného příběhu. ()

bloodline

Fantastic Mr. Fox nebol až taký úplne fantasitcký, ale nebol to ani vyslovený priemer. Scenáristicky podarená rodinná zábava so štipkou irónie a satiry v netradične-originálnom animátorskom prevedení á la Coraline rozhodne stojí za 4*. ()

J.F.B.

"Redemption? Sure. But in the end, he's just another dead rat in a garbage pail behind a Chinese restaurant." Naprosto skvostná, dokonale andersonovská výtvarná stránka a animace, které to staví mezi nejlepší díla tohoto odvětví kinematografie, poutavý příběh, někdy smutný, ale většinou prodchnutý jemným humorem, skvělé dialogy (na čemž má samozřejmě velkou zásluhu Roald Dahl, jehož Anderson s Baumbachem adaptují podle všeho velmi věrně – jistě to ale nevím, knihu jsem nečetl a nějaké úpravy tam určitě budou), výborná Desplatova hudba i soundtrack (Beach Boys hodně potěšili, ale je tu slyšet mnohem více kvalitních písní – či spíše všechny jsou výtečné). Obsazení je také výtečné, všichni ke svým postavám (zvířátkům) opravdu sedí (však jsou některé charaktery svými herci snad přímo inspirovány – Dafoe jako krysák). A k nejkrásnějším okamžikům snímku patří, tak jako pro mnohé, tak samozřejmě i pro mne, ona kouzelná scéna s vlkem (i když jistý si úplně nejsem – nádherných okamžiků, kompozic je tam přemnoho).  (x) (x) ()

Sayko

Fenomenální. Po všech směrech. Všechno do sebe perfektně zapadá. Příběh inspirovaný knihou Roalda Dahla (po zhlédnutí si ji prostě musím přečíst) vplouvá do nádherné animace, kterou Anderson ukazuje i v dalších snímcích, originální znění namluvené největšími filmovými hvězdami, avšak do závěrečných titulků to nepoznáte, Andersonův geometrický perfekcionismus v každém záběru, což dělá každý snímek jako umělecké dílo samo o sobě, a to vše ověnčené geniální hudbou, která v uchu lahodí a pumpuje pospolu s vizuálem neskutečnou eufórii do divákova těla. ()

seth82

Pre mňa osobne nuda a hlavne mi to celé pripadalo mierne absurdné. Ale predpokladám, že námet z dielne Roalda Dahla sa ani inak poňať nedal. Animácia bola nezvyčajná, ale obdivujem ľudí, ktorí sa do niečoho takého dajú, soundtrack veľmi dobre sedel a niektorým vtipom som sa aj zchuti zasmial. Ale Wes Anderson mal podľa môjho názoru aj lepšie chvíľky, pre mňa zostáva na prvom mieste jednoznačne Život pod Vodou. ()

FARGO

Lahoda!!! Výborně jsem se bavil a film považuju za nej animák 2009. Protikladný film, který si o hodně více užijí dospělí diváci, a který se nebojí kašlat na úspěch a spíše je točený s obrovskou radostí! ()

Schuldiner

Líbí se mi, že je to takové celé jiné než spousta těch dnešních animáků, myslím jiné vtipem a pojetím. Ale i animacemi. Škoda jen, že příběh nebyl hutnější, trochu komplikovanější, propracovanější.. První půlka byla skoro na 5 hvězd. Celkově takových 70% ()

unagi

Normálny dej, normálna grafická stránka, dokonca až v niektorých pasáží nedobrá....čo ja viem ! Fantastický pan Lišiak mi nepovedal nič a nebavilo ma to tak ako som čakal, ale zasa na druhú stranu málo kedy sa vidí dačo podobné! Niektoré hlody boli fajn a tak v globále to ceeeeeeelkom ušlo! ()

Abiosis

*PREFÍKANÉ ZVERY* Animácia, ktorá mnohým nesadne, pretože jednoducho pôsobí anachronickým dojmom. Súčasnému divákovi, zvyknutému na počítačovú (a dokonca 3D) animáciu, môže adaptácia na takúto formu spôsobovať problémy. Ale ten, komu sa to napokon podarí, kto prekoná pôvodnú "nechuť", si pomaly zvykne, ba dokonca sa mu to zapáči a pravdepodobne neoľutuje čas pri tomto filme strávený. I napriek tomu, že je animovaný, určite nie je primárne určený pre najmenšie publikum. Má atribúty takmer vážneho filmu, charaktery sú komplikované. Veľkým plusom je rýchly spád, nevtieravý humor a v konečnom dôsledku (a v rozpore s prvým dojmom) aj animácia, ktorá je nezvyčajná a teda neopozeraná. Verdikt v 1 vete: Veľmi zaujímavý príbeh v netradičnom šate o zvieratkách správajúcich sa a konajúcich rovnako ako ľudia. 06.01.11 ()

Crackonosc

Wes Anderson je zvláštní ale sympatický režisér a stejné jsou i jeho filmy. Fantastic Mr. Fox je prostě nepopsatelný. Ten divně příjemný pocit je podobný, jako jsem měl u "Život pod vodou" od téhož tvůrce. Příběh je a není důležitý, postavy i dialogy jsou často divné, zpracování je schválně trošku mimo a celkově si člověk často říká WTF?!. Lyšák na mě sice zapůsobil o něco míň než podmořské dobrodružství, určitě s k němu ale za čas vrátím. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)