Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

Kolárek

Vyhýbal jsem se tomu, ale nakonec jsem se nevyhnul a jsem za to rád. Už jsem nějaké filmy od Andersona viděl a musím souhlasit s ostatními, že tento film Andersonuv styl (pro věčné děti) rozhodně nezapře. Občas kritizuju český dabing, tak abych byl spravedlivý, musím říct, že tady se rozhodně povedl. ()

psycho.ta

Vůbec nevím co napsat..zvláštní, originální, filozoficky zaměřené, občas vtipné . Ze začátku jsem si říkala, že to tohle asi opravdu nekousnu, protože ty animované lišky i ostatní zvířata mi přišly strašné a i děj zaostávající, ale v průběhu filmu jsem tomu přišla trochu "na kloub" a výsledek je pro mě na pomezí 2** a 3***. Za zpracování, promyšlené liščí loupeže a to finále asi ty 3*** no.. ()

jazzuSKA

Jenom 79% tak to jste mne čmuďajs přátelé! :D Pro mne neuvěřitelně krásné a lidské, ikdyž je to o liškách u mne všech 5 hvězdiček a vřele doporučuji! ()

quimi

Styl a samotný humor filmů W. Andersona se mně prostě líbí. Jednoduše - bavilo mě to. 85% (že je to Anderson tak 5*) ()

Sacrex

Práve tá kúzelná farmárska atmosféra robí s tohoto animáku fantastické dielo. Film je nabytí detajlami a maličkostami, ktoré držia divákovu pozornosť a pri každom triku, ktorý uvidíte si budete klásť otázku, ako ich také niečo niečo mohlo napadúť? Prípadne: Čo to malo presne znamenať? Samotný scenár nie je svetoborný, ale forma všetky pochyby zhadzuje zo stola. ()

mirushbiatch

Eej,toto bolo ake dobre :) Akcne , s velmi zaujimavou babkovou animaciou,vtipne,podivne,citit tam Andersona (v dobrom slova zmysle),skvely dabing (samozrejme v povodnom zneni),hlasky su mega a scenar vyborny.Velmi ma film prekvapil. Obchodna znacka ako Pista Lakatos :)) ()

ragtime

Dlho som sa tomuto kúsku vyhýbal. A to bola veľká chyba. Wes Anderson je chlapík, ktorému v jeho posledných filmoch vychádza všetko, na čo siahne a ja sa veľmi teším na jeho Grandhotel Budapest. ()

matej.perun

Po prvom zhliadnuti za 4, druhe vsak zanechalo novu chutovu stopu, takze upravujem na zatial konecnych 5. Scena "Canis lupus - Vulpes vulpes" ma v sebe priam cosi magicke (a velmi vo mne evokuje scenu s vlkmi v Collateral). ()

amanda7

Film, ktorý milujem ja aj môj malý synovec. Roald Dahl patrí medzi mojich obľúbených autorov a toto spracovanie ma naozaj nadchlo. Každý tu nájde to svoje, čo ho osloví. Je neuveriteľné ako tento jednoduchý animák človeka dostane. Na jednej strane tá strohosť v zobrazení a vyjadrovaní postáv na druhej strane neuveriteľná atmosféra a príbeh, ktorý človeka úplne vtiahne. Spolu s hudbou je to veľmi pôsobivé a strhujúce. Pre mňa jednoznačne povinná záležitosť, ktorá sa pravidelne opakuje napr. na zlepšenie nálady, pobavenie synovca. Pri častom opakovaní môže vzniknúť závislosť! ()

KeskarM

Andersonovu poetiku mám prostě ráda. Vidět Fantastického pana Lišáka před Až vyjde měsíc, dám pravděpodobně plný počet, takhle je lehce v pozadí. Velmi pečlivá animace, chytrý scénář dle Roalda Dahla a krásné pointování scén i celku. Je fantastický ten pan Lišák. :-) Nejlepšími částmi jsou za mne borůvková etuda, přirozený talent bratrance Kristoffersona a vždy milující paní Lišáková. ()

Majrek

Film byl pro mne originální, neotřelý, s řadou doslova pitoreskních postaviček s úžasnými výrazy a mimikou, zápletka také nebyla špatná - tvůrci měli smysl pro detail a hlavně: miluji vlky a lišky! Takže nemohu jinak, než za pět :) ()

zoze

Fantastický pan Lišák je kouzelná pohádka pro všechny věkové kategorie, k tomu typická andersonovská geometrická vyváženost, veselý hudební doprovod, sympatický humor a rychlé tempo vytváří nevšední podívanou, která snad musí bavit každého. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)