Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

haWranka

Chm, mám ráda Katherine Heigl a mám slabost pro romantický komedie. Proto jsem na tenhle film chtěla jít do kina. Teď děkuju Bohu, že jsem to neudělala a nevyhodila tak 80 kaček do vzduchu. To byla ale blbina. Nic vtipnýho, žádný jiskření, totální průhlednost. Není to lepší, než kterejkoliv film, jakej dávaj dopoledne ve všední dny. Vřele nedoporučuju... ()

duffi

Film se rozjížděl pomalu, ale od třetiny jsme se s manželkou velmi dobře bavili, mezi herci to příjemně fungovalo a byť byly některé scény předvídatelné, moc se nám tato komedie líbila. ()

E lan

Podprůměrná komedie pro ženy, které chybí vtip, dobrý scénář, obstojné herecké výkony a mnoho dalšího. Co jí ale nechybí je naprosto debilní a nekoukatelný konec... ()

Jeanecek

Odpočinková komedie. Postrádá zápletku, ale ta v tomto žánru možná není vždy nutností."Devil wears Prada" to holt není... ()

*JIN

Nepatřím k těm romantickým fanynkám (Moderní popelky, Wimlbedonu, ..atd.) Přinášejí mi noční můry. Těchto 27 šatů pro mě jsou jako odpočívadlo na dálnici. ()

MilesTeg

Nádherná Katherine Heigl, která pouze od remaku Můj táta hrdina vyrostla, ale to kouzlo neztratila. No a překvapivě hrající Marsden (na rozdíl od X-menů, kde se jen tvářil) ()

Black-star

lehká, svěží a relativně pěkná romantická komedie. Nic od ni nečekejte a nebudete zklamáni. Film má děj, šmrnc správne nadnesení a jediné téma které ikdyž sedtále opakuje je stále aktualní a mnoho lidí by se v tom mohlo najít. No v konkurenci ostatních i kvalitnějších romantických komedií je tohle rozhodně průměr a i těch 60% si zaslouží :-) ()

Petulka88

Překvapivě docela fajn záležitost. Pravda, na to, že se jedná o romantickou komedii jsem se zrovna smíchy nepotrhal, ale kupodivu se ve filmu neobjevil nikdo, kdo by mě štval, což se mi u tohoto druhu filmu většinou stává. Ještě větší plus je fakt, že většina postav je docela uvěřitelných, to se u romantické komedie stává opravdu málokdy. Navíc i dialogy jsou v rámci možností uvěřitelné, zvlášť když postavy nejdou pro ostřejší slovo daleko. Ne, že bych ve filmu vyhledával vulgarismy, ale tady to docela překvapí a hlavně je to realistické. Jako bonus je tu ještě sympaťák James Marsden, kterému role očividně sedla. Jeho protějšek Katherine Heigl se sice snaží, ale nijak nevybočuje z řady. Na druhou stranu zase nic nepokazí. Co se vizuálního dojmu týká, tady na plné čáře vítězí úžasná Malin Akerman, která Katherine s přehledem strčí do kapsy. Možná je trošku škoda, že čím víc se 27 šatů blíží ke konci, tím víc film zabředá do vyjetých kolejí romantických komedií z poslední doby. Na ty 3* to ale pořád bohatě stačí. ()

Doski

Milé překvapení, zbytečně nepřeháněné a někdy i vtipné. Romantické taky tak ''hezky''. Nechybí samozřejmě náprava hlavní hrdinky, která se konečně zamiluje do toho, do koho od začátku má. Patří k TV filmům, na které se klidně kouknete zase za rok znova až ho budou dávat.. 65% ()

Oonika

Taková klasika no... škoda, že to nebylo trochu víc vtipné, takhle to zapadlo do stereotypu a konec. A ty šaty... přímo příšerný :D ()

Ceberus

I já - ne zrovna typický divák romantických filmů - už jsem viděl lepší kusy než toto. Popravdě, asi mě zarazilo chování hlavní postavy, resp. závěr celého filmu: *SPOILER* Sice tě nesnáším, pořád se hádáme, udělal jsi ze mě patetickou celebritu, ale já tě vlastně miluju. Nevím, možná jen nejsem natolik vztahově zkušený, abych si dokázal představit i něco takového. ()

AdiegoA

Romantika tak sladká, až se z toho člověku kazí zuby. Tohle schéma už jsem viděl tolikrát, že každá další verze, kterou uvidím převáží 1 % romantika ve mě na váhu cynika. Tak nějak mi pořád nedochází, jak se mohl pohodovej hlavní hrdina zamilovat do uťápnuté a nesympaticky napsané hlavní hrdinky. Nikterak výjimečně natočené, zahrané s průměrným soundrackem a špatným scénářem. ()

renegrido

Už základní informace říkají vše -romantická komedie z USA s názvem 27 šatů? Hned jsem měla jasno. Nepřínosné, nicneříkající a vlastně i docela nezábavné a hloupé. ()

casef

Dopadlo to přesně tak, jak se dalo čekat, čož hodnotim jako klad u takových to pohádkových filmů. Vynikající oddychovka, kdy krásná popelka, která by se pro všechny rozdala, nakonec najde svého prince. Když budete chtít vypnout mozek a unášet se romantickou slaďárnou, tak u 27 šatů neuděláte chybu. ()

KdG

Kdo by to byl řekl že si Cyclops (James Marsden) jednou vezme Izzie (Katherine Heigl). Tenhle film nelze považovat za komedii, leda žy by slovo svatba bylo vtipné. Je vidět že film je určen ženskejm a tomu i odpovídá scénář který je velmi prostý a předvídatelný s naprosto klišoidním koncem. ()