poster

Monstra vs. Vetřelci

 • USA

  Monsters vs. Aliens

 • Slovensko

  Monštrá vs. Votrelci

 • Slovensko

  Monštrá verzus votrelci

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

 • Psema
  ****

  Pátého "fíka" si nechávám do zálohy, ale v dabingu to nebylo vůbec zlé, právě naopak. Opět jsem se přesvědčil, že DreamWorks neválcuje Pixar a Disneyho v animaci (dávám jim rok, maximálně dva ;), ale hlavně v zábavnosti. Je to tím, že na rozdíl od pánů s lampičkou si tu nikdo nehraje na animovanou školku, která má vychovávat děti morálními poselstvími podanými na stříbrném podnosu a zasypanými uchcanými výjevy jak ze zlého snu cukrovkáře. Jistě, slabších míst je dost, ale jakékoliv scény s prezidentem, generálem, Bobem a Hmyzosaurem zvládají hlušinu vyvažovat víc než dostatečně. A mám pocit, že v originále to bude stokrát větší jízda. Už jen představa maniakálního smíchu Hugha Laurieho mi rozvybrovává bránici jako geniální hláška "možná nemám mozek, ale mám nápad". 8 s TAKOVÝMHLE plusem. Poznámka na závěr: RealD nakopává konkurenta od Dolby silně do řitního otvoru.(21.3.2009)

 • choze
  ***

  3D filmy měly dva vrcholy - poprvé v první polovině 50. let, kdy zahrnovaly mj. právě monster filmy jako IT CAME FROM OUTER SPACE nebo ROBOT MONSTER a podruhé v první polovině 80. let, kdy se v tomto formátě vyrojilo několik převážně hororových béček (sequely AMITYVILLE 3, PÁTEK TŘINÁCTÉHO 3, ČELISTI 3 aj.). Shodou okolností se k nám toto jaro vrací 3D v obou těchto svých podobách - jako pastišový monstr animák a jako remake osmdesátkové béčkové vyvražďovačky (KRVAVÝ VALENTÝN). MONSTRA VS VETŘELCI si utahují i skládají hold klasickým americkým monster filmům 50. let, které se přiznám jsem neviděl, ale mám o nich povědomí. Na film jsem zašel, protože jsem doufal v další ÚŽASŇÁKOVY jen s monstry namísto superhrdinů a i když je akce stejně kvalitní, scénář je výrazně slabší a pomoc v podobě 3D se tak filmu celkem šikne. Zparodování komunikace s mimozemšťany (Faltermayerovou) hudbou jako v BLÍZKÝCH SETKÁNÍCH bylo geniální. "TAK TY NA MĚ TAKHLE? OCHUTNEJ OLOVO! NO NE, JEMU TO VÁŽNĚ CHUTNÁ."(19.4.2009)

 • TeeAge
  ****

  Neviem, kam sa ešte dá stupňovať kvalita animácie, ale tu som toho bol znova svedkom. Pravda, samotný scenár kráča len podľa osvedčenej rutiny, a z mnohých gagov vyniká asi len ich polovica. Jednalo by sa tak o prostý priemer, ale scéna, v ktorej prezident namastí alienom hudobnú tému z Beverly Hills Cop na Yamaha synťáku, je prinajmenšiom Kultová záležitosť ;)(8.11.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jeden z prvních filmů, který je primárně točen pro 3D a bude tak určen hlavně pro digitální 3D kina. S tím souvisí to, že velká filmová studia se rozhodla spojit a společně zafinancovat vylepšení asi desítky tisíc kin. Protože je film natáčen ve 3D, budou i konečné náklady o něco dražší. Přibližně o $ 15 mil. (reqiuem)

 • - Všechna monstra jsou inspirována klasickými hororovými monstry. Doktor Cockroach zmutoval stejným způsobem, jako hlavní hrdina filmu Moucha (1958), Missing Link je založen na monstru z filmu Netvor z Černé laguny (1954), inspirací pro B.O.B.a je film The Blob (1958) a Susan zmutuje stejně jako postava z filmu Attack of the 50 Foot Woman (1958). (HellFire)

 • - Jedna z raket vypálených na robota nese nápis „E.T. Go Home“ a je doprovázena hudebním motivem Johna Williamse ze stejného filmu, kterým je E.T. – Mimozemšťan. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace