Monstra vs. Vetřelci

Monštrá vs. Votrelci

Monštrá verzus votrelci

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

V záplavě popkulturních narážek na nejrůznější americké sci-fi filmy převážně z 50. let má očividně mnohý divák tendenci zapomínat na příběh, který je zde opravdu slabý - jen na aluzích film nepostavíš. Sice jsem se také bavil u "odhalování" nejrůznějších odkazů a rádoby chytrého pomrkávání na "zasvěceného" diváka, ale zároveň jsem se nedokázal odpoutat od chatrné základní dějové linie, v níž se Susan snaží vyrovnat se sebestředností svého manžela... a kromě toho mi mnohé vtípky přišly až příliš laciné, za všechny například scéna vypnutí počítače s Dance Dance Revolution, nebo i zbytečně doslovné klávesy z Blízkých setkání. Zapomenutelný průměr.(6.3.2012)

Možná je to způsobené větším počtem scénáristů, možná jejich schizofrenií, ale střídají se tu momenty geniální a vtipné (vítání mimozemšťanů) s momenty trapně-lidsky-poučnými. Škoda. Celkový dojem tedy jen lehce nad průměrem. 70 %(29.6.2009)

Zábavná pohádka protkaná odkazy na staré sci-fi filmy let padesátých. Příběh je pak směsí nejrůznějších ztřeštěných nápadů (za vše mluví hrdinný president a jeho klávesy, červená tlačítka a geniální Bob) a o tom jak se ze zasněné dívky stává žena. Vetřelčí invaze je tu v podstatě jen katalizátorem událostí. To co mě mrzí je, že jsem byl v kině ochuzen o originální znění (Bauer a dr. House v jednom filmu!) a i když byl dabing celkem povedený tak se těším jak si film na DVD vychutnám v originálním znění. E.T. GO HOME!(4.8.2009)

• - Mimo jiných sci-fi filmů cituje snímek i Star Trek (1966). Můžeme si toho všimnout hned v úvodu filmu, kde jen z vědců hlásí do telefonu "kód Nimoy". Jedná se o odkaz na legendárního předstvitele Spocka (Leonarda Nimoye), napůl člověka, napůl Vulkánce. Dalším odlazem na Star Trek je chvíle, kdy má prezident před robotem zahrát píseň "Axel F". Těsně předtím totiž ukáže klasický vulkánský pozdrav se vztyčenou rukou, kde malíček a prsteníček je u sebe a zároveň je u sebe ukázováček a prostředníček, takže tyto oddělené prsty tvoří pomyslné "V". (Marty_v.S.)

• - Když Hathaway (Stephen Colbert) přistupuje k robotovi, hraje pět not písně z filmu Blízká setkání třetího druhu (1977) a poté tančí na píseň „Axel F“ od Harolda Faltermeyera z filmu Policajt v Beverly Hills (1984). (HellFire)

• - Film měl mít původně premiéru ve stejný den jako Avatar Jamese Camerona. (reqiuem)