Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Krabak

Výborně natočenej snímek, který vás na konci filmu, když se do něj opravdu zažerete, skoro(možná i opravdu) rozpláče. Já sám jsem měl slzy na krajíčku. Tenhle film, podle mě, budou prožívat hlavně ti z vás, kteří se třeba umí vžít do role vojáků, chtěli se jimi stát, nebo jima jsou. A já do této sorty lidí určitě patřím. Tento film můžu jenom doporučit! Určitě nebudete zklamaní z toho, že jste do něj vložili 110 minut života. --->98% ()

divak84

s odstupem času poznavam že je to opravdu brilantní film s heroickými výkony v čele se spidermanem. paradní snimek. ()

Rssa

V podstatě překvapivě chladný a emočně nezasahující snímek se smrtce se podobajícím Maguirem, krásnou Natalii a nevýrazným Gyllenhaalem. Téma je to určitě silné, ale dle mě šlo zpracovat daleko lépe. 65 % ()

joshula

Krutý příběh ze života. Velmi dobře popsaný děj přenesený na plátno vynikajícími výkony hlavní trojice. ()

Pretender

''I don't know who said 'only the dead have seen the end of war'. I have seen the end of war. The question is: Can I live again?'' ()

Ripley

Tak skvělý dětský herecký výkon jsem už dlouho neviděl.Mám na mysli Bailee Madison(při vzniku filmu jí bylo 10 let),která hraje dceru Natalie Portman a Tobeyho Maguirea. ()

pipapaja

Pro mě docela překvapení protože tento film je strhující od začátku dokonce a ani chvilku se nebudete nudit. Chemie mezi herci funguje na výbornou psychický stav obou bratrů se hezky provazuje do děje a celkově je tento film nadprůměrný. Jediná vada je ta že by mohl být trošku delší a trošku rozvinout některé postavy ale jinak Good. ()

Mičl

Nepůvodní a neorginální drama, takže to nemohlo být ani překvapivé a to že se z Brothers stala průhledná a průměrná podívaná nezachrání ani generace kvalitních herců v podobě hlavního tria. Sheridan jen paběrkuje mohl z původního příběhu vysát daleko víc. ()

kukuuuc10

Čekal jsem na nějaký ten moment překvapení, ale zůstal jsem jen u čekání. Chyběla taková ta zdravá silná gesta, ale ta citová síla byla ukrytá uvnitř. Místy běhal mráz po zádech a na druhou stranu člověk necítí nic. Závěr každopádně INCREDIBLÉ! **** ()

Bety88

Jsem z toho taková rozpačitá. Trailer sliboval milostný trojúhelník a nic z toho. Ani jsme se nedozvěděli, koho si Grace vybrala. Přišlo mi, že víc pozornosti bylo věnováno zobrazení války, než té vztahové lince. Bylo to takové nedokončené. ()

Renata

Nothing is certain in this life. The only thing I know for sure is that I love you. And our girls. That is the only thing I know. ___ Nikdy ten dopis neměla otevřít. ()

bo.rec

Skvělé herecké výkony, jen ten scénář mohl být lépe propracovaný... Škoda, potenciál filmu je jinak obrovský... ()

DannyBoy80

Zatím 4*, přehodnotím po originále od mnohem talentovanější režisérky. Portman je nadherná a hraje lehce nadprůměrně. Maguire to zahrál výborně, zbytek osazenstva spíše průměr. Téma je to fajn, ale opět si tady přihřívají polívčičku amíci se svým válečným komplexem. Docela mě zajímá jak to řeší originál. Takže to bude těch 75%. ()

dormouse

Nechci zlehčovat váhu protiválečných filmů, ale Bratři žádný nový úhel pohledu nepřináší, takže ani stopu v srdci nenechají. Ukazují, jak je těžké, ba nemožné nasazovat život kdesi v Afghánistánu a zůstat při tom normálním člověkem. Když já si ale nemůžu pomoct, já si myslím, že normální člověk nepůjde nasazovat svůj život kamsi do Afghánistánu. Dokonce ani kvůli tomu, aby na něj mohl být tatínek a manželka hrdí. ()

Ještěřák

Celkem tvrdej chleba. BROTHERS jsou takový REVOLUTIONARY ROAD roku 2009, a troufám si říct, že Američanům to v žánru indoor rodinných dramat podezřele maže a šlape. Rozhodně stojí za povšimnutí, že pokaždé, kdy se tato mariňácká rodinka sejde k večeři, stane se něco průserového. _____ Jake Gyllenhaal mi z klíčového hereckého trojboje s přehledem vyšel jako vítěz, tento zmatený zevlák (tedy sympaťák) mu štymoval. Natalie Portman se od dob, co toužila dělat blaho Jeanu Renovi v LEON ve své profesi nijak zvlášť nepokročila, jenže ona to vlastně ani nepotřebuje :-) Tobey Maguire se rozšoupl až ke konci a největším překvapením pro mě bylo, když jsem si zde tuto roli ověřoval, a dopátral se, že jsem se nekoukal na Elijaha Wooda, jak jsem byl přesvědčen po celý film. _____ Závěrečné poučení by mohlo znít asi takto: NENECHTE ZE SVÝCH RATOLESTÍ VYKLÍČIT PROLHANÝ ROZMAZLENÝ FAKANY. ()

Angelino

I keď čiastočne čitateľné, na nič sa zbytočne nehrá. Nenásilne prináša niekoľko momentov na zamyslenie a vyvoláva množstvo pocitov. Natočené s veľkým citom. ()

kobe6

Výborné drama podpořeno hereckými výkony (i dětskými), u kterého jsem měl chvílema husí kůži. Přímočaré bez zbytečných průtahů. Těšil jsem se a zklamán jsem rozhdoně nebyl. 85% ()

ThomasCrown

Predlohu som nevidel, ale mám taký pocit, že musela byť lepšia. Prvá polovica je vynikajúca, scény z Afganistanu tiež, ale zvyšok, aj samotný záver nie sú nijako prekvapivé a ničím ma nezaujali. Nie je z nich cítiť potrebnú hĺbku. Ale to je možno spôsobené tým, že som sa s Maguirovou postavou vôbec nedokázal zžiť. Hoci je pravda, že k Natálke by som sa chcel vrátiť za každú cenu aj ja. ()

Standito

Niežeby sa ma film nejak emocionálne dotkol, ja si ho hlavne cením vďaka civilnému podaniu a ako ukážku toho, ako dokážu extrémne situácie urobiť z ľudí trosky. A to som najprv čakal milostný trojuholník a problémy točiace sa okolo neho, čo sa našťastie nesplnilo. ()

Xavi6

Film na těžkou hlavu, jakby kamenem do hlavy. Je hodně podobných filmů, ale ne tak moc, aby měli tak výborné herecké obsazení jako tento. Maguire po dlouhé době ukázal, že je to pořádný herec, a že se jen tak ve světě plátna neztratí. Kdoby taky nebyl tak horlivě naštvanej po příchodu z války, když má tak krásnou ženu. :) ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)