Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

nula87

Asi dost podstatné je, zda znáte dánský originál od Suzanne Bier. Já ano, proto nezbývá než srovnávat. Americký remake je bohužel plošší, nedokáže tolik vyždímat emoce, a je celkově uhlazenější. A teď jedno velké ALE: Maguirův výkon je jednoduše excelentní. I ostatní mu zdatně konkurují, ale jeho výkon je největší ozdobou tohoto filmu. 70% ()

Syna.1990

Slušný film s kvalitním příběhem, s krásnou Natalie Portman, se sympaťákem Jakem Gyllenhaalem, ale bohužel i s hnusákem Tobey Maguirem, který mi to celé kazil a proto je mé hodnocení takové jaké je. Kdyby Maguireho nahradil třeba Channing Tatum, tak bych určitě 4 hvězdy dal. ()

dalibor.durcak

Tobey nemůže, prostě nemůže hrát válečného hrdinu, veterána, když vypadá na 14 let. Že byl v tom filmu Oscarový? No to snad neee...Proměně jeho bratra z vězeňského lumpa na milujícího strýčka věřím mnohem víc, než tomu,že se Tobey vrátil z Afganistánu. Sympatická Natálka byla opět moc fajn a dvě malé holčičky byly velmi milé. Lehčí nadprůměr, netřeba se někdy dívat znova...60% ()

Guran

Skvělé obsazení herců a jejich výkony. Vynikající scénář a režie. Silný příběh o bratřích, jendomu se daří coby vojákovi a druhý je zase věčně posedávající za mřížemi. Jednomu z nich se stane nehoda a už se to rozjede na plné obrátky. Opravdu povedený snímek. ()

Brano

Námet bol viac než zaujímavý, ale i cez to nie úplne využitý. Citová stránka mala byť silnejšia, pretože pri takejto dráme to považujem za hlavnú zbraň filmu. Tiež tomu chýbala emotívnejšia hudba a hlavne presvedčivejší hlavný herec, akým bol Maguire. I keď pravdupovediac až na Gyllenhaala boli všetky herecký výkony slabé. Každopádne za dobrý príbeh mu dám hodnotenie nadpriemerný, ale s veľkým výkričníkom, pretože to miestami spadalo do priemeru, do ktorého ho ťahali zmienené faktory. Ešte ma trochu sklamal aj záver, ktorý musel mať obvyklí "šťastnejší" koniec. ()

kubilov

Zajímavé. Jak námět, tak scénář i provedení. Dokonce i dva ze tří herců zahráli dost nadprůměrně. Jednak to byl Jake Gyllenhaal a vynikající Natalie Portman, z čehož vyplývá, že 4* nemůžu dát kvůli jediné věci, že tu herecky nejtěžší postavu dostal ten herecky zdaleka nejslabší jedinec. Nic proti tomu, že je Tobey Maguire celkem sympaťák a tak, ale na tuhle vážně herecky nemá. Prostě mu to nebylo věřit. I tak ale velice silné 3* ()

PlysovyMacko

Po tom, čo hlavný hrdina upadne do zajatia a všetci si myslia, že je mŕtvy, jeho brat zaberie miesto v jeho rodine. Vo filme nejde ani tak o vzťah bratov ako skôr o vzťah bratov k jeho žene. K plnotučnej dráme, filmu niečo chýba. A otvorený koniec je mínusom. ()

Mamlas odpad!

To není thriller ani válečný film. To je velmi nezáživné rodinné drama s 95% vaty - manželka, děcka, rodiče, bláboly, ... ⬇️ 4% ()

sirrgulo

Tobeyho moc nemusím a ani tenhle snímek to nezmění, přesto netvrdím, že není dobrý herec. Tady je opravdu skvělý, po jeho návratu z Afghánistánu jsem byl pořád napnutý a čekal kdy vybouchne v záchvat zuřivosti. Ten jeho pohled byl vážně hrůzu nahánějící. Jake a Natalie k nim mám vztah kladný a ted se ještě zlepšil. Nezklamali. K samotnému filmu? Třeba si někdo po jeho shlédnutí odepře životní dráhu vojáka. Asi to tak vždycky není, ale tyhle kluky, jako je Sam, válka zničí. ()

yatan

S cistym svedomim davam silne 4 hviezdicky! Je to jeden z tych potrebnych a silne inspiracnych filmov..Psychologicka drama, pribehom sice trosku pripominajuca Pearl Harbor, s fantastickou reziou a hereckymi vykonmi..Jim Sheridan mi zas raz dokazal ze ludsku psychiku ovlada a dokaze ma preniest cez lacne klise k skoro dokonalej studie ludskej psychiky..Natalie Portman je tu velmi dobra..ale nemozem si pomoct Tobey Maguire mi prisiel strasne dreveny pri Jakeovi Gyllenhaal..neverim ze ho nominuju na Oskara..Kto by si Oskara ale zasluzil je malinka Bailee Madison z ktorej mi normalne rozum stal..velmi kvalitny smutny a zial niekde asi aj pravdivy pribeh..8.5/10 ()

Miloško

Veľmi silná dráma,ktorá z času na čas vtiahne do deja(sceny z Afganistanu,psych.problemy po návrate do USA),ale inak ťažké sklamanie,dej stojí na mieste,je to také,americké,moc vlastenecké.a mne nesedí ani postava Tobeyho Maguiriho(Spiderman),ako vojak, som ho nemohol neako prijať,aj keď všetci tu z jeho výkonu odpadávajú. ()

Stromek

Rozjezd trochu pomalý, ale po návratu z mise to nabírá na otáčkách a ve finále graduje. Vyhublý Tobey, zarostlý Jake a překrásná Natalie, která už patří mezi ženy je opravdu veliké lákadlo a důvod ke shlédnutí. Velice slušné drama ... ()

Fracek Rotoped

Emocionálně velmi silné pouze v pár momentech. Překousání, sice pochopitelné, k nějakému vyhrocení je dlouhé a spíše nudné, za to ke konci převelice povedené. V jednu chvíli jsem vážně zadržel dech a čekal co bude dál. A dál se vlatně nakonec nedělo vůbec nic, škoda. Celých 80 minut pro mě byl jeden velký úvod, pro něco o čem jsem veděl, že přijde. A když to přišlo, tak již zmíněný čas kradl na poli tohoto. Maguire byl hodně toporný a jeho pasáž v Afgánistánu naprosto nevěrohodná, nezajímavá a s abscencí napětí. Čekal jsem vážně syrové a nechutné drama, místo toho spíše sleduji romantickou břečku, s naprosto do puntíku předepsanými postavami, které přesně nesnáším. Takovým, kterým by člověk vlepil nejradějí hned několik facek - nedivím se že Maguierovi ruply nervy narozdíl od Gyllenhaala, který by k tomu měl mnohem více důvodů. Avšak přeze všechny tyto do očí bijící nechutnosti jsem po skončení snímku naštván nebyl, vlastně jsem odcházel s velmi dobrým pocitem. Alespoň jedna scéna z toho filmu pro mě bude vážně nezapomentulná. ()

PeterMC

vyborne herecke vykony, od tobeyho az po tu malu ... natalie nadherna... zaujimavy film a pre amikov velmi poucny ... ()

Pajela

Teda, Spiderman se nám vybarvil :-). Ne, musím říct, že Tobey svoji roli zvládl na výbornou. Ten vyjevenej kukuč a jak byl pobledlej! Prostě super. Natalia krásná jako vždy, o Jakeovi nemluvě :-*. Film nenudí a příjemně odsýpá - doporučuji. ()

milanko8

O pět let starší americká filmová verze než původní dánská. Americe nefandím, ale jejich verze se mi zdála lepší, jak v hereckých výkonech, tak v jednotlivých scénách. ()

PoNoruška

Film je od první minuty velice snadno předvídatelný a to mi vadí. Přesto se mi líbil, herecké trio je vybráno opravdu dobře. Herci hrají, jako o život vy jim to věříte a ani na vteřinu nepochybujete…. v tomto případě to na 4* bohatě stačí. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)