Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Jaro_slav

Ten pocit, že Portmanová je tam jen na ozdobu a že příběh je zoufale šablonovitej, ani do sebe utopený Maguire nepřebil. Taková ta řemeslná šedesátka z toho ale je. ()

Terezinka198

A já si říkám, odkud toho otravného spratka (Bailee Madison) znám. No jasně, že Zkus mě rozesmát, tam mě ale až tak moc neštvala :) ()

bobstock

Slušné citové vydírání bohužel příliš předvídatelný scénář. Zajimavé herecké výkony Maguire a malá Bailee Madison. 65% ()

houseofwax

Jestli je pro mě něco film roku 2009, tak to jsou právě Bratři. Skvěle zahrané. skvěle zrežírované. Hudba do všech scén padla jako ulitá (kam vůbec U2 nepadnou, že?) a Tobey Maguire zahrál svojí postavu tak moc uveřitelně, že mi prakticky pokaždé, když vstoupil na scénu (po návratu z Afghánistánu) vrhkly slzy do očí. Bravurní, jestli tohle nedostane minimálně pět Oscarů, tak potom co? ()

Sundance23

Dobrý film se skvělím obsazením v čele s Maguirem který určitě nebude chybět v nominaci na oskara.Nakonec dávám tři hvězdy protože vám film příliš dlouho v paměti nezůstane. ()

poet

Spiderman verzus Mariňák:) Citlivo natočená rodinná dráma ktorá možno niekomu pripomenie Pearl Habor, ale v tomto prípade ide o úplne iný typ filmu. Herecky boduje Maguire, ktorý svojím herectvom aj výzorom stelesňuje psychicky zlomeného vojaka. Celý film aj pointa je v podstate zrejmý už z traileru, ale napriek tomu mu nechýbajú silné momenty a nadštandardné herecké výkony. ()

Phillo

Tam, kde mohla fungovať exotika a inakosť, prichádza ďalší bezpohlavný, na Oscara zameraný americký výkrik. Myšlienkou plný, prevedením až príliš obyčajný a béčkový. Áčkový je len v kolónke Herci, kde vyhráva na všetkých frontoch a robí zo seba niečo viac než iné hollywoodské filmy. ()

Pawlisman

Už jsem plnej amerického vylévání smutku z válek a návratů zpět do reality. Ano, jde o nadprůměrný snímek, i když na to, že jde o remake, tak žádná sláva. Dobré herecké výkony, konečně si mě získala i Portmanová. Film, na který brz zapomenu a vidět jsem nemusel, ale to jsem vlastně již předpokládal, když jsem na něj šel. 6,5/10 ()

bolan

Od filmu jsem nic nečekal, originál jsem neviděl a dostalo se mi skvělého zážitku v podobě silného příběhu - vřele doporučuji ! ()

bidja

Film 4*, jedna dětská herečka (8-9let!!!) Bailee Madison 6*, Tobey 5* po dlouhé době naplnil svůj potenciál, ()

M.E.K.Y

Filmů na toto téma už bylo zpracováno několik a jelikož je to vděčný námět, tak jsem si jej nemohl nechat ujít. Sliboval jsem si od toho hodně, ale bohužel jsem se spálil. Parametry, stát se výborným válečným dramatem tento film určitě měl, ale někde se stala chyba. Atraktivní herecké obsazení na první pohled láká, ale nebylo to to pravé ořechové. Je pravda, že se sobě bratři hodně podobali, ale to je tak všechno. Hlavně Tobey Maguire se ve své roli zpočátku plácal a moc nezapadl. Konec už patřil jen jemu, takže to může vzbuzovat dojem, že hrál dobře, ale já jsem mu neuvěřil ani na konci. Bohužel. Jake Gyllenhaal byl spíše nevýrazný, obyčejný a Natalie Portman už to sama nezachránila. Příběh je strašně přímočarý, trestuhodně jednoduchý a snadno předvídatelný. S tím souvisí i scény, které jsou ve většině případu zjednodušeně sestříhané. Když už byl náběh na nějakou zajímavou, tak proč si to komplikovat, že? Střih a konec! Emoce z diváka příběh nedokáže vytáhnou a když už jo, tak spíš nuceně. Závěr? Mohlo to být válečné drama jako víno, ale nebylo to tak silné a emotivní, jak jsem si myslel. ()

laFei

S lehkým odhlédnutím od oné psychologie rodinných vztahů mě oslovila zásadní otázka celého filmu : "Čeho je člověk schopen pro přežití?". Velice silné drama o rozvratitelnosti lidské mysli tváří v tvář hrůzným skutečnostem konfliktu, ze kterého mě často mrazilo v zádech. Mno a asi jsem divný, ale tu jeho dceru člověk zkrátka musí ze srdce nenávidět za její povrchní sobeckost. ()

Geller

Typická story o návrátu vojáka z války a jeho neschopnosti zařadit se do společnosti. Kvalita snímku stoupá s prostorem, který se dostává Tobeymu Maguireovi, jehož výkon a poslední psycho dvacetimutovka posouvá tento film o stupínek nad průměr. ()

Kratoc

Viděl jsem původní film a nebyl špatný, ale musím říci, že (a to se tedy nestává často, vlastně vůbec) tato verze mi přijde ještě lepší. Herecké výkony jsou sice pro takový film základem, ale výběr herců tentokrát ťal přímo do živého. Hlavně dvě malé dcerky ... Ty co tam předváděly? Neuvěřitelný výkon na jejich věk. Jediný pohled (scéna na zahradě) starší holky a řekl jsem si: Tak o téhle ještě uslyšíme! ()

Hepy13

Válečný / Drama? Tak to je moje! Velmi emocionálně silný film, který na mě dost zapůsobil. Co jsme schopni udělat pro to abychom mohli být zase se svojí láskou? Děj se dá prakticky odhadnout už od začátku. To ale vůbec nevadí, protože třeba herecké obsazení vám to vynahradí , včetně božské Natálky. Stále jsem čekal kdy to Sam ze sebe dostane. Moc hezký film. ()

Thehellion

Toto je dobrý film, ale musím sundat jednu hvězdu, protože to šlo možná o něco lépe zpracovat..nicméně rozhodně kvalita..tři hvězdy se nezdají být tak dobré, ale je to velmi dobré.......... ()

kubyno

Americká verze je ulepenější a uhlazenější, ale neřekl bych, že přímo ve špatným slova smyslu - je to hold úplně to stejný. Těžko říct, jestli je to špatně, či ne. Nicméně Jake Gyllenhaal a Nikolaj Lie Kaas jsou nejlepší možní filmoví dvojníci - od vzhledu po charakter. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)