Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

tomysh

Po dokoukaní se mi nějak sevřelo tam v zadu v mediastinu, tam kde se očekává duše. No, duši ten film má, ale koule ne. ()

Necrophobic

Dobré posttraumatické drama .Viděno na čt2 kam se film výborně hodí.Žádná přehypovaná komerční srdceryvná srajda. Solidní ,spíš nezávislý filmek s nádhernou Natalii Portman .:-) ()

Jarisko2

Slušný chlap, voják a navíc velitel by se dal radši zastřelit, než aby vlastníma rukama utloukl svého podřízeného jen pro radost těch islamistickejch Ubožáků. Tenhle film si ten svůj šťastnej konec opravdu nezasloužil. ()

Vlad

Vynikajúci film. Takýchto sa mi zatiaľ do rúk veľa nedostalo. Nosným na celkom filme je fakt, že ľudská psychika je narozdiel od tých filmových hrdinských predsa len krehkejšia, ba priam totálne slabá a túži po živote za každú cenu. Ibaže keď človek pre záchranu vlastného života a spraví skutočne všetko i to najodpornejšie čo by sa dalo, dá sa tento život potom žiť ďalej akoby nič, vrátiť sa pekne do civilu a v kľude si vychutnávať dôchodok a rodinný život? Určite nie. A čo potom?! Guľka do hlavy? To ťažko, keď žiť chceme za každú cenu... No jednoducho parádna dilema. S hlavným hrdinom a jeho "hrdinstvom" som sa sakramentsky nevedel identifikovať, ale ktovie čo by som spravil na jeho mieste ja, z pohodlia domova som iný frajer. 80%. ()

milunech

Dala jsem pět , protože jsem dokoukala film do konce a celkem bych se dívala ještě dále. Příběh je to krutý. Povahy hrdinů se sice mění až příliš rychle, takže mám pocit, že je to dost nahuštěné, ale pořád se něco děje a také hudba děj příjemně podkresluje.Střih je citlivý a neruší, takže se mi film líbí. I když je to taková pětka s podmínkou :) ()

laurinq

Najskôr sa mi to moc nepozdávalo, dej sa mi zdal celkom plytký ale páčil sa mi ten kontrast s dejom v Afgánistane. Posledná polhodina ale dá človeku naozaj zabrať, a prinútila ma prehodnotiť celú kvalitu filmu. 76% ()

walsidal

Přestože se větší část tohoto filmu neodehrává na bojišti, jsou Bratři velice působivým válečným psychologickým dramatem o tom, jak může jedince změnit válka a o činech, které nikdy nepřestanou člověka pronásledovat. Filmu vévodí hvězdné herecké trio Natalie Portman, Jake Gyllenhaal a Tobey Maguire, u kterého bych do té doby nejspíš nepředpokládal, že dokáže v roli Sama zvládnout tak dramatickou, vnitřně rozpolcenou postavu. Z filmu nelze vybírat jednotlivé scény, protože působí jako celek a v tom je jeho síla. Ale jeden obrazu bych chtěl přece jen vyzdvihnout. Je to skoro na konci, když Sam v transu demoluje kuchyň a vyčítá Grace, co kvůli ní udělal. Je to obranná reakce člověka, který se nedokáže vyrovnat s tím, co spáchal. Nespáchal to pod vlivem hrozby smrti, ale pod vlivem hrozby smrti si uvědomil, jak moc Grace miluje a jak moc ji chce ještě někdy vidět. Je pravděpodobné, že Samovi tenhle problematický čin zachránil život, což vtahuje diváka do úvah o tom, jaké by bylo jeho jednání v této situaci, jakkoliv jsou takové úvahy irelevantní, protože vlastní chování v mimořádně extrémních situacích člověk většinou pozná teprve tehdy, když nastanou. Nejhůře se však se svým fatálním selháním vyrovnávají čestní lidé… Bratři jsou silným příběhem. K dívání, i k přemýšlení. ()

andy60

Film ani ne tak o boji v Afghanistánu, ale o boji s vlastním svědomím.Tahle válka poznamenala nějakým způsobem všechny přítomné a mě bavilo sledovat, jak se s tím, především Maguire, Portman i Gyllenhaal, vypořádá. ()

Tempter

Náhodou, těžší pisemka, než jsme čekali... Ale mít tak protivné děcka, měl bych problém i bez Afghánistánu. ()

Safira2003

Zajímavý snímek s originálně podanou, celkem běžnou filmovou zápletkou. Film pojednava o vojákovi, který si ze zajetí odnáší psychické problémy a myslí si, že se on, jeho žena a jeho bratr dostali to takzvaného "milostného trojúhelníku". Film se zaměřuje spíš na vyrovnávání se rodiny, která si myslí že Sam ve válce zahynul, ze Samovou smrti, než na pocity samotného vojáka a časem i na rodinné problémy, které vyplývají z problémů mezi hlavní trojicí. Je to hezký natočený a zpracovány film, který je asi poslední, alespoň do teď, kvalitnější film s Tobeym Maguirem. ()

Filmyx

některé scény mi přišly nedotažené, usekané a chyběla mi mezi nimi větší návaznost, naopak slušný výkon Tobeyho a nepřehnanou míru lítostivých rozhovorů oceňuji. Bohužel mi v tom chybělo cosi, co by mě více vtáhlo do děje. ()

peproch

Musím přiznat rozpaky, protože těch témat, které film tematizuje, je hned několik a nakonec nevím vlastně, jestli to titulní - bratrství- je vlastně tím nejostřejším, spíš se mi zdá že jen nosným. A nebo je bratrství víc než jen partnerství? Je orientální motiv "postarej se o manželku svého bratra, pokud tento zemře" tak paradoxně neamerický, že ač vlastně ušlechtilý, přesto perverzní? A je rodina víc než čest bratří v boji? Kolik lží kdo má na svědomí, bratr navrácený z vězení, bratr navrácený z mise v Afghanistánu, žárlící dcera, přezíravý otec???? Film měl slabosti v nehlubokých dialozích a mnohosti scén namísto jejich výpravnosti. Portman, JK a TM obzvlkáště byli výteční, fakt nbádherní a TM uvěřitelně děsivý. ()

Steparu

Krásně podané PTSD a selhání zemí v tom jak vrátit vojáky zpět do života mimo válečný konflikt. Umíme je dostat tam, ale zpět? ()

K1K0

Menej vojnový ako dramatický príbeh v ňom je možné sledovať emócie ktoré zaplavia každého, celkový dojem je v cajku, aj keď táto téma je už dosť opotrebovana, ma to svoje čaro v podaní amerického štýlu života. ()

MrMartinTm

Vlastně hrozně fajnový film pojednávající o problematice PTSD z války a obecně traumatu, které zažívají vojáci při boji, přičemž se následně musejí znovu začlenit do společnosti a dělat jakoby nic... teda, o tomhle je tenhle film pouze poslední půlhodinku. A je to hrozná škoda. První hoďka rozhodně není špatná, krásně buduje vztahy a postavy, je ale hrozně protáhlá a zbytečně dlouhá a oproti té další části, která je extrémně zajímavá, prostě trošku zaostává. Hlavní herecká trojka je velice dobrá, za řeč stojí samozřejmě hlavně Maguire, který předvádí skvělé herecké (hlavně obličejové) výkony a místy z něj jde i tak trochu strach. Posledních zhruba těch 30 minut, prostě od momentu, kdy je Tobeyho charakter nalezen v Afghánistánu, se jedná o poměrně zajímavý snímek, bohužel ta část před tím je prostě meh. 6/10 ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)