Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Mazi23

Nejdříve jsem se hrozně těšil, pak mé očekávání ochladlo a nakonec jsem se konečně dostal ke zhlédnutí. Velmi dobré. Ne vynikající, nemůžu se zbavit dojmu že vše mohlo být ještě o krapet lepší. Nicméně herecké výkony opravdu skvělé a všichni tři hlavní protagonisté ukazují že i v jejich mladém věku, jsou obrovské persony hereckého nebe. Zatím jsem neviděl předlohu tohoto snímku, takže nemohu porovnávat. Nicméně tenhle remake se určitě povedl, kéž by to tak dopadalo pokaždé. ()

Inner

Velmi jednoduchá psychologie po hollywoodsku, s divným trikem v helikoptéře, dobrými výkony (až na jejich matku) a celkem zajímavým scénářem. Moji pozornost si snímek udržel po celou dobu, ale hollywoodsky vyhrocenou scénu před domem, nepříliš vykreslené pouto mezi bratry a neuspokojivý konec mu teda neodpustím. Ach ten hollywood. 60% ()

xerxxes

Skvělý snímek...výborně zahrané role, ze kterých by rozhodně vypíchl po roli Jake Gyllenhaala hlavně roli starší Samovy holčičky, takhle přesvědčivě zahranou dětskou roli jsem dlouho neviděl!!! Mínus ve filmu bych udělil Tobeyimu Maguirovi, v jehož roli bych si určitě dokázal představit někoho jiného, kdo by tuto hlavní roli podal lépe! ()

Tretina

Veľmi zaujímavý pohľad na to ako dokáže rozbiť psychiku trénovaného vojaka zajatie v Afganistane a ako sa takto zničený ľudia nedokážu vrátiť späť k tomu, čo najviac milujú. Úprimne, kto by to zvládol? Herci výborné, zhltli ma celého dnu a Natalie Portman určite ešte ďaľej. ()

stuj

Pěkný film. Místy jsem sice scénky přetáčel, místy zas s velkým zaujetím čučel - Tobey Maguire mě překvapil, jak dobře zahrál psychicky labilního člověka (třeba ten jeho pohled, když se snažil „sebeovládat“). ()

GizmoD

Vydarena drama s vynikajucimi hereckymi vykonmi. Nejako ma to vsak nevtiahlo do deja ani zvlast sa ma to nedotklo. ()

zebu_cz

Slabé, velmi slabé. Velmi čitelný a schematický příběh, který překvapí jen tím, jak se dá natočit průměrný film s takovýmhle obsazením. ()

rado3105

Cisty priemer. Nicim zaujimave, ci predsa hej, v niektorych pasaziach mi Maguire uplne vyzorovo(hlavne ked hadzal ksichty) pripominal vyraz Roberta de Nira, hlavne z taxikara(ze by sa ho snazil napodobnit umyselne?). Ale inak to bol uplne bezny americky film, ktory clovekovi nic neda, ale da sa na to divat, nenudi. ()

pepito25

Tvrdo realistické. Prvá línia v Afganistane i doma. Veľmi solídne, presvedčivé a vyvážené herecké výkony všetkých zúčastnených, Tobey Maguire je excelentný! Ono, aj keď sú kocky hodené, nikto ich nikdy nehodil naposledy, či už tie svoje alebo niekoho iného. A sled udalostí, náhodných alebo pseudonáhodných (každý to vníma inak), nás má všetkých na otvorenom mori. Ťažká sonda do postáv, ktoré spadli niekam, kde sa fakt zle orientujú, podaná divákovi stráviteľným a prehľadným spôsobom. A U2 = paráda! ()

Maya.Angel

Nic moc. Nevím co jiného k tomu říct. Asi jsem od toho čekala víc. Možná víc rozvinout zápletku mezi manželkou a bratrem jejího manžela. Scény z Afghánistánu byly dobré, ale já se prostě nudila. Vyzdvihla bych hodně výkon herečky, která hrála malou Isabel. Na svůj věk to bylo obdivuhodné, mimiku zvládala na jedničku. ()

Agora

Působivé,ale typicky americké drama. Příjemně mě svým hereckým výkonem překvapil T.Maguire, obzvlášť v té šílené poloze. Jen ten konec je takový bezradný ()

Honzyg

Kdyby šlo udělit 6 hvězd, tohle je film, který by je ode mě dostal. Perfektní psychologické drama podpořené strhujícími výkony hlavních protagonistů. Životní role Tobeyho Maguira, fuck Spiderman, ale Jake Gyllenhaal je pro mě snad ještě větší hvězdou a Nataile Portman pánský tandem rozhodně nebrzdí. ()

StandikK

"Souboj bratrů??? Bratrský střet je nevyhnutelný???" viz oficiální text distributora???No, v tom filmu se spíše hlavně řešilo, to co uděla mužení v zajetí s psychykou vojáka. Ale jinak určitě dobře natočený film se skvělým hereckým obsazením. ()

lineker

Co na tom, že dějová linie se dá velmi dobře předvídat, a není to něco co by tenhle film dělalo nějak vyjímečným. Je to 105 minut podívané při kterých s vámi cloumají emoce. Skvěle působily i momentky z Afgánistánu. Film graduje a závěr kdy opět láska k ženě zvítězí i nad těžce prodělaným traumatem je vynikající. Ostatně kdo by Natálce Portmanovic odolal. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)