Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

ywusha

Film, u kterého lze hned na začátku předpovídat, jakým směrem se bude ubírat a přesto Vás děj zcela pohlti. Fantastické herecké výkony, každou projevenou emoci jsem jim věřila. ()

Kelťák

Tenhle film ve mě zanechává zvláštní stopu, prázdnotu, něco co moc nemám u jiných filmů, ta bezmoc, ten konec....otevřený a syrový konec. Hodně zvláštně emotivní film a protože jsem pracoval u ozbrojených složek tyto syndromy vyhoření jdou vidět dnes a denně, vidět to, co jiní nevidí, prožívat to, co jiní nezažili....za mě má pět hvězd. Jeden z nostalgických. ()

jakup57

Už som to vravel veľa krát a veľa krát asi ešte aj poviem. Kto sa hrá so sirkami, tak sa spáli. Tu sa "spálili tak na 70%. Videl som skrátka aj oveľa lepšie "vojonovo - povojnové" drámy... ()

lola10

Klasické a především typické americké téma... Voják vracející se zpět do reálu po opravdu drsných zážitcích a zkušenostech ...Ne, nefunguje to a fungovat nikdy nebude...Ty hrůzy, co zažívají nikdo z nás nikdy nepochopí, zároveň tito lidi respektuji, obdivuji a vážím si jich, ale ta cena ... je veliká ... ()

michael99

No paráda. To jsem se zase nechal ukecat na skouknutí tohoto těžce psychického filmu. Čekal jsem od toho daleko víc akce. Tobey Maquire skvěle zahrál svoji roli jak před Afgánistánem tak po něm. Jediné v čem je chyba je, že já v něm pořád vidím toho mladíky Petera Parkera, kterého ztvárnil ve filmu Spiderman. Za mě nejlepší část filmu ta, jak se vrátil a vyrovnává se s realitou, i když po silných emočních zážitcích ví, že to nezvládne. Za mě obrovský palec nahoru a doufám, že to pro mě byl v nejbližší době poslední psychologický film ! ()

weca

Bál jsem se, jak si takový tintítko jako Maguire poradí s rolí drsnýho mariňáka, ale ve finále jsem mu to věřil. V závěru z něj šel strach. Gyllenhaala můžu, ten je geniální prakticky ve všem. Jasně, příběh byl schématickej a předvídatelnej, ale já se bavil. ()

Damnsinead

Nemůžu si stěžovat na herecké výkony, byly decentní. Ale Tobey Maguire by zasloužil Oscara. Nikdy bych neřekla, že s tou vizáží kluka od vedle dokáže být takhle děsivý. Škoda jen, že film samotný je slabší průměrné drama. ()

Feacher

Přecejen jsem si našel chvilku na film, kde se přehnaně nevraždí, nelétá do vesmíru nebo nebojuje s příšerama. Film z ryze reálného prostředí s velmi silnou psychologickou zápletkou, která zaujatého diváka zcela pohltí. Už to je samo o sobě pro film velký úspěch. Zásluhu na tom samozřejmě mají hlavně všechny 3 sympatické hlavní postavy. 5 z 5, doporučuji! ()

ResinesM

Výborné herecké výkony. Největší výtku bych měl v momentě, kdy se Sam vrátil a jeho rodina, rodiče na mě působili, jak kdyby se zrovna vrátil ze služebky. Na to, že měl být údajně mrtvý a vrátil se po několika měsících, tak tam ty emoce měli sakra okořenit. Působili to tam až moc "studeně". ()

NikiVai

Hodně silný příběh o lásce, traumatu a jeho následcích. Skvěle zahrané, bylo hodně emotivní sledovat životní příběhy všech tří hlavních hrdinů. ()

RaTeK

Tobey Maguire byl excelentní, jinak téma traumatu z amerických dobyvatelských válek už jsem viděl několikrát a toto bylo z hlediska příběhu lehce nadprůměrné.. Mrazivý Afgánistán byl hustej, a George fucking W shit Bush si prdí někde v Camp Davidu a ukusuje kaviar... čisté 4 hvězdy ()

kika1650

Tento film má predovšetkým PRÍBEH; niekedy ozaj stačí silný ústredný motív – navyše sugestívne podaný hlavne vďaka absolútne presvedčivým hereckým výkonom – Tobey Maguire prekročil tieň Spidermana a ukázal schopnosti charakterového herca; a práve v kulisách každodenného života vynikla subtilná krása Natalie Portman a jej veľký cit pre mieru. Hlavne spočiatku môže prevládať dojem klasickej rodinnej drámy/thrilleru, ale postupne sa ukáže väčší presah a potenciál. Nejde totiž ani tak o obligátny milostný trojuholník ako o vyrovnávanie sa s vojnovou realitou a veľmi civilné vykreslenie post-traumatického šoku, odcudzenia a neschopnosti pochopiť činy a celkovo zmýšľanie človeka pod vyšším imperatívom pudu sebazáchovy. Only the dead have seen the end of war... ()

poky_1

Maguire vytečně zahraná role, Gyllenhaal taky dobrý herecký výkon, ale víc než 3* si to zatím nezaslouží možná až po dalším shlednutím. ()

Pattrick

Herecky bravůrně zahrané, emočně nedostačující.. Hodina se točí kolem Afgánistánu a Natalie s Jakem, kdy si nejspíš máme udělat nějaká vztah k osobám, či tak něco.. Jenže to bylo nudné, režijně to postrádalo nádech, spád, vůbec nic se nedělo a ani oni dva to nezachránili. Pak ale přišel ten zlom, zlom, kdy to konečně gradovalo, psychologické drama o člověku, kterého změní válka, který má kurevsky drsné myšlenky a pohnutky svého svědomí. Zde to začíná být zajímavé, ale pak přijde konec, konec, který mě naprosto zklamal, ano, má to pointu, ale sakra, já se hodinu skoro nudil a oni to takhle ukončí. Jinak Natalie, ty si vážně kus. A Tobey, docela sis to dával. ()

Lvegas

Snímek velice emotivní, čím si prošel v tomto filmu Tobey Maguire je dost "silný kafčo", které s jeho psychikou stránkou dost zamávalo, i když sám nevím, kdo by tyto hrůzostrašné válečné zážitky ustál bez poznamenání....Film místy nahání až husí kůži (viz. scéna v kuchyni), ostatně všichni hlavní aktéři hrají excelentně, po dlouhé době velice silné drama, které je navíc lehce uvěřitelné...Film rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Eres

Na filmy,kde běhají kluci se zbraněmi sem nikdy nebyl.Tak sem od filmu ani moc nečekal,jenže když někdo zpracuje téma kterému neholduju takovým stylem jako sem viděl.To se člověk musí zamyslet.Ty emoce a pocity do mě proudili až do konce.Nevím jak je snímek autentický,ale musím se přiznat že to trochu změnilo můj pohled na věc. Taková lidskost a bezmoc je z toho cítit.Stale musím přemýšlet zda-li je možné vinit voják,jenž zabije kamaráda,aby sám mohl žít .Měl možnost volby? Lze ospravedlnit jeho chování?Zajímavá otázka,ale kdo na ní umí odpovědět?A tohle si cením nejvíc,když mě film přinutí zamyslet se.Někdy to vypadá že máme možnost volby,a my ji přitom vůbec nemáme.Tohle je dobrý film pro lidi,kteří se nebojí pohrávat si s myšlenkami a ptát se.Hudba od U2 samozřejmě nemá chybu;) ()

jay.jay.13

Americký remake dánského filmu Brodre je dobrý příklad, jak DĚLAT remaky. Originál se mi totiž vůbec nelíbil, zato jeho americká verze ano. A velmi. Přitom se jedná o tak okoukaný příběh: Manžel odjede do války kde ho unesou a je považován za mrtvého, jeho dočasná vdova se sblíží s jeho bratrem, do čehož se on vrací. Sice je fakt, že první půlka je trochu nezajímavá, občas i lehce nudící. Může za to překvapivě dost rutinní režie a absence osobitosti. Také velká porce hollywoodských klišé nepotěší, ale i tak jsou v první půli záblesky geniálních momentů. Ale poté, co se vrátí pohřešovaný manžel (poznamenaný peklem zajateckého tábora), začíná skutečně skvělý drama, který ono téma traumatu navrátilce z války podává mnohem mrazivěji a intenzivněji než třeba Stoneovo "Narozen 4. července". Je to hlavně zásluha Tobeyho Maguirea, ze kterýho jde fakt strach a já jen čekal, kdy celou svoji rodinku prostě postřílí. Ale nejen Maguire, celé herecké trio je skvělé. Je to zvláštní, remake je dánskému originálu opravdu velice věrnej, přitom je o tolik lepší... nebo dá se říct vylepšený - něco je lehce pozměněno, někde přibyla krátká scéna nebo jenom jedna věta do dialogu a najednou to, co v předloze absolutně nefungovalo (hlavně emoce a napětí) funguje na jedničku. Při několika scénách jsem ani nedejchal, to sem už dlouho nezažil. 7/10 ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)