Příběh o vztahu mezi matkou a dcerou v rytmu salsy, která je prý stejně dobrá jako sex. Annu Šiškovou a Boleslava Polívku doplňuje talentovaná mladá herečka a začínající režisérka Tereza Nvotová. Filmový vztah matky a dcery je o to opravdovější a intenzivnější, že ho v Malých oslavách ztvárnily skutečná matka s dcerou. Tereza Nvotová je dcerou Anny Šiškové na plátně i v reálném životě. Dospívání a ztracené nevinnosti nás přesvědčí, že za krutostí světa se skrývá radost pronikající všemi směry jako světlo... Osmatřicetiletá Magda (Anna Šišková) má za sebou své životní prohry a tou poslední je vlastní kadeřnický salón, který zkrachoval dřív, než vůbec otevřel. A tak má Magda spoustu dluhů, výpověď z pronajatého bytu a strach o sebe a svoji dospívající dceru Agátu. Agáta (Tereza Nvotová), která právě objevuje první lásku a nesmělé doteky, se snaží s matčinou bezradností a prohlubující se depresí vyrovnat po svém. Magdina kamarádka (Agi Gubíková) jí nabídne, že Agáta může na čas zůstat u ní, ale ve chvíli, kdy se seznámí s bohatým emigrantem (Boleslav Polívka), začne na provokující mladou dívku s krásným tělem žárlit a Agátu posílá okamžitě pryč. Agáta se stěhuje za matkou na ubytovnu, z bolestné reality ale utíká k rebelující partě mladých grázlů a zlodějíčků do světa, kde nic není problém. Záblesky štěstí se však mohou rodit i z nouze.
Zdeněk Tyc je jedním z nejosobitějších českých filmových režisérů. Má za sebou snímky jako Vojtěch, řečený sirotek, Smradi nebo Žiletky, celou řadu televizních filmů a dokumentů, videoklipů, a za tehdejší Československo byl vyslán do boje o Oscary s prvním ze jmenovaných filmů. Malé oslavy jsou jeho pátým celovečerním filmem. Námět a scénář pochází z pera Slaveny Liptákové (Květ sakury, Zostane to medzi nami), za kameru Tyc postavil zkušeného Mira Gábora (Příběhy obyčejného šílenství, Rok ďábla, Oběti a vrazi, Knoflíkáři). V hlavních rolích se představí Tereza Nvotová, Anna Šišková a Boleslav Polívka. Film vznikl v koprodukci ALEF Film & Media Group, MIRACLE FILM, TV a Carlo D´Ursi Produzzioni, a dálších společnosti: Filmové ateliéry, Česká televize, Emita Invest a UN Film. Film vznikl za podpory Ministerstva kultury Slovenské republiky, Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, evropských fondů Eurimages a Media. (oficiální text distributora)

AxelWers

Myslím, celkom v pohode situačný film, zachytávajúci bežné problémy bežných ľudí, ktorých finančná situácia nie je práve ružová alebo majú problémy v partnerských vzťahoch. Netreba mať veľké očakávania, nejde o nejaké veľdielo, ale kupodivu dokázal ma držať v strehu počas celého deja. ()

sanikope

Malé oslavy na mňa pôsobili nekomplexne, akoby autor mal pripravené rôzne scenáre a žanre hodil to všetko do mlynčeka na mäso a čo mu s toho vyšlo bol práve tento nevydarený scenár. Škoda akurát príbehu mladej Agáty, keby sa scenár zameral iba na jej linku mohla s toho byť vcelku zaujímavejšia sociálna story. Najväčšou iritaciou boli pre mňa tí tzv. grázli v električke tie momenty keď sa mihali filmom boli absolútne vytrhnuté z kontextu a neuveriteľné, až som sa prichytil že sa štípem či sa mi oni nesnívajú či čo... Polívku akoby som už túto rolu videl hráť po x krát a mal som pocit akoby Standa z Romingu stihol emigrovať troška sa dal do gala ale furt to bol ten istý truľo ktorý už len nehreší toľko. ()

josieaddms odpad!

Hnusná hnusná Nvotová se předvádí a svlíká. Plus si k tomu přidejte příšerně blbý scénář, nesnesitelnou Šiškovou a Gubíkovou a Česko-Slovenský odpad je na světě. Sice tu byl docela sympatický Polívka, ale film je to naprosto hrozný, fuj. ()

Heyyy

Mně se to docela dost líbilo, nazvala bych to příběhem o dospívání (které není prostě nikdy lehké) a o tom, jak se může matka, která je sama s dcerou dostat de facto na samé dno. Nenudila jsem se ani vteřinu, děj přirozeně plynul. Líbily se mi i vztahy mezi jednotlivými postavami. Prostě fajn psychologické drama, kterému bych 60% určitě dala. ()

Pitryx

Tak tradičně čtyřicet dolů za jistou nedokončenost. Závěrečný konflikt vyprchal, a nikdo se tím dále nezabývá. Jinak se mi vcelku líbilo, Bolek byl skvělý, nikdo jiný zvlášť nezaujal. Na jedno kouknutí to ušlo. ()

ostravak30

Malé oslavy jsou filmem, v němž se hlavní hrdinka dostává do velkých problémů hned na začátku a od toho se odvíjí další trable. Magda skončí prakticky na ulici, její dcera těžce nese, že se matka neumí se svým neúspěchem vyrovnat a postavit na vlastní nohy. A tak se přidává k partičce. To je trochu prvoplánové, protože není jasné, co přesně Agátu na trojici fascinuje. Zda jen neomezená svoboda či rebelantství. Jsou momenty, kdy se chová správně a chvíle, kdy se k partičce vrací. A pak je tu Boleslav Polívka, jehož úloha mi není zcela jasná. Jeho postava mi byla trochu záhadou. V tomto filmu ale nelze čekat nic převratného, krom dobrých hereckých výkonů. Nefunguje to ani jako upozornění na určitou problematiku, není totiž jasné na jakou. Pro Slávku Liptákovou se taky jednalo o první scénář a celkově napsala jen dva. Ono opravdu záleží, co si kdo z toho filmu vezme. ()

Prubner

Tak tu máme další zbytečný film Zdeňka Tyce (on vlastně jiné ani netočí). Je sympatické, že naši filmaři konečně objevili nezaměstnané a chudé lidi, ale sonda do chudší vrstvy naší společnosti je bohužel pokažena tradičními nešvary slovenské kinematografie poslední doby: chybí tu pořádný příběh (není tu žádný děj, natož nějaký závěr) a charaktery postav jsou nekonzistentní. Postavy se chovají každou chvíli jinak a většinou nelogicky, jednají podle přání autora a ne podle vnitřní logiky. Obzvlášť to schytává postava Agáty, i když Terezka Nvotová se hodně snaží. Zdeňku, nechceš dělat něco užitečnějšího ? Třeba péct rohlíky ? Dělej co chceš, ale už netoč filmy. ()

megajalec

Presvedčivé asi ako modré ferrari. Dialógy nútené, konanie postáv totálne nelogické. Hrozný strih (obsah fľaše po odpití si pribúda...). Herci takisto nevynikajú, snaží sa len mladá Nvotová, ukáže aj kozy (chvályhodné!), Polívka prišiel vybozkávať ďalšiu Slovenku (telom hrajúca Gubíková), keď už hrať nemá čo. Šišková nevýrazná. Tí traja emáci mi liezli na nervy, nepochopil som napríklad ani výlet za Polívkovou mamou. Takto veru nie, slovenský film! ()

Tominko12

Ako aj názov napovedá, žiadne veľké oslavy nečakajme, ale podľa mňa je tento film veľmi dobre natočenou komornou drámou s málo postavami a obyčajnými príbehmi obyčajných ľudí. Pre mňa zaslúžené 3*. ()

tulakfelix

Zajímavý film o mezilidských vztazích a mezilidské (ne-)komunikaci, realistický, zasazený do dneška.. Na začátku špatně vtahuje do děje, později vykouzlí momenty, které mi přijdou velice povědomé. Jen mne napadá: "správaní" party grázlíků v tramvaji je dost mimo mísu, stejně jako hepijend, ale za kůzky tomu odpouštím. ()

josezuna odpad!

Vždy, keď si myslím, že väčšia kravina, ako som dopozeral, neexistuje,ma prekvapí nejaké slovenské dielo a viem, že sa dá ísť aj hlbšie ako na dno. Nepresvedčivé výkony, vôbec nechápem prečo si niekto myslí, že mladá Nvotová je talentovaná, no i Šišková zlyháva, tak ako zlyháva celý film. Neviem, čo nám vlastne tento nechutný guláš chcel povedať. Škoda peňazí. Premárnený čas. ()