Když tři vojáci (V. Dyk, A. Háma a K. Hádek) zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky (L. Černíková, T. Pauhofová a I. Frühlingová), které mají zakryté tváře a nabízejí jim, že mohou na hradě v pohodlí a bezpečí zůstat, ovšem pouze pod jednou podmínkou – musí s nimi strávit jednu jedinou noc a během ní nesmí jejich závoj ani o kousíček poodhalit. Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene – takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol splnil pouze Jakub (V. Dyk). Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout? (Česká televize)

TV spot 1

honajz

Tak si myslím, že Jirka Strach prostě pohádky neumí, že to není jeho parketa. Být kratší, líbila by se mi z jeho pohádek tak Probuzená skála a druhá půlka Šťastného smolaře. A už asi tuším, proč mne tak nebral, jako mé kolegy a známé, Anděl Páně. U této pohádky jsem měl chvílemi pocit, že koukám na Princeznu ze mlejna. Voják, místo Élišky kovářovic napohled vyžilá dcera, podobné kulisy... Některé amatérské herecké výkony a podivné repliky. Táňa Pauhofová jako vždy dřevěná. Scénář zbytečně natahovaný. Jak je u Stracha zvykem, dokonalá výprava a kulisy, dokonce opět podzemí, ale jen samotná výprava nenahradí chybějící a potřebné ingredience. Kýčovité scény - proč? A na pohádku až moc smyslných a erotických narážek (Jak chcete dítěti vysvětlovat, že se vojáci nesmějí zakletých dívek na loži dotknout?), navíc nahotinka v jezeře mi v pohádce přijde už moc. Naprosto zbytečná scéna. ()

UncleG

Než začne příště Jirka Strach dělat na dalším filmu, měl by se napřed posadit, vydejchat se a pak se ptát sám sebe: točím pohádku nebo soft porno? Věřím, že by se mu jednou mohla povést dobrá pohádka a nepochybuju o tom, že softporno by zmáknul výtečný. Ale nechápu, proč točit softpornovou pohádku. Už jaksi z principu mi uchází podstata takového počinu. Netvrdím, že pohádky mají být nutně "krásné a nevinné", nebo že se by se mi protivil pohled na macatou prdýlku kovářovic Anduly, ale v případě Tří životů jde jen a pouze o prvoplánovou zbytečnost. Úvodní hromadná soulož ve sklepení hradu je rozhodně největším "What The Fuck" momentem v dějinách české pohádky. Co mi ale vadilo nejvíc, je absence jakéhokoli citu mezi ústřední mileneckou dvojicí. Příklad: Nás pár leží za kuropění na břehu jezera, ona se vzbouzí, líbne svého milého na holé tělo u bradavky a tváří se, jakoby chtěla říct: "Já včera myslela, že mě roztrhneš, ty draku." A pak se jde nahá vykoupat. Zkrátka je tam sex, ale není tam romance. A konkrétně u pohádky bych to chtěl obráceně... ()

cross

Základním kamenem nového Strachova filmu je nutnost uvědomit si, že toto není pohádka... Když na film budete nahlížet pouze jako na odpočinkovou podívanou, nemůže vás zklamat tak jako když od ní budete očekávat pohádkový příběh... Strach umí točit, o tom žádná – lokace i obsazení je perfektní, stejně tak příjemný feeling...ale... dřív než se stačí rozehrát nějaký zajímavý děj, je konec... film uběhne rychleji než divák stačí zaregistrovat cokoliv zajímavého či zábavného... a hudba Miloše Boka v pozadí je opět (stejně jako v Anděl páně) na velmi vysoké úrovni, nicméně do filmu se takřka vůbec nehodí (což je u filmové hudby řekl bych zásadní problém...). Celkově tedy více než rozpačité - **1/2 ()

Rousse

No páni - jsem v šoku! Z čeho? Z toho, co nám naše veřejnoprávní ČT1 naservírovala jako štědrovečerní gurmánskou premiérovou specialitku. Hned v úvodu mě odzbrojily 3 polonahé svůdnice s rafinovaným, typicky ženským, úkolem... obstojí pouze Jakub, který je hlavním hrdinou. Za půl hodiny mě opět dostane scéna nahé Anny - v pohádce pro děti....no - odvážný to kousek, při kterém se brácha zvedl pro panáka Baileys se slovy "tak to je hardcore". Děj pokračuje, dozvíme se, že Jakub je ješitný chlap a kvůli medailónku se dostane do pěkného průseru.... efektní shození ze skály, za které by se ani Sedmero krkavců stydět nemuselo a v závěru rozkošný detail na dekolt a následně hodně komický konec - ten blesk byl "luxusní":-) Čekala jsem alespoň z části něco ve stylu Anděla páně... bohužel jsem se nedočkala. Jediné, co tenhle film spojuje s bezchybnou pohádkou Anděl páně je režisér (bohužel - být Jirkou Strachem, tak se k téhle hrůze neznám) a hudba, která je psaná skoro jak přes kopírák. No nic - musím si jít cvaknout nějakého toho protijedu:-) ()

kajas

Na televizní poměry vynikající záležitost, pohádka, která by nejspíš kvůli jisté inovaci (v tomto žánru snad ještě neviděná nahota hlavní hrdinky a další) neměla patřit nejmenším dětem. Obsazení se velice povedlo (jen ten Aniččin dabing mi moc neseděl), potěšila mě také hudba a nádherná šumavská příroda. Režisér Strach má rozhodně našlápnuto stát se Vorlíčkem tohoto století, jeho pohádky ("Anděl Páně" byl prostě geniální) mi opravdu sedí. A Dvořák, to byl ďábel. ()

• Točilo se ve skanzenu Veselí kopec, na hradě Helfenburg, v Českém Krumlově, Lipnici nad Sázavou, Mochově u Klatov, Čimicích, skanzenu Veselý kopec, Rejštejn - Huťská hora, Čertovo jezerno na Šumavě, Prášily a Anníně. Sídlo zlého poručíka bylo na vodním hradě Švihov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Film byl natočen nejen podle odkazu Boženy Němcové, ale i na motivy moderních fantasy námětů. (Lynette)
  • Slovenské herečky Lucia a Petra Molnárové neovládají češtinu, a proto jsou v českých filmech při postsynchronech vždy předabovány. Tentokrát jejich postavě Anny (Petra Molnárová) propůjčila svůj hlas Andrea Elsnerová. Černou princeznu, kterou ztvárnila zpěvačka Iva Frühlingová, nadabovala Zuzana Stivínová ml. (funhouse)